Sırala

Araç & Gereç

678 ürün bulundu
Sırala

ANNE VE BEBEKLERİN ARAÇ & GEREÇ İHTİYAÇLARI

Bir bebek sahibi olmanız eşsiz bir duygu. Dokunmaya kıyamadığımız minicik elleri, öpmeye doyamadığınız hassas teni, bakmaya doyamadığımız güzelliğiyle tamamen bizim bakımımıza muhtaç minik ve masum bir bebek. Kütle ve hacim olarak kendileri minicik olsa da hem dünyamızda hem de evde kapladıkları yer oldukça büyük. Evinize şöyle bir bakınıp gözden geçirin. Her yerinin bebek araç & gereç malzemeleriyle kaplı olduğunu fark edeceksiniz. Evet, kafanızda evin her yerini gözden geçirip fark ettiniz değil mi? Banyo, mutfak, yatak odası, salon, koridor hatta otomobilinizin arka koltukları ve bagajınız dahi bebek eşyaları ile dolu değil mi? Gerçekten de her yerdeler. Peki bu eşyaların ne kadarı gerekli ne kadarı fuzuli? Ve bu kadar kalabalığa rağmen almadığınız ve alındığında gerçekten de işinizi kolaylaştıracak herhangi bir araç ya da gereç var mı?

Araç & Gereç Nedir?

Konuya en temelden başlayalım. İnsanlık tarihi ile birlikte insanlar, hayatta kalmak için avlanmaya ve vahşi hayvanlardan korunmak için barınaklar yapmaya başladılar. Bütün bunları yaparken sadece beden gücünü kullanan insan oğlu daha sonra ilk araçları icat etmeye başladılar. Daha milyonlarca yıl önce bile işlerini kolayca yapabilmek için yöntemler geliştirip, araç ve gereçler icat eden insanların günümüzde bebek büyütürken bir takım eşyalar tasarlayıp üretmelerine şaşırmamak gerekir.

Herhangi bir iş yaparken gücünden yararlandığımız tüm nesnelere araç denir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere araçlar iş yaparken faydalandığımız şeylerdir. Araçları kullanmamızın sebebi; bize iş yapma kolaylığı sağlamasıdır. Örneğin; makas kağıt keserken, bıçak elma soyarken bize iş kolaylığı sağlayan basit araçlardır. Gereç ise madde, eşya gibi kelimelerin yerine kullanılır. Öyle ise araç & gereç deyince, işimizi kolaylaştıran eşyalar aklımıza gelecektir.

Neden Bebek Eşyalarına İhtiyaç Duyarız?

Tabi ki işimizi kolaylaştırmak için. İster çalışan ebeveynler olun isterseniz bütün gün bebeğinizle aynı evde olma şansına sahip olun; bebek büyütmek öyle çok da kolay bir olay değildir.

Örneğin, bebeğinizle çarşıya çıktınız ve alışveriş yapmak istiyorsunuz. Ancak alışveriş yaparken aynı anda hem bebeğinizi taşıyıp hem alışveriş yapıp hem de çantalarınızı taşımanız gerekecektir. Bunu herhangi bir araç ya da gereçten yardım almadan, sadece kendi kas gücünüzü kullanarak yapabilmeniz çok zor. Ancak bebeğinizin bir arabası olduğunu ve bu arabanın altında da bir eşya sepeti olduğunu düşünün. Böylece bebeğiniz rahatça oturup, uyuyup, oynayıp hatta bir şeyler yerken siz de rahatça alışverişinizi yapabilir ve eşyalarınızı arabasının sepetinde kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Sadece dışarıda değil evdeyken de bebek malzemeleri kurtarıcınız olacaktır. Örneğin yemek yapmanız gerekiyor; ancak bebeğiniz ağlıyor ve onu kucağınıza almanızı istiyor. Aynı anda hem bebeğinizi kucağınıza alıp hem de yemek yapmanız yorucu ve tehlikelidir. Bu durumda evde taşınabilir bir salıncak ya da üzerinde eğlenceli oyuncaklar bulunan bir yemek sandalyesi varsa, siz yemek yaparken bebeğiniz de yanınızda keyifle zaman geçirebilir.

