SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Biberon Maması

BİBERON MAMASI - Bebek Sütü ve Devam Sütü

Bebekler için en iyi beslenme şekli anne sütü ile olandır. Aksi bir durum olmadıkça uzmanlar, en az 2 yıl anne sütü verilmesini öneriyor. Anne sütü ile beslenme, bebeğinizin fiziksel ve beyin gelişimi için çok faydalıdır. Ancak meme ucu ile alakalı ya da anne sütünün olmaması gibi birçok nedenden ötürü emzirmek her zaman mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda biberon maması imdadınıza koşacaktır. Farklı yaş gruplarına hitap eden formüllerle hazırlanmış bu mamalar, bebeğinizin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir.

Biberon Mamaları Kaç Tipe Ayrılır?

Biberon mamaları 2 tipe ayrılır:

- 0-6 ay için olanlar 1 numara bebek sütüdür.

- Daha sonraki aylar için olanlar ise 2,3,4 numara devam sütleridir.

iberon mamaları anne sütü gibi olmasalar da anne sütüne yakın derecede bebeğinizi beslemenize olanak sağlar. Herhangi bir sebepten ötürü bebeğinizi emziremiyorsanız ya da sütünüz yeterli ölçüde gelmiyorsa başvuracağınız bu mamalar, bebeğinizin gelişim dönemine göre farklı formüllerle üretilmektedir. Keza anne sütünün içeriği de bebeğin gelişim dönemine göre farklılık göstermektedir. Bu detay düşünülerek üretilen biberon mamaları, bebeğinizin yaş grubuna göre 1,2 ve 3 gibi numaralarla sınıflandırılırlar.

1 Numaralı Biberon Mamaları: Bu tip biberon mamaları 0-6 ay bebekler için üretilmiştir. Aynı zamanda bebek sütü diye isimlendirilir. Emzirme imkânı olmayan ya da sütü az olan annelerin başvurduğu bu mamalar, anne sütüne yakın olup yenidoğan bebeklerin ihtiyaç duyacağı içeriğe sahiptir.

2 Numaralı Biberon Mamaları: Bu tip biberon mamaları bazı markalarda 6-9 ay, bazı markalarda ise 6-12 ay aralığındaki bebeklerin kullanımına uygun üretilmiştir. Ek gıda ile birlikte devam edebileceğiniz bu biberon mamalarına devam sütü de denilmektedir.

3 Numaralı Biberon Mamaları: Bazı markalarda 9-12 ay, bazı markalarda ise 12-36 ay aralığındaki bebekler için uygun olarak üretilen bu biberon mamaları, tıpkı 2 numaralı olanlar gibi devam sütü niteliğinde üretilmiştir. Bunların devamında 4 ve 5 gibi numaralar da mevcuttur.

Bebek Sütü ile Devam Sütü Arasındaki Fark Nedir?

Bebek sütü ve devam sütü, çocukların farklı büyüme aşamalarında ihtiyaç duydukları besin değerlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Bebek sütü, genellikle 0-6 ay arası bebekler için ideal olan anne sütüne en yakın olan süt türüdür. Devam sütü ise 6 aydan sonra ek gıdalara geçiş döneminde kullanılan ve bebeklerin artan besin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edilmiş süt türüdür. Bebek sütü daha düşük protein içeriğine sahipken, devam sütü genellikle daha yüksek protein ve mineral içeriğiyle bebeklerin büyümesine destek olur.

Biberon Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sütünüz bebeğinize yetmiyor ya da emziremiyorsunuz ve doktorunuz biberon maması ile devam etmenizi söyledi. Bu noktada, raflarda birçok markanın ürününü bir arada gördüğünüzde tercih yapmakta zorlanabilirsiniz. Biberon maması seçerken ilk dikkat etmeniz gerek şey, Uluslararası Standartlara uygun olup olmadığıdır. Ayrıca seçeceğiniz mamanın üzerinde yazan yaş aralığının bebeğinize uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Biberon mamaları genel olarak benzer içeriklere sahiptir, ancak farklı markaların ilave özellikleri olabilir. Bebekler bazı markaların ürünlerini sevmeyebilirler. Bu nedenle farklı markalardan aldığınız mamaları deneyebilir, onun hangisini daha çok sevdiğini bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, alacağınız mamanın içeriğinin tamamen organik olması da oldukça önemlidir.

ebebek’te Bulabileceğiniz Biberon Mamaları Tamamen Organik Süt Kullanıyor

Kaliteli biberon mamaları üreten markalar, içeriğinde tamamen organik süt kullanıyor. 1 numaralı Organic Combiotic Bebek Sütleri, anne sütü alamayan 0-6 ay bebekler için üretilmiştir. Omega-3 ve omega-6 gibi ilave uzun zincirli yağ asitleri içeren bu biberon maması, içeriğindeki prebiyotiklerle bebeğinizin sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklığını güçlendirmeye yardımcıdır. 6. ayından sonra 2 numaralı Organic Combiotic Devam Sütü, 10. aydan sonra ise 3 numaralı devam sütü verilebilir.

Bazı Biberon Mamaları Uzun Zincirli Pufa İlaveli

Annelerin sıkça tercih ettikleri tüm markaları ebebek’te bulabilirsiniz. Doğumdan itibaren ilk 6 ayda kullanabileceğiniz, güvenilir markalara ait 1 numaralı biberon maması, bebeğin beyin ve retina gelişimi için önemli olan uzun zincirli pufa içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirici nükleotid içeren 1 numaralı mamalar, sadece laktoz içermektedir. 6 aydan 1 yaşa kadar olan dönemde 2 numaralı biberon mamasına geçebilirsiniz. Bebeğiniz için demir kaynağı olan bu mama D vitamini ilavesi içermektedir. 1-3 yaş arası bebekleriniz için ise 3 numara uygun olacaktır. Gluten içermeyen bu mama, bebeğinizde herhangi bir alerji görülme riskini de ortadan kaldırır.

Hangi Mamaları Tercih Edebilirim?

Raflarda birçok büyük markaların biberon maması seçenekleri yer almaktadır. Patentli özel prebiyotik lif karışımlı mamalar üreten markalar, bu şekilde bebeklerin sindirim sistemini düzenlemeye yardımcıdır. Birçok markanın, mamalarının bağışıklık sistemini güçlendirdiğini bilimsel olarak kanıtlamıştır.

ebebek üzerinde, popüler markaların en çok tercih edilen ürünleri yer almakta, siz değerli annelerin tercihine sunulmaktadır.

Aradığınız Tüm Kaliteli Biberon Mamaları Birçok Marka Seçeneğiyle ebebek’te!

Popüler ve kaliteli markaların biberon maması çeşitleri ebebek’te sizlerle! Siz de bebeğinizi yeterince emziremiyorsanız, bebeğinize iyi gelen ve seveceği biberon mamalarına ebebek ile bir tıkla ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat seçeneklerinin yanı sıra, kampanyalı fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

Tüm Bebek Maması Çeşitleri ve Markaları ebebek'te

Sadece devam sütü, yenidoğan bebek maması değil, diğer tüm bebek maması çeşitlerine ebebek'ten ulaşabilirsiniz. Kavanoz mamaları, kaşık mamaları, keçi sütünden yapılan mamalar, sebze ve meyve püreleri ve daha fazlası...