SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Salıncakları

BEBEK SALINCAKLARI

Bebekler doğduklarında; dokuz aydır alışık oldukları güvenli ortamı bırakıp, kendilerini soğuk ve yabancı bir ortamda bulurlar. Bu durum onları telaşlandırır ve huzursuz eder, ancak annelerinin sıcacık kucağına girerek kokusunu ve sıcaklığını alıp, sütünü emdiklerinde kendilerini yine güvende hissederler. Ancak bazen bebekler karnı tok, altı kuru olsa bile huzursuzlanıp ağlarlar ve bu durumda her ebeveynin yaptığı ilk şey bebeklerini kucaklarına alıp sallamaktır. Hangi toplum ve kültürde olursa olsun; bir bebeği sallamak onu iyi hissettirir. Bu sebeple bebek salıncakları hem bebeklerin hem de anne ve babaların en sevdiği araçlardan biridir.

Bebekler İçin Salıncak Neden Bir İhtiyaçtır?

Bebekler sallanmayı ilk defa anne karnında öğrenirler. Anne karnında amniyotik sıvı içerisinde büyüyüp gelişen bebek; anne yürüyüp hareket ettikçe tatlı ve yumuşak salınımlar yapar. Zamanla bu salınımlar bebeğin anne karnındaki güvenli, ılık ve konforlu ortamının bir sembolü haline gelir. Bu nedenle, bebekler dünyaya geldiklerinde ağlayıp kendilerini huzursuz hissettikleri zamanlarda ebeveynleri onları sallarlarsa hemen sakinleşirler. Çünkü bu salınımlar bebeğinize doğum öncesi zamanlarındaki güvenli ortamını hatırlatmaktadır. İşte bu sebepledir ki, bebekler için salıncak önemlidir ve sallanmak her bebeğin hoşuna gider.

Bazen bebeğin ağlaması saatler sürebilir ve kucakta sallanırken susan bebek, sallanmayı bırakınca tekrar ağlayabilir. Böyle zamanlarda anne ve baba artık çok yorulur ve yorgunluk arttıkça tahammülleri ters orantılı olarak azalmaya başlar. İşte bebekler için salıncak, böyle zamanlarda anne ve babalar için de önemli bir kurtarıcı olur.

Bebek Salıncak Modelleri ve Özellikleri

Bebek salıncakları bazı modellerde 6. aydan itibaren kullanılırken bazı modeller 0. aydan itibaren kullanıma uygundur. Modele göre ortalama 6 yaşa kadar kullanılabilen bebek salıncakları mevcuttur. Salıncaklar üretilirken özellikle gövdenin yapıldığı malzemenin paslanmaz, sağlam ve dayanıklı olmasına dikkat edilir. Böylece ürün bebeğinizi güvenle taşır ve bebeğiniz üzerindeyken kırılma ya da bükülme gibi problemler yaşanması engellenmiş olur. Bazı bebek salıncağı modelleri sadece yatış özellikte olup küçük yaş bebeklere hitap ederken; bazı modeller yatma, yaslanma ve oturma kademelerindeki sırt dayanağı özellikleriyle çok daha fonksiyonlu tasarlanmıştır.

Salıncakların oturma yeri geniş, yumuşak ve bebeğinizin omurgasını destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Oturma yeri terletmeyen, kir tutmayan ve yıkanabilir kumaş özelliğiyle üretilerek bebekler için gerekli hijyenin sağlanması konusunda kolaylık sağlamaktadır. Oturma yerinde bulunan emniyet kemeri bebeğinizin düşmesini engelleyerek ürünün güvenli olmasını sağlar. Ürünler katlanabilir özellikte tasarlanır. Böylece istediğiniz zaman kolayca katlayıp, az yer kaplayan ürünü evin bir köşesine rahatlıkla koyabilirsiniz. Katlanabilir olma özelliği, az yer kaplamanın yanında kolay taşınabilmesini de sağlar. Böylece salıncağı isterseniz bahçeye bile kolayca çıkarıp kullanabilirsiniz.

Hem Kız Hem de Erkek Bebeklere Özel Bebek Salıncaklarında Renk ve Desen Seçenekleri

Ebeveynler kıyafet, oyuncak, ayakkabı gibi ürünlerde olduğu gibi bebeğinin salıncağında da cinsiyete özel renk ve desenler tercih edebilmektedir. Bu sebeple bebekler için salıncak modelleri, unisex modellerin yanında hem kız hem de erkeklere hitap edecek özelliklerde tasarlanmıştır. Kız bebekler için salıncak modellerinde pembe, mor, beyaz, sarı renk tonları ve prenses, kelebek, peri, fiyonk, çiçek, sevimli hayvan desenleri kullanılırken; erkek bebekler için tasarlanan salıncaklarda genelde mavi, yeşil, sarı, gri renk tonları ve bulut, güneş, ay, gemi, korsan, araba, sevimli hayvan desenleri kullanılmaktadır.

Elektrikli Bebek Salıncakları Modelleri

Ev tipi salıncak modellerinden elektrikli bebek salıncakları en çok tercih edilen ürün çeşitlerinden biridir. Çünkü bu modeller elektrikli olduklarından, siz olmasınız bile ürünün kendisi bebeği güvenle sallayabilir. Elektrikli bebek salıncakları farklı salınım şiddeti ayarları ile bebeğinizi dilediğiniz hızda sallayabilir. Hatta bazı ürünlerde hız ayarının yanında sallama süresi ayarı da bulunmaktadır. Elektrikli salıncakların bir avantajı da ninni, doğa sesleri ve yatıştırıcı melodiler çalarak bebeğinizi sakinleştirip uykuya geçişini kolaylaştırmaktır. Bazı ürün modelleri tasarlanırken üzerine çeşitli özellikte çıngırak, oyuncak ve diş kaşıyıcılar yerleştirilerek; bebeklerin daha eğlenceli zaman geçirmesi sağlanmıştır.

Aradığınız En İyi Bebek Salıncağı Fiyatları ve Modelleri ebebek’te!

Kaliteden asla ödün vermeyen ebebek, anne ve bebeklerin ihtiyaçlarını çok iyi biliyor. Uzman bilgisiyle yola çıkan ebebek, sizin için bu ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan markaları seçti ve mağazalarında yer verdi. Minik yavrunuz için aradığınız kaliteli, güvenilir, eğlenceli ve kullanışlı bebek salıncakları mağazalarımızda sizleri bekliyor. En iyi bebek salıncağı fiyatları için kampanyalarımızı takip edip kaliteli ürünleri çok daha uygun fiyatlara alarak uzun yıllar ebebek garantisiyle güvenle kullanabilirsiniz.