SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Kavanoz Mama

KAVANOZ MAMA

Bebekleri doğduğu andan itibaren özellikle anneler, birçok konuda sürekli olarak suçluluk duygusuyla boğuşurlar. Acaba onları doğru tutuyor muyuz, yeterince uykularını alıyorlar mı, onları uygun biçimde giydirebiliyor muyuz? Annelerin endişeli sorgulaması minik yavrularımızın yetişkinlik dönemine kadar devam eder. Endişelenecek bir konu daha var ki, o da katı gıdaya geçiş evresi. Bu dönemde bebeğimize kavanoz mama vermekte bir sakınca olup olmayacağı kafaları karıştırır. Ebebek’te bulacağınız kaliteli markaların kavanoz bebek mamalarını minik yavrunuza içiniz rahat bir şekilde yedirebilirsiniz.

Kavanoz Mamalarının Yararları Nelerdir?

Bebeğinizle dışarıya çıktınız ve işiniz planladığınızdan uzun sürdü. Bebeğinize sütünü içirdiniz, ancak bebeğiniz hala aç olduğundan huzursuz ve mutsuz. Onun için çeşit çeşit meyveler, sebzeler ve tahıllarla hazırlanmış kavanoz mamalarını alıp yedirmeniz her ikinizi de rahatlatacaktır. Bu nedenle 4. ayın sonundan itibaren güvenle kullanacağınız kavanoz mama acil durumlarda kurtarıcınız olacaktır.

Domates, elma, kayısı, havuç, erik, armut, ananas, patates, karnabahar, patlıcan, biber, salatalık, üzüm, çilek ve daha birçok organik sebze ve meyve birleştirilerek kavanoz mama çeşitleri üretilmektedir. Bu kavanoz mamalar minik bebeğinizin sağlıklı beslenmesini sağlarken, sebzelerin ve meyvelerin tatlarına da alışmalarına olanak sunar. Ayrıca kavanoz mamalarında bulunan buğday, yulaf, pirinç, çavdar, arpa gibi tahılların kullanılması bebeğinizi sağlıklı, besleyici ve lezzetli bir biçimde doyurmanıza yardımcı olur.

Yavrunuza Kavanoz Maması Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğiniz ek gıdaya geçtiğinde, kavanoz mamalarını 4. ayın sonundan itibaren rahatlıkla yedirebilirsiniz. Bebeğiniz için seçeceğiniz kavanoz mamaları öncelikle az karışıma sahip olmalıdır ki, bebeğiniz yiyeceklerin tadına alışabilsin. Doğal tarım ile yetiştirilen, sadece dalında olgunlaşarak mevsiminde toplanan meyve ve sebzelerle üretilmiş olmasına özen gösterin. Kavanoz mamaları hazırlanırken GDO, hormon ve zirai ilaç kalıntısı bulunan tarım ürünleri kullanılmamalıdır. Kavanoz mamalarının yapımında organik tarım ve hayvancılık ürünleri kullanılırken, ek şeker ilavesi olmamasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir katkı maddesi içermemelidir.

Son Kullanma Tarihi Kontrolünü ebebek Sizler İçin Yapıyor!

Bebekler ve küçük çocuklar özellikle gıda kaynaklı hastalıklara karşı savunmasızdır, çünkü bağışıklık sistemleri enfeksiyonlarla mücadele edecek kadar henüz gelişmemiştir. Bu yüzden kavanoz mamaları seçerken kavanozun etiketindeki son kullanma tarihi muhakkak kontrol edilmelidir. Ayrıca kavanozun kapağındaki orta bölüme dikkat edilmelidir. Orta kısım içe çökükse sorun yoktur. Orta kısım yukarı doğru kalmışsa ve açıldığında tık sesi gelmiyorsa bu kavanoz mamayı bozulmuş olma ihtimaline karşın bebeğinize yedirmeyin. Neyse ki ebebek, bebeklerinizin sağlığı için tüm gıda maddelerinin son kullanma tarihlerini kontrol etmektedir. Son kullanma tarihine 2 aydan daha az kalan ürünleri sizlerle buluşturmadan satıştan kaldırmaktadır.

Bakterilerin Yayılmaması İçin Dikkat!

Bebeğinizi doğrudan bebek maması kavanozundan beslememenizde yarar vardır. Bunun yerine, kavanoz mamadan temiz bir tabağa küçük bir yemek porsiyonu koyun ve kalan yemeği kavanozda muhafaza edin. Onu doğrudan kavanozdan beslerseniz ve bebeğiniz, kavanoz mamasının tamamını bitirmezse bebek mamasının kalanını buzdolabına koymayın.  Kavanoz mamayı doğrudan beslediğinizde, bebeğinizin ağzına değen kaşıktan mamaya geçecek bakterilerle kalan mama bozulacaktır.

Bebeğiniz İçin Vazgeçilmez Kavanoz Mamaları

ebebek’teki kavanoz mamaları, Türkiye’nin bereketli topraklarında doğal tarım ile yetiştirilen meyve ve sebzelerle üretilir. Sadece ürün içerisindeki ananas, muz ve mango gibi egzotik meyveler ithal edilmiştir. Yalnızca dalında olgunlaşarak mevsiminde toplanan besin değeri yüksek meyveler ile sebzeler kullanılır. Türk Gıda Kodeksi Bebek ve Küçük Çocuk Ek Gıdaları tebliğine göre GDO, hormon ve tespit edilebilir düzeyde zirai ilaç kalıntısı içermeyen, güvenilir markalara ait kavanoz mamaları bebeğinizin zevkle yiyeceği bir besin olacaktır. Bu mamalar ek şeker, glüten ve koruyucu katkı maddesi içermeyerek bebeğinizin sağlığını düşünür. Üretilirken hava almayacak şekilde vakum altında kapatıldığından son kullanma tarihine kadar tazeliğini korur.

Organik Kavanoz Mama Denince Akla İlk Gelen Markalar Burada

ebebek’te bulacağınız organik tarım ve hayvancılık ürünü olan kavanoz mamaları hormonsuzdur. Bu kavanoz mamalarında kullanılan meyve ve sebzelerin üretiminde suni gübre kullanılmaz ve katkı maddesi içermez. Organik kavanoz mamalarının üretiminin her aşaması kontrol edilir. Kavanoz mamaların içeriğindeki tüm besinler olgunlaşma süreçleri tamamlandıktan sonra toplanır. Bu mamalar hava almayacak şekilde vakum altında kapatılarak ısıl işleme tabi tutulur.  Bu nedenle hiçbir katkı ve koruyucu madde içermeden son kullanma tarihine dek tazeliğini korur. ebebek’ten satın alabileceğiniz organik meyve püreleri, doktor kontrolündeki ek gıdalara geçiş dönemlerinde bebeğin meyvelerle tanışması için uygun olurken, sebzelerle hazırlanan püreler de bebeğinizin ağız tadına uyacaktır.

Kaliteli ve Lezzetli Kavanoz Mamaları ebebek’in Gıda Güvencesiyle Ayağınıza Kadar Gelsin!

Basit sebze ve meyvelerden karışık akşam yemeklerine kadar, market raflarında çok çeşitli enfes kavanoz mama bulmanız mümkün. Ancak kıymetli zamanınızı harcamadan, ebebek’in son kullanma tarihlerini özenle kontrol ettiği kavanoz mamaları bir tıkla ayağınıza kadar gelebilir. Güvenilir markalarının uygun fiyat aralığındaki lezzetli kavanoz mamaları bütçenizi sarsmaz ve bebeğinizin ağız tadına uyar.