SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Kitapları

BEBEK KİTAPLARI

Bebeğiniz ne kadar küçük olursa olsun, doğduğu andan itibaren dış dünyaya ilgi göstermeye başlar. Günler, haftalar ve aylar geçtikçe bu ilgisi artar ve size öğrendiği her duyguyu yansıtmaya başlar. Her bebek, bu duygu aktarımını gelişimlerinin farklı olması sebebiyle farklı zamanlarda yapar. Eğer bebeğinizin gelişimine katkı sağlamak istiyorsanız en çok tercih edeceğiniz şeylerden birisi de bebek kitapları olmalıdır. Eğlenceli sayfalar sadece hoş vakit geçirme aracı değildir. Onları kullanarak bebeğinizin algısını ve dış dünyaya bakışını değiştirirsiniz.

Hayal Dünyasını Genişletmenin İlk Anahtarı!

Kitaplar, hayal dünyamızı geliştirmek için kullanacağımız en önemli araçlardan biridir. Bebeğinizin odasına koyduğunuz minik bir kütüphane ile hayal dünyasına katkı sağlarsınız. Sadece huysuzlandığı zamanlarda değil, her an hem eğlenmek hem de öğrenmek için onlara başvurabilirsiniz. Bu yüzden her bir sayfa, her türlü duyu ve motor gelişimi için oyuncaklar kadar önemlidir. Bebeğiniz bu sayede eğlenirken öğrenir. Her ne kadar evinizde size ait olanları sürekli incelemek istese de bunlar erken dönemde bebeğinizin sağlığı açısından pek uygun olmayabilir. Sürekli her şeyi kemirmek isteyen bebeğiniz kâğıt yutabilir ya da ince sayfaları yüzünde elini kesebilir.

İlk 6 Ay Bebeğinizin Tüm Duyularını Destekleyin!

Bebek için kitaplar, doğduğu andan itibaren kullanılabilir. İlk 6 ay bebeklerin göz gelişimi tamamlanmadığı için daha çok siyah beyaz gibi kontrast renkleri fark edebilirler. Bunun için hem objelerin büyük olduğu hem de siyah beyaz renklerin hâkim olduğu sayfalar veya zekâ kartlarını tercih ederek bebeğinizin duyu gelişimine önemli bir katkı sağlarsınız. İlk 6 ay gösterilen kontrast renkli objeler ile bebeğinizin algılama yeteneği gelişir. Özellikle içinde kırılmaz ayna bulunanlar, bebeğin kendini izlerken mimiklerini takip etmesine ve aynı zamanda eğlenmesine yardımcı olur. Bunların yanında renkler, şekiller, hayvanlar, taşıtlar ya da yiyecekler gibi temel kavramları öğretici olanları tercih ederek bebeğinizin hem dil hem de duyu gelişimine katkıda bulunursunuz.

Dokun Hisset Kartları ile Bebeğinizin Elleri Farklı Dünyaya Açılsın

İlk 6 ay bebeğinizin farklı dokuları deneyimleyebilmesi için dokun hisset kartları ve kitaplarını kullanabilirsiniz. Sevimli hayvanların tüylerini ya da türlü objelerin dış kısmını anımsatan dokularla hazırlanmış kartlar, dokunma duyusunu geliştirecek ve bebeğinize eğlenceli vakit geçirecek. Ayrıca gerçek resimlerin olduğu ilk kelimelerini öğrenebileceği 0-1 yaş bebek kitapları ile dil gelişimini destekleyebilirsiniz.

İlk Kitaplarını Alırken Şu Noktalara Dikkat Edin!

0-1 yaş bebek kitaplarında en çok dikkat etmeniz gereken şeyler kolay temizlenebilir olması, sert kartondan yapılması ve içinde büyük ve renkli objelerin olmasıdır. En az 1 yaşa kadar bebeğiniz eline aldığı her objeyi ağzına götürerek tanımaya çalışır. Bu sebepten ötürü sert karton sayfalı ve eliyle rahatça tutabileceği büyüklükte olanları tercih edebilirsiniz. Özellikle kenarı yumuşak olanlar ile bebeğinizin ağzı zarar görmez. Yıkanabilir kumaşa sahip olanlar ile hem evde hem de dışarıda kirlenenleri gönül rahatlığıyla bebeğinize verebilirsiniz. Araba koltuğuna veya bebek arabasına rahatça takabileceğiniz kumaş olanları ile meraklı minik bebeğinizi dışarıda da eğlendirmeye devam edebilirsiniz.

Bebeğiniz Büyüdükçe, Hayal Dünyası da Büyür!

Bebeğiniz, 1 yaşına kadar kullandığı her bebek kitabı ileri aylarda da rahatça kullanabilir. Sayfaları minik elleriyle daha rahat kavramaya, şekilleri ve renkleri daha iyi algılamaya başladıkça daha çok obje içeren sayfalara sahip olanlar tercih edebilirsiniz. 0-2 yaş bebek kitapları ile bebeğinizin farklı becerilerini geliştirme imkânınız vardır. Minik öykü, günlük hayatta göreceği her türlü objenin olduğu ve parmaklarını daha iyi kullanmayı öğrenebileceği hareketli olanları ile bebeğinizin motor becerileri gelişir. Artık sayfalarda gördüğü nesneleri gerçek hayat ile bağdaştırmaya başlar ve onun bu tanıma ve algılama heyecanını gördükçe siz de mutlu olursunuz. Doğduğu andan itibaren kullanabileceğiniz çocuk hikâye kitapları ile gün içinde ya da uyku öncesinde birbirinizle olan bağı güçlendirirken, bebeğinizin hayal dünyasına da yatırım yaparsınız.

Müzikli kitap, bebeğinizin belki de en çok sevdiklerinden olacak. Çeşitli hayvan ve taşıt sesleri, müzik aletleri ve hatta hikâye anlatan müzikli ve neşeli sayfalar sayesinde bebeğiniz hem öğrenir hem de eğlenir. Siz de her bir sayfadaki şarkıları öğrenerek bebeğinizle keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

Uygun Fiyatın Adresi Ebebek Hizmetinizde!

Bebeğinizin hatırlayacağı en özel anlardan birisi de birlikte o renkli sayfaları okumanız olacaktır. Bebek kitapları sayesinde bebeğinize en güzel hikâyeleri okurken hem aranızdaki bağı güçlendirir hem de bebeğinizin gelişimine katkıda bulunursunuz. Ebebek’te bebeğiniz için uygun fiyatlarla en eğlenceli, en renkli ve en öğretici kitaplara sahip olabilirsiniz. Kampanyalı fiyatları kaçırmamak için ebebek’e göz atın!