SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Biberon Emziği

BİBERON EMZİĞİ

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren, annelik hormonlarının da etkisiyle duyduğunuz güçlü sevgi ve bağlılık sayesinde, miniğinizin tüm ihtiyaçlarını gidermeye programlanırsınız. Miniğinizin temel ihtiyaçlarından biri de beslenmedir. Bebeğinizi beslemek için yeterli sütünüz olsun ya da olmasın, miniğinizin gelişimi esnasında bir biberona ihtiyaç duyarsınız. Miniğinizin tıpkı doğal emzirmedeki gibi kaliteli ve güvenli bir beslenme süreci geçirmesini istiyorsanız, aldığınız beslenme ürününün biberon emziği, miniğinize uygun olmalıdır.

Biberon Emziği Seçenekleri

Biberon emzikleri medikal silikon ya da doğal kauçuk malzemeden üretilirler. Ürünlerde bu malzemelerin kullanılmasının sebebi hem minikler için sağlıklı olması hem de yumuşak dokusu ile kolay kavrama ve emme imkânı sağlamasıdır. Ortodontik biberon emziği tasarımları, bebeğin ağız ve diş gelişiminin sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlar. Bu nedenle bebeğinizin ihtiyacına göre damla, yassı, yuvarlak ve simetrik uç modelleri üretilmiştir. Biberon emzikleri bebeklerin ihtiyaçlarına göre geniş ya da daha dar ağızlı olacak şekilde farklı modellerde üretilir. Böylece aldığınız biberonu reddeden miniklere farklı seçenekler sunup, ihtiyacı olan uygun ürünü bulma şansınız artar.

Ürünlerin emzik uçları 0-3, 3-6, 6-9, 9-12, 12+ gibi farklı yaş aralıklarına hitap edecek şekilde farklı büyüklüklerde tasarlanır. Bebeğinizin yaşına göre beslenme esnasındaki akış hızı da değişmektedir. Bu nedenle biberon emziği üretilirken farklı akış hızlarına sahip olacak şekilde tasarlanır. Küçük yaş grubundaki bebeklerin ürünleri daha yavaş akış hızına sahipken, büyük yaşlardaki bebeklerin akış hızı daha fazladır. Bazı ürün modelleri çevirme ya da farklı tutuş seçenekleriyle aynı üründen farklı akış hızları elde edebilmenize imkân verebilmektedir. 

Dünyaca Ünlü Markaların Biberon Emzikleri

Dünyaca ünlü bir markalar, anne ve bebeklerin ihtiyaçlarını yıllarca en güvenilir şekilde karşıladı. Ürünlerini tasarlar ve üretirken, ürünlerin hem sağlıklı ve doğal materyallerden yapılmasını hem de kullanım açısından kolay olmasını ilke edinen bu markalar, biberon emziği üretirken de aynı hassasiyeti gösteriyor.

Ebebek’te bulacağınız güvenilir markalara ait çeşitli ürünler vardır.  Classic + ürünler biberonda yer alan airflex havalandırma sisteminin bir parçasıdır. Bu sistem için tasarlanan biberon emziği, bebeğiniz mamasını emerken havanın bebeğinizin midesine değil de biberonun içine geçmesini sağlar. Bu özellik bebeğinizin kolik rahatsızlığını %60 azaltacaktır. Ayrıca classic + ürünlerinin üzerindeki çıkıntılı dokular; emme esnasında çökmeyi engelleyerek kesintisiz emme olanağı sunar.

Naturel biberon emziğinin en önemli özelliklerinden biri geniş olmasıdır. Bu özellik bebekte doğal emzirmedeki gibi kavrama hissi yaratır. Bu his bebeğinizin biberon ya da emzirme ile beslenmedeki geçişlerini kolaylaştırır. Ürün üzerindeki çift valf özelliği; emme esnasında havanın mideye değil biberona girmesini sağlayarak kolik oluşumunu ciddi bir şekilde azaltır. Biberon Emziğinin üzerinde yer alan yaprakçıklar, ürünün emme esnasında içeriye doğru çökme yapmadan, ekstra yumuşak ve esnek olmasını sağlar. Böylece bebeğiniz kesintisiz bir beslenme deneyimi yaşayabilir.

Biberon Emziği Alırken ve Kullanırken Neden Dikkat Etmeliyim?

Bebeklere alınan her ürün özenle seçilmelidir, ancak beslenme ürünleri ebeveynlerin çok daha dikkat etmeleri gereken bir kategoridir. Özellikle biberon emziği gibi bebeğin doğrudan ağzına aldığı ve uzun süre ağzıyla temas ettirdiği ürünler, bebeğinizin sağlığını tehdit edebilir. Bu nedenle aldığınız ürün kesinlikle BPA, toksik madde, zararlı kimyasallar ve ağır metaller içermemeli. Alacağınız ürün mutlaka bebeğinizin yaşına ve ağız yapısına uygun olmalıdır. Küçük yaş bir bebeğe, büyük yaş biberon emziği ile mama verirseniz hem meme ucu boğazına kadar uzun olacak hem de akış hızı fazla gelecektir. Bu nedenle bebeğiniz sağlıklı bir emme süreci geçiremeyip rahatsız olacaktır. Yaşından küçük ürünü ise ağzında kavramakta zorlanan bebek, akış hızının da yavaş olmasıyla yeteri kadar beslenemeyecektir.

Bebeğinizin yaşı büyüdükçe biberon emziğinin akış hızını kendi imkânlarınızla artırmamalısınız. Çünkü iğne ya da makasla genişlettiğiniz uç ile miniğinize uygun akış hızını doğru ayarlayamazsınız. Doğru ayarlamayı başardığınızı varsaydığımız takdirde bile, kestiğiniz yerden silikon ya da kauçuk malzeme deforme olduğundan, siz fark etmeden delik kolayca büyüyebilir. Böyle bir durumda bebeğiniz boğulma riskiyle karşı karşıyadır.

Her Bütçeye Uygun Biberon Emziği Marka ve Modelleri ebebek Mağazalarında!

Dünyaca ünlü markaların ürettiği kaliteli ve güvenilir biberon emziği çeşitleri ebebek mağazalarında sizleri bekliyor. Farklı seçeneklerdeki birçok ürün arasından bütçenize ve bebeğinizin gelişim özelliklerine uygun olan ürünü, çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Üstelik kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece dilediğiniz ürünü çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.