SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Silikon Emzik

SİLİKON EMZİK

Bebekler emme refleksleriyle doğarlar. Daha sonra bu refleksleri yavaş yavaş kaybolur. Dünyaya yeni gözlerini açmış bir bebeğin yapacağı ilk şey, beslenme amaçlı emme hareketi olacaktır. Böylece yenidoğan bebeğinizi, eğer mümkünse hemen anne sütü ile besleyebilirsiniz. Anne sütünü alan bebek, karnını doyurur ve kendini güvende hisseder. Bu nedenle de sürekli emmek ister. Bebeklerin emme iç güdülerine karşılık verecek en iyi şey, emzirmekten sonra emzik olacaktır. Ancak her emzik bebeğiniz için sağlıklı mı? Bebeğime silikon emzik alacağım, ama hangi ürünü almalıyım? diye soruyor ve bebeğinizin sağlığını bozmayacak silikon emzikler arıyorsanız, doğru adrestesiniz!

Emzik Markaları Nelerdir?

Emzik markaları şunlardır: 

 • Philips Avent
 • baby plus
 • Chicco
 • Mamajoo
 • NUK
 • Oioi
 • Tommee Tippee
 • Lansinoh
 • Bibs
 • Wee Baby
 • Mam
 • Bambino
 • Dr Browns
 • Hanymish
 • Bebedor
 • Mycey
 • Babyjem
 • Comotomo
 • Fatoş bebe

Emzik Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Doğuştan gelen bir refleks olan emme dürtüsünün karşılanması bebeklerde güven duygusu oluşturur. Bu iç güdüsü tatmin edildiğinde bebek, huzur duyar ve rahatlar. Böylece daha rahat uyur ve uyuyabildiği için gelişimi daha iyi olur. Hafif uykularından uyandıklarında ağızlarına atacakları emzik, onlarda güven hissi yaratacağından tekrar uykuya dalmaları kolaylaşacaktır. Böylece emzik emen bebeğin uyku düzenini sağlaması daha kolay olur. Emzik alınmayan bebeklerde ileriki zamanlarda parmak emme görülebilmektedir. Parmağı yerine emziği emmesi daha sağlıklıdır. Keza parmak emmeye alışan bebek, uzun bir süre bu alışkanlıktan vazgeçemeyebilir. Emzik alışkanlığından vazgeçirmek nispeten daha kolaydır.

Emzik kullanmak, bebeklerin farklı becerilerini de geliştirmeye yarayabilir. Örneğin bebeğiniz, uyku esnasında ağzından düşürdüğü emziğini, uyandığında göremediğinde el yardımıyla bulmaya ve emziği alıp ağzına götürmeye çalışacaktır. Bu esnada ince motor becerilerini de geliştirmiş olacaktır. Aksi takdirde ağlamaya meyilli olan bebek, emziği alınca uykusuna devam edebilir. Özellikle anne sütü alamayan bebeklerde emzik, acıkma anlarında mama hazırlanana kadarki süreçte harika bir oyalayıcı olacaktır.

Silikon Emziklerin Avantajları Nelerdir?

Emzikler silikon ve kauçuk olmak üzere iki ayrı ham maddeden üretilirler. Doğal bir malzeme olan kauçuk emzikler elastik olurlar. Dayanıklı olduklarından dolayı dış çıkaran veya çıkarmış bebekler için uygundur, ancak suyu içlerine emdiklerinden kolayca bozulabilirler. Silikon emzik ise silisyumdan yapılır. Kolay kolay bozulmayan bu emzikler, sert darbelere çok dayanıklı olmadığından henüz diş çıkarmamış bebeklere tercih edilebilir. Aksi takdirde, üzerinde herhangi bir parçalanma belirtisi olmadan ortalama 3 aya kadar kullanılabilirler. Isıya dayanıklı olduklarından kaynatılıp sterilize edilebilirler. Tatsız ve kokusuzdurlar. Ayrıca bebeklerin hassas vücutlarında alerji yaratmazlar.

Bebeğime Silikon Emzik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bebeklere emzik verme konusunda uzmanların yaptıkları birbirine zıt yorumlar, anne-babaların da kafalarının karışmasına neden oluyor. Ancak burada esas önemli olan bebeğinize doğru emziği seçmenizdir. Bunun için seçeceğiniz silikon emziğin, özellikle bebeğiniz 1 yaşından büyükse ortodontik olması büyük önem taşıyor. Ortodontik emzik demek, emziğin bebeğinizin ağız yapısına uygun olan, diş etlerine ve dişlere yapılan baskıyı eşit olarak dağıtan, dilin doğru pozisyonda kalmasına olanak tanıyan ve damağa yapılan baskıyı azaltan bir yapıda olması demektir.

Alacağınız emziğin kalkanında delikler olmasına dikkat edilmelidir. Bunun sebebi, bebeğinizin salyalarının kalkan altında birikmesine ve cildinin tahriş olmasına engel olmaktır. Aksi takdirde bebeğinizin burun delikleri de kapanabilir. Kokusuz ve tatsız olmaları, bebekler için daha kullanılabilir olmalarını sağladığından önemlidir. Ürünün BPA içermemesi de dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bunun yanı sıra bebeğinize alacağınız emziğin, yaş aralığına uygun olması da büyük önem taşımaktadır. Kaliteli ham maddelerden üretilmiş olması, kolayca ve yüksek derecede sterilize edilmesine olanak tanıyarak üstün hijyen sağlar.

Silikon Emzik Modelleri Nasıldır?

Silikon emzikler farklı markalar ve farklı modellerle pek çok çeşide sahiptir. Ancak genel itibari ile bakacak olursak damaklı veya damaksız emzik modelleri sıkça karşımıza çıkan bir ayrımdır. Damaksız emziklerin ucu anne memesine benzediğinden genellikle 1 yaşın altındaki bebeklerde kullanılır. Daha büyük çocuklarda kullanılan damaksız emzik modelleri, damağa baskı yapabileceğinden ağız ve diş yapısını bozabilir. Ucu yassı ve yukarı doğru kıvrık olan damaklı emzik modelleri ise, bebeğinizin damak yapısına uyum sağlayacağından, 1 yaşın üzerindeki bebeklerinizin ağız sağlığı için daha uygundur. İsterseniz birkaç çeşidini alarak bebeğinizin hangisini kullanmayı sevdiğini kolayca keşfedebilirsiniz.

Birbirinden Kaliteli ve Kullanışlı Silikon Emzikler ebebek’te!

Bebekler için kaliteli ürünler üreten markaların silikon emzik çeşitleri ebebek’te! Farklı yaş aralıklarındaki bebeğinize ve tercihinize uygun farklı modeller ile rengârenk renk ve desenlerdeki silikonlu yalancı emzik çeşitleri sizlere sunulmaktadır. %70 indirimlerle dudak uçuklatan fiyatlara dahi ürün bulabileceğiniz ebebek’te, her bütçeye uygun silikon emzik bulabilmek mümkün. Siz de bebeğinize farklı ürünler alarak onun sevdiği emziği keşfedebilir; güven içinde, huzurla ve sağlığına zarar vermeden büyümesine olanak tanıyabilirsiniz.