SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Oyun Matı

BEBEK OYUN MATI

Minik bebeğinizin emeklemeye başlayacağı anı heyecanla bekliyorsunuz. Bebeğiniz her geçen gün büyüyor, el ve ayak kasları gelişiyor ve vücudu emeklemeye hazırlanıyor. Ancak bebeğiniz bedenen ve psikolojik yönden emeklemeye hazırlanırken, siz miniğinizin emeklemesine hazır mısınız? Miniğiniz bütün gün elleri yerlerde emekleyip, halıların tozunu ve tüyünü toplamasını istemiyorsanız bebek oyun matı tam da size göre bir ürün.

Oyun Matı Nedir? Bebek Oyun Matı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek ya da çocukların üzerinde güvenle oynayabilmesi için halıya benzeyen, ancak halıdan farklı olarak genelde eva denilen malzemeden yapılan zemin kaplamasına oyun matı denir. Etil vinil asetattan üretilen eva; esnek, bakteri üretmeyen ve geri dönüşümü gerçekleştirilebilen sağlıklı bir üründür. Ancak piyasada satılan her oyun matı sağlıklı materyallerden üretilmemektedir.

Bebeğinizin zemindeki bebek oyun matı ile sürekli temas ettiğini düşünürsek, o halde alacağımız ürünün miniğimizin sağlığını tehdit etmediğinden emin olmamız gerekir. Alacağınız ürünün; toksik madde, ağır metaller, ftalat, BPA, formaldehit gibi zararlı kimyasallar içermemesine ve güvenlik standartlarına uygun olduğunu gösteren gerekli sertifikaları almış olmasına dikkat etmeniz gerekir. Antialerjik malzemeden yapılmış ürünler hem bebeğiniz hem de sizin üzerinizde, üründen kaynaklı alerjik etkiler görülmesini engeller. Ürünün zemin üzerinde kaymaz özellikte, yumuşak dokusu ile darbe emici, üzerindeki çeşitli aktivitelerle de eğitici olması aradığınız özellikler arasında olmalıdır. Ayrıca bebeğinize sağlıklı bir ortam yaratabilmek için ürünün kolay temizlenebilir özellikte olması önemlidir.

Tek Parça Oyun Matı Modelleri

Tek parça oyun matlarının bazıları küçük olup, halı üzerinde bebeğinize oyun oynayacağı sınırlı bir alan yaratmak amaçlı kullanılır. Bebeğiniz bu küçük alanda oyun hamuru ile oynama, boya yapma gibi aktiviteleri gerçekleştirebilir. Bazı tek parça ürünler ise halıya alternatif olarak zemini kaplayacak şekilde tasarlanmıştır. Büyük tek parça bir ürün kullandığınız takdirde halı kullanmanıza gerek yoktur. Matı halı yerine zemine rahatça serebilmeniz için ürünler farklı boyutlarda olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kaliteli bir tek parça oyun matı seçtiğinizde, bebeğiniz için halıdan çok daha sağlıklı bir ortam yaratmış olursunuz. Çünkü antibakteriyel ve antialerjik olan bu matlar, mikrop oluşumunu engellerken halı üzerinde çok kolay üreyen akar, mayt ve bakteri gibi parazit canlıların bebeğinize zarar vermesini engeller. Bu ürünler su geçirmez ve kolay silinir özellikte olduğundan, bebeğiniz odasında malzemelerin yere dökülmesi tedirginliği yaşamadan dilediği gibi etkinlikler yapabilir. Oyun matları yumuşak ve darbe emici malzemeden yapıldığından, minikleriniz odasında özgürce koşup oynayabilir. Üzerinde çeşitli aktiviteler, bilmeceler, macera dolu yollar bulunan matlar çift taraflı tasarlanarak bebeğinizin bilişsel gelişimini de desteklemektedir.

Puzzle Oyun Matı Modelleri

Çocuklar puzzle yapmaya daha bebeklikten bayılırlar. Bu nedenle puzzle oyun matı bebeklerin en sevdiği ürünlerden biridir. Bu ürünü halı üzerinde büyük bir puzzle aktivitesi olarak kullanabileceğiniz gibi, halı kullanmadan doğrudan zemin kaplaması olarak da kullanabilirsiniz. Yalnızca puzzle olarak kullanıldığında yumuşak ve iri parçalarla bebeğiniz güvenle oynayabilir. Bebeğiniz iri parçaları bir araya getirmeye çalışırken hem parça-bütün ilişkisi kurarak bilişsel gelişimini hem de parçaları bir araya getirmek için eğilip kalkarken ve parçaları takarken ince-kaba motor gelişimini destekler. Dilerseniz birden fazla ürün paketi alarak, zeminin açıkta kalan yerlerini dilediğiniz şekilde kaplayabilirsiniz. Böylece halının kenarlarındaki gibi açıkta alan kalmaz ve bebeğinizin üşütmeden, dört mevsim boyunca zeminde dolaşmasına imkân sağlamış olursunuz. Puzzle oyun matı da diğer matlar gibi kolayca silinebilir; su geçirmez, darbe emici, antibakteriyel ve antialerjik özellik gösterdiğinden miniğiniz dilediği gibi emekleyip, koşup oynayabilir.

Çeşitli Tasarımlarda, Her Bütçeye Uygun Oyun Matı Modelleri ebebek Mağazalarında

Her alanda olduğu gibi bebek oyun matı seçeneklerinde de ebebek sizin için kaliteli ve güvenlik sertifikaları tam olan ürünleri seçti. Kaliteli markaları, özelliklerine göre geniş bir fiyat yelpazesi ile ebebek mağazalarında bulabilirsiniz. Farklı renk, özellik ve aktivite seçenekleriyle dilediğiniz oyun matını kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece çok daha uygun fiyatlara satın alabileceğinizi unutmayın!