SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Köşe Koruyucuları

BEBEK KÖŞE KORUYUCULARI

Doğumdan itibaren ilk kez anne baba olanların hayatı neredeyse 360 derece döner. Elbette ev dekorasyonu da buna dâhil. Bebek beşikleri, mama sandalyeleri, oyuncaklar... Bebeğiniz ilk adımlarını atmaya başladığı andan itibaren dekoratif bir unsur haline gelecek bir şey daha var, o da bebek köşe koruyucuları. Bebekleri mobilyaların sivri köşelerinden korumak için köşe koruyucular yeni yaşam alanınızın bir parçası olmaya başlayacaktır. İlk bakışta bu kadar önlemin aşırı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak oğlunuzu ya da kızınızı; yemek masası, sehpa, dolap ya da sandalye çevresinde gezdirdiğinizde tüm köşeleri kaplamanın ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Titrek ve cılız adımlar güçlenene dek onu korumak en büyük göreviniz.

Yaşasın, Bebeğim Artık Yürüyor!

Her anne baba, bebeğinin ilk adımlarını büyük bir heyecanla bekler. Onun sağlıkla gelişmesini, kendi başına ayakta durabilmesini yürekten diler. Tabii yürümesinin artılarının yanında eksileri de olacaktır. Minik yavrunuz yürümeye başladığında huzurunuz bir nebze de olsa sona erecektir. Beşiğine veya oyun alanına koyduğunuzda bebeğinizi çarpmalara ve düşmelere karşı koruyabiliyordunuz. Ancak şimdi bebeğiniz dünyayı kendi başına keşfetmeye çalışacağından almanız gereken birtakım önlemler olacaktır.

Evinizdeki mobilyaların yüksekliği, çocuğunuzun başının seviyesinde olabilir. Düşe kalka yürümeyi öğrenen bebekler, başlarına güçlü bir darbe alabilir. Ayrıca, bebeklerin bıngıldakları bir yaşına kadar kapanmayabilmektedir. Bu yüzden ilk adımlarında sert bir darbe onlar için zararlı olabilir. Bu durumda bebek köşe koruyucularına başvurmak küçüğünüzün büyük ölçüde zarar görmesini azaltacaktır.

Koruyalım Derken Öğrenmesine Engel Olmayın

Bebeğinizin özgürce hareket edebilmesi gereklidir ki, yeni şeyler öğrenebilsin. Babalık veya annelik duyguları ön plana çıktığında küçük yavrularımızı korumak öncelik haline gelir. Ancak evde, parkta ya da sokakta oynadığında ufak tefek kazalarla kendini incitmesini engellemenin mümkün olmadığını aklımızda tutmalıyız. Ama alacağınız önlemlerle kazalara maruz kalma riskini azaltmaya çalışabilirsiniz.

Bebeklerin güvenliği için üretilen köşe koruyucular; sehpa, masa, televizyon ünitesi kenarları ve bunlar gibi sivri köşelere sahip mobilyalara takılarak yavrunuz için tehlike oluşturması engellenecektir. Bebeğinizin öğrenme süresini, mobilya ve diğer sivri köşeli nesnelerin ona verebileceği zararlardan koruyan köşe koruyucu ile hızlandırabilirsiniz.  Bebeğinizi kaderine bırakmadan, köşe koruyucu sayesinde gerekli önlemleri alarak onun istediği her şeyi keşfetmesine içiniz rahat bir şekilde izin verin.

Piyasada Ne Tür Bebek Köşe Koruyucuları Var?

Bebeğiniz, tüm çocuklar gibi bilinmeyeni bilme ihtiyacından kaynaklanan çevreyi araştırma arzusunda. Fakat bacakları hala yetişkin bacaklarının gücü veya dengesine sahip değil. Maalesef bu durumlarda düşme ve çarpmalar birbirini takip eder. Morluklar, çizikler, darbeler gibi durumların olmasını önlemek için bebek köşe koruyucularından yararlanmak gerekir. Sivri ve keskin köşeleri kapatmak için kullanılabilecek, ham maddesi NBR ve PVC olan yumuşak yapıya sahip köşe koruyucuları çeşitlerini ebebek’te bulmak mümkün. Seçenekler arasında masa kenarlarını kapatmak için kullanabileceğiniz şerit biçiminde NBR’den üretilmiş masa köşe koruyucu da bulunmaktadır. Bu köşe koruyucusunu tüm keskin kenarlı cephelerde istediğiniz ölçüde ve köşe dönüşlerde üçgen biçiminde keserek kullanılabilirsiniz.

NBR ham maddesiyle üretilen köşe koruyucuları, kahverengi ve bej renkleriyle mobilyalarınıza uyum sağlayacaktır. PVC köşe koruyucuları da şeffaf renkleriyle gözünüze çirkin görünmeyecektir. Bu sayede küçüğünüze, keskin ve sivri köşeli eşya ve mobilyaların zarar verme tehlikesi önemli ölçüde azalırken estetikten de ödün vermemiş olursunuz. Uygulaması çift taraflı bantlarla sağlanan bebek köşe koruyucularını mobilyalara kolayca monte edebilirsiniz. Köşe koruyucularının temizliği yapılırken nemli bir bez ile silmek yeterli olacaktır. Özel bir bakıma ihtiyaç duymayan PVC ve NBR köşe koruyucularına artık ihtiyaç duyulmadığında, sertçe çekip çıkarmaktan başka bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Yavrunuzun Güvenliği İçin Tercihiniz ebebek!

Ev kazalarından doğabilecek tehlikelere karşı birbirinden çeşitli ürünlere ebebek kalitesiyle ulaşabilirsiniz. Dur, yapma, etme gibi bebeğinizin öğrenme arzusuna ket vurabilecek sözleri sarf etmekten kaçınmak için ebebek’ten alacağınız kaliteli ve dayanıklı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebek köşe koruyucularını kullanmak çocuğunuza güvenli bir hareket ortamı sağlar ve size huzur verir. Onlara yerinizden bile kalkmadan ebebek güvencesiyle bebek köşe koruyucuları alın. Böylece yavrunuzun ev mobilyalarının köşelerinden zarar görebileceği hasarlardan kaçmasına, rahatça yürümesine, koşmasına veya sıçramasına izin verin.