SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Süt Saklama Poşeti ve Kabı

SÜT SAKLAMA POŞETİ VE KABI

Bir annenin bebeğine vereceği en büyük armağan anne sütüdür. Anne sütü bebeğin karnını doyurmakla kalmaz, anne ile bebek arasındaki bağı geliştirerek ona daha güvende hissedeceği anlar yaşatır. Her ne kadar tüm anneler bebeklerinin yanında tüm gün bulunmak istese de kadınların çalışma hayatındaki aktifliği ya da kendilerine özel zaman ayırma istekleri sebebiyle bebeklerinden kısa süreli de olsa uzak kalabilirler. Bu sürelerde bebeğinizi anne sütü ile beslemek istediğinizde imdadınıza süt saklama poşeti ve kabı yetişir. Hijyenik koşullar doğrultusunda üretilmeleri ve kolay kullanımları sayesinde siz uzakta olduğunuz zaman bebeğiniz güvenle anne sütü ile beslenebilecek.

Anne Sütü İçin Neden Özel Saklama Poşeti Almalısınız?

Bebeğiniz emerken anne sütünün hijyenini, ısısını ya da yeterli miktarda olup olmadığını düşünmezsiniz. Bu yüzden emzirmek anne için en pratik, bebek için de en sağlıklı yoldur; fakat bebeğinizin yanında olmadığınız zaman ona bu sağlıklı besini gönül rahatlığıyla verebilmeniz için anne sütü saklama poşeti kullanmanız gerekir. Bu poşetlerin en önemli özelliği medikal ölçüde sterilizasyon özelliğine sahip olmalarıdır. Önceden sterilize etmenize gerek kalmayan tek kullanımlık olan bu poşetler ile bebeğinizin sütünü ister buzdolabında isterseniz de derin dondurucuda hijyenik ve besin değerini kaybetmeyecek şekilde saklayabilirsiniz. Çift emniyetli kilidi sayesinde sıvıyı dışarı sızdırmaz, bu sayede bir damla anne sütü bile ziyan olmaz.

Siz bebeğinizin sağlığını düşünürken, anne sütünü uygun olmayan koşullarda saklamak hem bebeğinizin yeterli besini almasını engeller hem de bebeğinize yarardan çok zarar verebilecek hale gelebilir. Süt poşetleri sayesinde anne sütünü oda sıcaklığında 3 saat, buzdolabında 3 gün, dondurucuda ise 3 ay saklayabilirsiniz. Bu sayede bebeğinize sütünüzdeki önemli vitamin ve mineralleri yok olmadan verebilirsiniz. Süt saklama poşetlerinin bir diğer önemli özelliği ise gıda saklama için uygun olan BPA ve BPS içermeyen polietilenden üretilmiş olmasıdır. Kanserojen madde içermeyen özelliği ile bebeğinizin sağlığı tehlikeye girmez. 180 ml.’e kadar anne sütü saklayabileceğiniz bu poşetleri, destekli tabanı sayesinde ise buzdolabında ister dik ister yatay şekilde saklayabilirsiniz.

Çalışan Annelere En Pratik Çözüm

Çalışan bir anne iseniz ve iş yerinde sağım yapıyorsanız süt saklama poşetleri hayatınızı kolaylaştıracak. Süt saklama poşeti sayesinde işyerinde sterilize derdi olmadan sütünüzü gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Eğer sütünüzü saklamak için ortak bir buzdolabı kullanıyorsanız poşetlerin üzerindeki etiket kısmına bebeğinizin ismini ve sağdığınız tarihi yazarak hem diğer annelerin sütleri ile karışmasını engellersiniz hem de bebeğinize taze bir şekilde sütünüzü verebilirsiniz. Eve vardığınızda ister bebeğinize taze şekilde sütünüzü verin ister başka bir gün kullanmak için dondurun. Dondurucudan çıkardığınız poşeti akan soğuk suya tutarak ya da soğuk su dolu bir kapta bekleterek kısa bir sürede eritebilirsiniz.

İster Süt İster Mama Kabı

Acil bir şekilde dışarıya çıkmak zorundasınız ve hem biberon hem de süt saklama poşetini unutma endişesi yaşıyorsanız süt saklama kaplarını kullanabilirsiniz. BPA gibi zararlı maddeler içermeyen ve besinleri taşımaya uygun materyalden üretilmiş süt saklama kabı ile hem anne sütü hem de bebeğinizin yiyeceklerini muhafaza edebilirsiniz. Biberon şeklinde kullanabileceğiniz çeşitleri ile sütünüzü dışarı çıkmadan çantanıza atıp, çözüldüğünde bebeğinize gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. Süt sağma pompasına uygun başlığa sahip olan kaplar ile başka hiçbir ürün kullanmadan sütünüzü kolaylıkla depolayabilirsiniz. Ayrıca derin dondurucuda kullanabileceğiniz bu kaplarda ister sütünüzü isterseniz de bebeğinize hazırladığınız yiyeceklerini saklayabilir, acil durumlarda pratik bir şekilde bebeğinizi besleyebilirsiniz. Sıvı sızdırmaz özelliği sayesinde anne sütü, meyve suyu ya da ayran gibi tüm içecekleri veya çorba gibi sıvı yiyeceklerini dilediğiniz gibi muhafaza eder ve çantanızda taşıyabilirsiniz. Süt saklama kapları, saklama poşetlerinden farklı olarak her kullanım öncesi mutlaka sterilize edilmelidir. 180 ml.’lik kapasitesi ile bebeğinize uzun süre yetecek kadar besin saklayabilirsiniz. Bu kaplar, az yer kaplaması ve kolay temizlenme özelliği sayesinde tüm annelerin tercihi olacak.

En kaliteli markaların süt saklama poşeti ve kabı sayesinde tüm annelerin işi artık daha kolay. Anne sütü saklama koşullarını pratik bir hale getiren bu özel ürünler ile anneler gönül rahatlığıyla bebeklerini besleyebilecek. Siz de hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden ebebek’e göz atın.