 

 

Bebeğinizi Büyütürken Gerekli Olan Bebek Malzemeleri

Bebeğinizin güvenliğini sağlayan, gelişimini destekleyen ve size iş yapma kolaylığı sağlayan araç ve gereçleri, sizin için kullanım alanlarına göre kategorize ettik. Kullanım alanlarını genel olarak evde, dışarıda ve otomobilde olarak ayırabiliriz.

Evde kullanılabilecek bebek araç ve gereçleri;

        Oyun parklı beşikler; ev içerisinde istediğiniz odaya taşıyabileceğiniz, seyahatlerde katlayıp yanınızda götürebileceğiniz hem beşik hem de oyun alanı olarak kullanılan çok fonksiyonlu bir araçtır. Anneler bu ürün sayesinde bebek odasını, evin istenilen herhangi bir odasına taşımış gibi olurlar.

        Bebeğiniz yürümeyi öğrensin ya da öğrenmesin, evin içinde özgürce peşinizden dolaşamadıklarında sinirlenip ağlayabilirler. Güvenli bir yürüteçle bebeğinize özgürlüğünü verebilirsiniz.

Dışarıda kullanılabilecek bebek araç ve gereçleri;

        Bebekleriniz için özel olarak tasarlanmış seyahat arabaları ihtiyaç listesinin başında geliyor. Bu arabalar tatilde, alışverişte ya da bir gezintide yapığınız aktiviteyi kolaylaştırıp keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak. Dışarısının güneşli, yağmurlu ya da soğuk olması çıkmanıza engel olmayacak; çünkü bebeğinizin arabası tüm hava koşulları için onu koruyacaktır. Ayrıca araba sadece bebeğinizi değil, eşyalarını ve oyuncaklarını, hatta sizin çantanızı bile taşıyacak.

        Bebeğinizin arabasına takacağınız yağmurluk, tente gibi aksesuarlar dışarıda daha sorunsuz seyahat etmenizi sağlayacaktır.

        Kullanacağınız bir kanguruyla, kısa mesafelerde bebeğinizi kolayca taşıyabilirsiniz.

        Bahar ve yaz aylarında ister bahçenizde isterseniz de gittiğiniz bir piknikte kullanabileceğiniz taşınabilir bir salıncak, bebeğinizin eğlenmesi ya da kolayca uyuması için tercih edebileceğiniz bir araçtır.

Otomobillerde kullanılabilecek bebek araç ve gereçleri;

        Bebeğiniz yaşı gereği kendi güvenliğini sağlayabilecek yeterlilikte değildir. Onun güvenliğini sağlamak siz ebeveynlerin sorumluluğudur. Özellikle otomobil yolculuklarında meydana gelebilecek kazalara karşı bebeğinizin güvenliğini sağlamanız gerekir. Bunun için araç koltuğu kullanmak, ülkemizde 2010 yılından beri yasal bir zorunluluktur. Eğer bir otomobiliniz varsa mutlaka bütçenize uygun, güvenli ve kullanışlı koltuk edinmeniz gerekir.

        Bebeğinizin koltuğunun temizliğini sağlamak adına yıkanabilir bir kılıf edinebilirsiniz. Böylece bebeğiniz yolculuk esnasında gönül rahatlığıyla yaramazlık yapabilir.

        Otomobilde kemeri bağlanan bebeğinizin narin boynunu kemerden korumak için koruyucu bir ped kullanabilirsiniz.

        Koltuk arkasına takılan düzenleyicilerden kullanabilirsiniz. Böylece bebeğiniz, siz araba kullanırken ihtiyaç duyabileceği eşyalara kolaylıkla ulaşabilir.

        Yolculuk esnasında güneşe maruz kalan bebek huzursuz olur ve ağlar. Araç camlarına takılan güneşlikler sorununuzu kolaylıkla çözecektir.

Bunlar gibi daha nice ihtiyaç duyacağınız bebek araç & gereç malzemelerini, ebebek güvencesiyle mağazalarımız ya da internet adresimizden kolayca temin edebilirsiniz.

'