SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Oda Termometresi

BEBEK ODA TERMOMETRESİ

Bebek yetiştirirken her ebeveynin ortak gayesi, minik yavrularının sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamak ve hasta olmasını engellemektir. Peki sağlıklı bir bebek yetiştirmek için işe nereden başlamak gerekir? İşe bebeğiniz için uygun çevre şartlarını sağlamakla başlamalısınız. Bebekler için uygun çevre şartları sağlamanın il koşulu ise; miniğinizin uyuduğu odanın nem ve sıcaklık değerlerinin uygun düzeyde olmasını sağlamaktır. Ancak uygun nem ve sıcaklık değerlerini, odaya girip de şöyle bir ortamı yoklamanızla doğru bir şekilde anlayıp yorumlayabilmeniz zordur. Bebek oda termometresi ile işinizi şansa bırakmayın ve bebeğiniz için sağlıklı bir ortam hazırlayın.

Oda Termometresi Gerçekten de Bir İhtiyaç mı?

Bebeklerin ilk yıllarda, sebebi bilinmeyen bir şekilde ölmelerine ani bebek ölümü denir. Genellikle uykuda gerçekleşen ani ölüm sebeplerinin başında ise bebekler için uygun olmayan uyku ortamları ve çevre şartları gelmektedir. Bu nedenle bebeğinizin uyuduğu odanın şartları hayati önem taşımaktadır. Bu şartları sağlamanın en iyi yolu ise oda termometresi kullanmaktır.

Bebeklerinin üşümesinden, gece uyurken üstünü açarak üşütmesinden çok korkan anne ve babalar; özellikle kış aylarında oda sıcaklığını biraz abartarak ortalamanın üzerinde ayarlayabiliyor, bebeklerin üzerini kalın battaniye ve yorganlarla örtebiliyorlar. Ancak çok sıcak bir uyku ortamı bebekler için hastalıklara, hatta ani bebek ölümlerine davetiye çıkarıyor. Bebeğinizin üzerine örttüğünüz kalın yorgan ve battaniyeler miniklerin ağız ve burnunu kapatarak nefes almasını engelleyebilir. Ayrıca sıcaktan bunalan bebekler nefes almakta zorlanırken sık sık üzerini açma eğiliminde bulunurlar. Bebeğinizi sıcak tutmak için bu kadar sarmalarken; üzerini açmasına ortam hazırlayıp, üşütmesine sebep olabilirsiniz. Aksi durumda da aman bebeğim sıcaktan bunalmasın diye düşünüp, bu defa da miniğinizin oda sıcaklığını normalden daha soğuk ayarlayıp üşümesine, bunun sonucu olarak da hastalanmasına sebep olabilirsiniz. Bu durumda yapacağınız en doğru şey, güvenilir bir oda termometresi alarak işinizi garantiye almak, böylece hem bebeğinizin hem de sizin huzurla uyumanızı sağlamaktır.

Herhangi Bir Oda Sıcaklığı Ölçer Ekranında Okumam Gereken Uygun Sıcaklık ve Nem Değerleri Nedir?

Bebeklerin vücut sıcaklığı ile yetişkinlerin vücut sıcaklıkları aynı olmadığından, bebeklerin ihtiyaç duyduğu oda sıcaklığı yetişkinlerle aynı değildir. Bebekler için tavsiye edilen oda sıcaklıkları yaşadığınız ülkeye ya da içerisinde bulunduğunuz mevsime göre değişiklik gösterir. Ancak tüm bu koşullara rağmen bebek oda sıcaklığı ölçer 18-22 santigrat derece arası bir değeri gösterdiği takdirde, ortam uygun sıcaklıktadır.

Bebeğinizin odası ortalama olarak %50 nem oranına sahip olmalıdır. Yine de oda sıcaklığı ölçer %40 ile %60 arasında bir değer gösteriyorsa kabul edilebilir. Bu aralığın altında kuru bir ortam olduğundan bebeğiniz soluk almakta zorlanırken; bu aralığın üzeri ise fazla nemli olduğundan rutubete sebep olabilir.

Dijital Oda Termometresi ve Özellikleri

En iyi sıcaklık ve nem sonuçlarını dijital oda termometresi ile elde edebilirsiniz. Çünkü dijital oda termometreleri diğerlerine nazaran daha hassas ölçüm yapabilir. Odada meydana gelen en ufak sıcaklık ve nem değişimi anında ürün tarafından ölçülebilir. Ürünler genelde geniş ve dijital ekranlı tasarlanır. Böylece sıcaklık ve nem değerleri kolayca okunabilir. Bazı ürün modelleri, oda koşulları standart değerler aralığından çıktığında, alarmla uyarı verebilme özelliğine sahiptir. Dijital oda termometresi modelleri genelde takvim, saat ve alarm özellikleriyle çok fonksiyonlu olarak tasarlanmaktadır. Ergonomik tasarımlı ürünler ister masa üzerinde ister duvara monte şekilde güvenle kullanılabilir. Üzerindeki ışık özelliği, geceleri odanın ışığını açıp miniğinizi uyandırmadan ortam koşullarını kontrol etmenize olanak sağlamaktadır.

Çok Fonksiyonlu Bebek Oda Termometresi Çeşitleri, Uygun Fiyatlarla ebebek’te!

Her ebeveyn bebeği için uygun oda koşullarını sağlamak sorumluluğundadır. Bu nedenle ihtiyacınız olabilecek çok fonksiyonlu, kaliteli, güvenilir ve kullanışlı bebek oda termometresi çeşitlerini sizin için seçip mağazalarımızda yer verdik. Size düşense sadece mağazalarımızı ziyaret edip size uygu ürünü seçmek. Kaliteli markalara ait bebek oda termometresi seçenekleri uygun fiyatlarla ebebek mağazalarında sizleri bekliyor. Fırsatları takip ettiğiniz sürece, kaliteli marka ürünleri çok daha uygun fiyatlara alabileceğinizi unutmayın.