SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Montları

BEBEK MONTLARI

Bebeğinizin vücudunda depolanan yağ tabakası, ısı yalıtımı yapar. Ancak vücut ısısını dengelemek için derideki yağ tabakası yeterli değildir. Bebeğinizin ısı kaybı, giydiği kıyafetler ile en aza indirilir. Kışın soğuk günleri ile ilkbahar ve sonbaharın serin günlerinde, kıyafetleri miniğinizi korumak için yeterli olmaz. Bu nedenle bebeğiniz için alışverişe çıkıp, bebek montları bakmanız gerekir. Peki bebek montu seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir? Bebek montları fiyatları nedir ve bebeğinizin cinsiyetine uygun mont modelleri nelerdir?

Bebeğinize Mont Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her bebek özel, değerli ve hassastır. Bu nedenle, anneler bebekleri için her şeyin en iyisini yapmak isterler. Annelerin yeme, içme, nitelikli zaman geçirme gibi hassasiyetlerinden biri de giyim konusudur. Çünkü anneler, özellikle soğuk havalarda, bebeklerini üşütüp hasta etmekten çok korkarlar. Bu nedenle soğuk günlerde bebeğinizi sımsıkı giydirirsiniz; fakat unutmayınız ki, bebeğinizi üşütmeniz kadar terletmeniz de hasta edebilir. Annelere tavsiyemiz, bebek mont çeşitleri hakkında bilgi sahibi olup, bebeğinizin ihtiyaçlarına göre uygun montu seçmenizdir. İşte size mont bakarken aramanız gereken genel özellikler.

Ürün Malzemesi Kaliteli Olmalı: Bebeğinizin kullanacağı giysi mont bile olsa, ürün miniğinizin cildine temas eder ve üründeki malzemeler solunum yoluyla vücuda alınabilir. Sentetik pamuk, toksik boyar madde, parafin, amonyak ve ağır metaller içeren kumaşlar, bebeğinizin sağlığını olumsuz etkileyebilecek tekstil kimyasallarıdır. Bu kalitesiz ürün malzemeleri solunum rahatsızlıkları, ciltte tahriş ve alerjiye sebep olabilir. Bu nedenle bebeğinize alacağınız montun özellikle iç kısmının yapıldığı materyal, mutlaka doğal pamuktan üretilmiş olmalıdır.

Hafif Olmalı: Kış mevsiminde bebeğinizi soğuktan korumak adına kat kat giydirip, bir de dışarı çıkarken üstüne kalın ve ağır bir bebek montu giydirirseniz, çok kısa bir süre sonra miniğinizin mızmızlanıp ağlamaya başlayacağına emin olabilirsiniz. Çünkü montun ağırlığı bebeğinizin taşıdığı ekstra bir yük olacak ve bebeğiniz buna direnecektir. Size tavsiyemiz, alacağınız ürünün iç dolgu malzemesinin ince, fakat iyi yalıtım yapan, dış malzemesinin ise yağmur ve soğuğu geçirmeyen hafif bir materyal olmasıdır. Hafif bir bebek montu bebeğinize kullanım rahatlığı sağlarken, size de taşıma kolaylığı sağlayacaktır. Böylece kapalı bir mekâna girip de bebeğinizin montunu çıkarmak durumunda kaldığınızda, elinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Bebeğinizin Hareketlerini Kısıtlamamalı: Bir bebek, montunu dışarı giderken giyer. Evden dışarıya çıkan bebek ise tüm coşkusu ve evde birikmiş enerjisi ile koşup oynama hevesindedir. Bebek montları, bebeğinizin hareketlerini kısıtlayacak modeller olmamalıdır ki miniğiniz dışarı çıkıp oynamaktan keyif alsın, huzursuzlanıp ağlamasın, dolayısıyla sizin de huzurunuz bozulmasın.

Bebeğin Kendi Kendine Giyebileceği Özellikte Olmalı: Özgüven bir bebeğin gelişimindeki en önemli değerdir. Özgüveni yüksek olan bebek, ileriki hayatında da kendine güvenen, başarılı ve mutlu bir birey olur. Bebeğinizin özgüveni koşarken, oynarken, ayakkabısını giyerken ya da yemek yerken yani kendi işini kendisi yaparak başarı duygusunu tatması ile gelişir. Bu nedenle bebek montları seçerken giyimi kolay olan, fermuar ya da çıtçıtları bebeğinizin kolayca kullanabileceği şekilde olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Bedenine Uygun Olmalı: Bebeğinize uygun mont alırken, bedeninin biraz büyük olmasında sakınca yoktur. Montların genelde serin havalarda ve dışarıda giyilen ürünler olduğunu, hava serin olduğunda dışarıya çıkılan bir durumda ise mutlaka bebeğin üzerindeki kıyafetlerin kalın olacağını düşünürsek; kendi bedeninde bir mont bebeğinizi biraz sıkabilir. Ayrıca bir beden büyük olması durumunda, o montu iki sene giydirme şansınız olduğundan, maddi anlamda da ekonomik bir tercih olur.

Erkek Bebek Mont Modelleri

Diğer ürün çeşitlerinde olduğu gibi montlarda da erkek ve kız bebek ebeveynlerinin tercihleri farklı olmaktadır. Erkek bebek mont modelleri genelde elyaflı, kapüşonlu ya da düğmeli modellerdir. Yeşil, mavi, lacivert, kırmızı, siyah ve gri ebeveynler tarafından en çok tercih edilen renklerdir. Erkek montlarda çift taraflı mont seçeneği de ekonomik bir tercihtir. İki farklı renk seçeneğiyle kullanılan bu montlar, farklı kombinler yapılarak kullanılabilir.

Kız Bebek Mont Modelleri

Kızların erkeklere nazaran daha süslü olduğunu hepimiz biliriz. Bu bilgi kız bebek mont modellerinde de kendini göstermektedir. Kızlar için daha çok pembe, kırmızı, mor, krem ve beyaz gibi renkler tercih edilir. Kız bebek mont modelleri erkeklerinki gibi elyaflı, düğmeli ve kapüşonlu seçeneklerinin yanında; kürklü ve pelüş mont seçeneklerini de barındırıyor.

Bebek Montları Fiyatları ve Markaları

Öncelikli olarak bebeklerinizin sağlık ve emniyetini düşünen ebebek, sizin bütçenizi de düşünüyor. Bu nedenle hem kaliteli hem de farklı birçok ürün seçeneğiyle, bebek mont fiyatları geniş aralıktadır. Pek çok kaliteli marka bebek montları, kampanyalarımızı takip ettiğiniz takdirde çok daha uygun fiyata bebeğinizin olabilir.