SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Organik Bebek Yiyecekleri

ORGANİK BEBEK YİYECEKLERİ

Günümüzde aldığımız sebze ve meyvelerle birlikte birçok yiyeceklerle ilgili kafamızda bazı şüpheler oluşmakta. Mevsiminde olmayan sebze ve meyveler pazarlarda yerini alırken, her ne kadar dikkat etmeye çalışsak da hormonlu sebze ve meyvelere maruz kalabiliyoruz. Söz konusu bebekler olunca bu alışverişlerimize daha çok dikkat ederiz. Sentetik gübre ve tarım ilaçları olmadan üretilen organik bebek yiyecekleri ise bu konuda hayat kurtarıcınız olacaktır. Böylece endişe duymadan gönül rahatlığıyla bebeğinizi besleyebilir, onun sağlığına büyük bir katkıda bulunabilirsiniz.

Neden Bebeğimize Organik Yiyecekler Vermeliyiz?

Maalesef birçok sebze-meyve üreticisi daha çok ürünü daha kısa sürede piyasaya sunmak için ürünlerini böcek ve hayvanlardan korumak, daha güzel görünmelerini sağlamak ve daha uzun süre diri kalmaları amacıyla pestisitler (böcekleri öldüren kimyasal ilaçlar) kullanırlar. Bu ilaçlar böcekleri kovarken aynı zamanda bu besinlerin içine de işlerler. Böylece bu zehirli ilaçlar bebeklerimizin ve bizim vücudumuza girerek birçok sağlık problemine yol açabilir. Kanserojen olan bu ilaçlardan bebeğimizi korumak, onların hassas bağışıklık sistemine zarar vermemek adına miniklerimize alacağımız besinlerin organik olmasına özen göstermeliyiz. Bebeklerimizin organik gıdalar tüketmelerini sağlayarak kanserojen maddelerden uzak kalmalarına, daha besleyici olan ürünlerden gerekli vitamin ve mineralleri almalarına, kalp sağlıklarını koruyarak kolayca enfeksiyon oluşumunu önlemelerine ve vücutlarında toksin madde biriktirmemelerine yardımcı olabiliriz. Böylece bebeklerimizin gelişimlerinin çok hızlı olduğu bu dönemlerde onların sağlıkla büyümelerine destek olmuş oluruz.

Besleyici Organik Yiyecekler ebebek’le Kapınıza Gelsin!

Günün koşuşturmasında bebeğiniz için organik sebze-meyve alışverişine çıkmak ve onu bebeğinizin yiyeceği hale getirmek oldukça yorucu olacaktır. Bu noktada ebebek’te bulunan, bebeklerin sağlığını gözeterek organik ürünlerle yiyecek hazırlayan firmaların organik bebek yiyecekleri siz annelerin kurtarıcısı olacaktır. İçeriğindeki tamamen doğal ve ilaçsız ürünlerle gönül rahatlığıyla bebeğinize verebileceğiniz bu organik yiyeceklerin hazırlaması çok kolay. Üstelik ebebek, aynı gün kargo imkânıyla tüm bu ihtiyaçlarınızı daha ulaşılabilir kılıyor.

Bebek Tarhanası Bebeğinizin Öğünlerinin Besleyici Bir Parçası

Hepimizin afiyetle yediği tarhana, oldukça besleyici bir yiyecektir. Genel olarak çorba olarak tüketsek de bebeğiniz için farklı alternatifler üretmek de mümkündür. Ancak dışarıdan satın aldığımız tarhanalar yapılırken kullanılan gıdalar ne denli sağlıklı, çoğu zaman bilemiyoruz. Bu nedenle bebek gıda ürünlerinde ilk sıralarda yer alan markalar, size organik bebek tarhanası sunuyor. Sıfır şekerli ve bol proteinli olan bu tarhana, taze kırmızı biber (kapya), buğday unu, yoğurt ve ekşi mayası olmak üzere her biri doğal olan ürünlerden elde edilmiştir. Hazırlaması ise oldukça kolay. İhtiyacınız olan tek şey yarım tatlı kaşığı zeytinyağı veya tereyağı, 1 adet rendelenmiş domates ve tercihe göre 1,5 su bardağı su/et suyu/sebze suyu/süt ile 2 çorba kaşığı bebek tarhanası!

Tarhana, 6. aydan sonra ek gıdaya başlayan bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirecek, grip ve soğuk algınlığını önleyecek ve enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Ayrıca sindirim sitemini düzenlemesinin yanı sıra sindirimi kolay bir yiyecektir. İçerisindeki yoğurt bebeğinizin kalsiyum ihtiyacını karşılayacak, büyüme çağındaki bebeğinizin kemik gelişimini destekleyecektir. İsterseniz bu bebek tarhanasını çorba dışında kurabiye yaparak da bebeğinize sunabilirsiniz. Bebeğiniz bu sağlıklı kurabiyeleri bayılarak yiyecektir.

Bebek Makarnası ve Bebek Ekmeği İle Bebeğinize Sağlıklı Karbonhidratlar Sunun

Bebekler yaklaşık olarak 6. aydan sonra ek gıdaya başlarlar. Bu serüvenle birlikte artık bebeğinize kahvaltı da dahil pek çok öğünde yemek hazırlama telaşına girersiniz. Bu öğünlerde yemeklere eşlik edecek olan ekmeğin kalitesi bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. İçerdiği yüksek B1 vitamini ile tamamen organik içerikli olan organik bebek ekmeğini; doğal meyve suları, süt ya da su ile ıslatarak bebeğinize verebilirsiniz. Böylece tam tahıllı bebek ekmeği ile bebeğinizin kahvaltı ya da ara öğünlerini daha besleyici ve lezzetli hale getirebilirsiniz.

Bebeklerin yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayacak bir diğer besin kaynağı ise makarnadır. Ancak bebeğinizin enerji ihtiyacını karşılarken ilave olarak farklı besin değerlerini de almasını istiyorsanız sizi bebek makarnası ile tanıştıralım. Doğal ortamda yetiştirilen taze sebzelerle hazırlanmış bu makarnalar; tam buğday unu, kapya biber püresi, zerdeçal, ısırgan otu, pancar yaprağı püresi, ıspanak, kırmızı pancar, kaya tuzu ve yumurta içeriyor. Bu makarnalar hem lezzetli hem de doğal içerikleriyle bebeğinizin gelişimine büyük katkı sağlıyor.

Çeşitli Organik Bebek Yiyecekleri Uygun Fiyatlarıyla ebebek’te!

Besin değerleri yüksek, tamamen doğal ve ilaçsız ürünlerle oluşturulmuş organik bebek yiyecekleri kaliteli markaların ürünleriyle ebebek’te! Makarna, ekmek ve tarhana gibi ürünlerin yanında bebekler için çok faydalı olan keçiboynuzu ve hurma özü gibi gıdalara ebebek güvencesiyle tek tıkla sahip olabilirsiniz. Sağlıklı nesiller, sağlıklı gelecek!