SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Soket Çorap

BEBEK SOKET ÇORAP

Bin bir hayaller kurarak minik bebeğinizi kucağınıza almayı dört gözle beklersiniz. Acaba kız mı olacak yoksa erkek mi; sonrasında acaba kime benzeyecek derken bir bakmışsınız ki kucağınızda. O minicik bedene ilk kez dokunmanın verdiği his, her anne için paha biçilemezdir. Hele o minicik eller ve ayaklar…Eminiz daha bebeğiniz doğmadan ona birçok giysi aldınız. Her bir parçanın küçüklüğü sizi ayrıca şaşırttı. Ancak itiraf edin ki sizi en çok şaşırtan çoraplar oldu. O minicik kumaş parçasının içine o ayakların nasıl girdiğine hayret etsek de bebek soket çorap, bebeğimize almayı en çok sevdiğimiz ve en gerekli giyim ürünlerinden biridir.

Bebekler Ne Zaman Çorap Giymeye Başlarlar

Bebeklerin vücudu, anne karnındaki son üç ayda verniks adı verilen bir madde ile kaplanır. Bu kremsi yapı bebeğinizin karnınızdayken vücut ısısını korumaya yarar. Daha sonra bebek doğduğunda bu yapı kaybolur. Bebeklerin yağ tabası henüz tam oluşmadığı için de yenidoğan bebekler çok kolay üşürler. Bu nedenle hem bulundukları ortamın ısısını iyi ayarlamak hem de doğru giysiler giydirmek gerekir. Yenidoğanların minik ayakları, genellikle giydirilen tulumlar sayesinde örtünmüş olur. Ancak bebeğiniz bir kış bebeği ise, tulumun üzerine bir de soket çorap giydirmek gerekebilir. Böylece küçük ayaklar ısı kaybetmemiş olur. Burada dikkat etmeniz gereken kısım çorabı tulumun altına değil de üstüne giydirmeniz olacaktır. Aksi takdirde ayaklardan çıkıp tulumun içinde gezinebilirler.

Ayrıca burada bir noktaya daha dikkat çekmekte yarar vardır. Yenidoğan bebeklerinizin ellerine ve ayaklarına dokunduğunuzda bir miktar serin hissetmeniz normaldir. En ufak bir serinlik hissedildiğinde üst üste giydirmek doğru değildir. Eğer ayakları benek benek ve mavi renkteyse o zaman bebeğinizin çoraba ihtiyacı vardır diyebiliriz. Bebeğiniz bir yaz bebeği ise sadece patikli tulumla yetinilebilir. İleriki zamanlarda bebeğinize çorap giydirmeye başlayabilirsiniz.

Bebek Soket Çoraplar Minik Ayakları Isıtırken Kıyafetleriyle de Uyum Yakalıyor

Çoraplar, her yaştan insanın giyebileceği bir tekstil ürünüdür. Özellikle kış aylarında ve serin havalarda ellerimiz ve ayaklarımız çok kolay üşür. Keza ayakkabı giyerken de ayağımız ve ayakkabı arasındaki sürtünmeyi azaltmak adına çorap giyeriz. Bu nedenle çekmecelerimizde çok sayıda bulunurlar. Bebeklerimizde de durum böyledir. Bebeklerimiz henüz ayakkabı giymeye başlamış olmasa bile ayaklarının üşümemesi için onlara çorap giydiririz. Bazı çocuklar ayaklarındaki çorapları çekip çıkararak onlarla oynamaya bayılsa da yorulmaz, üşümemeleri için tekrar giydiririz. Bu savaş yıllardan beri süregelen bir anne bebek savaşıdır diyebiliriz. Bu nedenle bebeğimizin ayağına iyi oturan çoraplar seçerek bebeğimizin ayaklarının üşümesini engelleyebiliriz. Ayrıca günümüzde çoraplar sadece ihtiyaç olmaktan çıkmış, bebeklerimizin etek ve pantolonlarının altına giydirerek bütün yakalayabildiğimiz ürünler haline de gelmiştir. Böylece bebeğimiz aynı zamanda şık ve uyumlu da olacaktır.

Bebeğime Soket Çorap Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebeklere soket çorap seçerken ürünlerin sentetik değil de pamuk içerikli olmasına özen gösterilmelidir. Pamuklu kumaşlar ayakları terleyen bebeğinizin nemini alacaktır. Bu nedenle bu ürünler yüksek oranda pamuk içermelidir. Ancak alacağınız ürünün esnek ve sağlam olmasını da bekleyeceksiniz. Bu nedenle soket çoraplar düşük miktarda elastan ve polyamid de içerirler. Çorapların ayaklarda daha uzun süre kalmasını istiyorsanız üst kısımlarının elastik olmasına dikkat etmek gerekir.

Bebeğinize çorap alırken çok sıkı almadığınızdan emin olun. Çok sıkan çoraplar bebeğinizin ayak gelişimini olumsuz etkileyebilir. Ayrıca minik çoraplar sık sık kirleneceğinden muhakkak çok yedeğiniz olması gerekir. Makinede yıkanabilir olmaları da büyük bir avantajdır. Bunun dışında bebeğiniz ayakkabı giymeye başladıysa, ayak ucu daha sağlam olan ürünleri tercih etmekte yarar vardır. Böylece ayakkabıya sürtündüklerinde hemen yırtılmayacaklardır. 

Soket Çoraplar Desen ve Tasarımlarıyla Sevimlilik Abidesi

En sevimli giysilerden biri olan çoraplar rengarenk desen ve tasarımlarda üretilmektedir. Ebebek’te güvenilir markalara ait farklı kalıp ve tasarımlarda bebek soket çorap çeşitleri bulunmaktadır. Yenidoğandan 3 yaşa kadar beden seçenekleri bulunan fırfırlı kız modelleri, timsahlı 3 boyutlu modeller, kalpli, ayıcıklı, çizgili, gemili, gitarlı, köpekli, kedili, zürafalı, yıldızlı, çiçekli ve aklınıza gelmeyecek daha birçok çeşitte bebek soket çorabını ebebek’te bulacaksınız. Bebeklerinizin kıyafetlerine uyum sağlayacak bebek soket çoraplarını çok uygun fiyatlara, hatta indirimlerle daha da ucuz fiyata satın alabilirsiniz. Üstelik bu fiyatlarla bir adet değil; 2’li, 3’lü veya 4’lü çorap seti satın alabilirsiniz. Hem bebeğinizi soğuktan koruyacak hem ayakkabısı arasında katman oluşturacak hem de bebeğinize sevimlilik ve uyum katacak bebek soket çoraplarını incelemeden geçmeyin!