SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Göğüs Koruyucu

GÖĞÜS KORUYUCU

Emzirme dönemi anneler için en hassas dönemlerden biridir. Bu hassas dönemin üzerine bir de bebeğin anne göğüs ucunu tutmada zorluk çekmesi, göğüs ucunun tahriş olması ve çatlakların oluşması gibi sorunların gelmesi anneyi çok zorlar. Anne, bebeğini emzirirken acı duyması nedeniyle emzirmek istemeyebilir. Bu gibi durumlarda, bebeğin anne sütüyle büyümesinin engellenmemesi ve bu dönemin daha rahat geçmesi için özel tasarlanmış ürünler vardır. Göğüs koruyucu bu ürünlerin başında gelir.

Hangi Durumlarda Göğüs Koruyucu Kullanmalıyım?

Çatlamış, yara olmuş veya tahriş olmuş göğüs uçları nedeniyle bebeklerini emzirmekte sorun yaşayan anneler göğüs koruyucu kullanabilir. Bebeğini emzirmek isteyen, fakat canı yanan anneler için bu ürün can yeleği niteliğindedir. Göğüs ucunuzdaki hassasiyet geçene kadar bebeğinizi göğüs koruyucu eşliğinde emzirmeye devam edebilirsiniz. Bu durumun bebeğinize zararı yoktur. İnce, yumuşak saf medical silikondan üretildiğinden kokusu ve tadı olmayan bir üründür. Annenin göğüs ucu taklit edilerek üretilmiştir. Bu yüzden bebeğiniz yabancılık çekmeden emmeye devam edebilir. Göğüs koruyucu, canınızın yanmasını engellediği gibi minik bebeğinizin de göğüs ucunuzdaki yaradan etkilenmesini önler. Kelebek şeklinde olan göğüs koruyucu modelleri ile bebeğiniz teninizle daha çok temas kurabilir ve kokunuzu daha iyi duyabilir.

Bebeğinizi emzirmeden önce ve emzirme işleminiz bittikten sonra ürünü incelemeniz gerekir. Dişleri çıkmaya başlayan bebeğiniz emerken göğüs koruyucusunu ısırabileceğinden ürün yıpranabilir veya yırtılabilir. Bu durumdaki göğüs koruyucularını kullanmamanızı öneririz.

Göğüs Kalkanı Ne İşe Yarar Ve Nasıl Kullanılır ?

Bazen göğsünüzde bebeğinizin ihtiyacı olandan daha fazla süt üretimi olabilir. Bebeğiniz emerken veya gün içinde bu süt kendiliğinden akabilir. Göğsünüzdeki ıslaklık hissi sizi rahatsız eder ve akan süt kıyafetinize bulaşır. Sütünüz yeterli değilse ve var olan süt de bebeğiniz emmeden ziyan oluyorsa, bu durum emzirme sürecini sıkıntıya sokar. Böyle durumlarda göğüs kalkanı kullanarak gün içinde boşa akan sütü biriktirebilirsiniz. Göğüs kalkanı sütünüzün kalkana dolmasını sağlayarak ziyan olmasını engeller. Aynı zamanda göğüs ucunun kıyafete sürtünmesini, göğsünüzdeki ıslaklık hissini ve kıyafetinizin ıslanmasını önler özelliktedir.

Sütünüzün akması gibi bir probleminiz varsa göğüs kalkanı gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Göğüs kalkanlarında var olan delikler sayesinde hava sirkülasyonu oluşur. Böylece göğüs uçlarınız sürekli hava alır ve acıyan, tahriş olan göğüs uçlarınızın daha çabuk iyileşmesini sağlanır. Deliksiz kısım ise sütü toplamaya yardımcı olur. Emziren annenin rahatına yönelik düşünülmüş olduğundan kolay kullanımlıdır. Ürün sütyenin içine giyilerek kullanılır.

Göğüs Ucunuzdan Dolayı Emzirme Konusunda Sıkıntı Yaşamayın

Her kadının göğüs ucu farklıdır. İlk kez anneliği tadacak olan kadınlar, bebeğimi kolayca emzirebilecek miyim gibi düşüncelere kapılabilir. Göğüs ucunun olmaması, yapısal olarak düz yada içe dönük olması sizi korkutmasın. Göğüs ucu çıkarıcı, nazik bir şekilde göğüs ucunuzu dışarı çeker. Emme refleksi ile doğan bebeğiniz göğüs ucunuzu yakalamasıyla anne sütünü emebilecektir. Göğüs ucu çıkarıcı kullanımı oldukça kolay bir üründür. Tek elinizle hızlı ve kolay bir şekilde göğsünüze uygulayabilirsiniz.

Emzirme Sürecinde İhtiyacınız Olan Ürünler ebebek’te Sizleri Bekliyor

Her annenin emzirme sürecinde ihtiyaçları farklılık gösterir. Bazı anneler hiç sıkıntı yaşamazken bazı annelerse destek ürünlerine ihtiyaç duyar. İhtiyacınız olan emzirme ürünlerini ebebekte güvenilir markalarla bulabilirsiniz. Göğüs ucu çıkartıcı ürünlerine ise uygun fiyatlarla ve aynı gün kargo imkânıyla ulaşmanız mümkün.