SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Oyun Halıları

OYUN HALILARI

Bebeklerde güven duygusu 0-2 yaş aralığında gelişir. Bu yaş aralığında güven duygusunu geliştiremeyen bebekler, ileriki yaşlarda güven problemi yaşayabilirler. Bu duygu bebeğinizde, sizin kokunuzu aldığı ve kucağınızda sıcaklığınızı hissettiği an temellerini atmaya başlar. Bebeğiniz acıkıp ağladığında karnı doyurulursa, altını kirlettiğinde en kısa sürede bezi değiştirilirse, huzursuz hissettiğinde kucağa alınıp ilgilenilirse bu duygu daha sağlam temeller atabilir. Minik bebeğiniz her an sizi yanında görmek, fark edildiğini hissetmek ve kendisi konuşamasa da sizinle agu sesleri, gülücükler ve çığlıklarla iletişim halinde olmak ister. Peki siz miniğinizi her an kucaklayıp peşinizde gezdirebilecek misiniz? Bunu bebek oyun halıları ile mümkün kılabilirsiniz. Yemek ya da temizlik gibi rutin işleri mi yapacaksınız? Toplayın oyun halınızı peşinizden, siz nereye bebeğiniz oraya.

Miniğinizin Yaşına ve Gelişim Alanlarına Göre Farklı Kullanım Şekilleriyle Oyun Halıları

Çok fonksiyonlu kullanım alanlarına sahip olan oyun halıları ve halılar üzerinde bulunan aksesuar oyuncaklar, 0 yaştan 5 yaşa kadar kullanılabilir. Farklı yaş aralıklarında farklı kullanım özellikleriyle bebek oyun halıları;

0-6 Ay: Bu yaş aralığındaki bebekler; henüz oturma, emekleme ve yürüme gibi eylemleri gerçekleştiremediğinden, bütün zamanını yatar pozisyonda geçirir. İstediği yere gidemeyen, gördüğü oyuncağa ulaşamayan bebekler huzursuzlanıp kucağa alınmak isterler. Siz bebeğinizin gözünde, onu istediği yere ulaştırabilecek araçsınız. Aksi halde bebeğiniz ağlamaya başlayacaktır. İşte bebeklere oyun minderi tam da bu zamanda lazım. Bebeğiniz, halının yumuşak zeminine sırt üstü ya da yüz üstü pozisyonda güvenle uzanarak; bar üzerinde asılı duran ve elini uzatarak ulaşabileceği figür, ayna ve çıngırak gibi oyuncaklarla dilediğince zaman geçirebilir. 

6-12 Ay: Bu zaman aralığındaki bebekler; artık oturma ve emekleme eylemlerini yerine getirebilirler. Bu nedenle oyuncaklarla ister bar üzerinde ister bardan çıkararak oturduğu yerde bağımsız olarak oynayabilir. Emekleyen bebeğinizin yanınızdan uzaklaşmasını engellemek adına, ürünün kenarlarını dik pozisyona getirerek; oyun minderini, oyun havuzuna çevirip bebeğinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

12 Ay ve Üzeri: Ortalama 1 yaşından sonra bebekler yürümeye başlar. Yürümeye başlayan bebeğinizi, kendisi istemediği sürece oyun halısı üzerinde sabit tutamazsınız.  Ancak kendisi minder evcilik oynayabileceği gibi halı üzerindeki ayna, hayvan figürü, çıngırak gibi parçaları ile üründen bağımsız oyunlar kurabilir.

Bebeklere Oyun Minderi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebeğiniz yaşı gereği oyun halısının her parçasını hatta zeminini bile ağzına sokacak ve yalayacaktır. Bu nedenle bebeklere oyun minderi alırken ürünün yıkanıp silinebilir, kir tutmayan özellikte, kaliteli ve doğal malzemelerden yapılmış olması gerekir. Halı içerisinde sentetik boya, toksik madde ve ağır metaller bulunmamalıdır. Kumaş cinsi; saatlerce üzerinde oynayacak, hatta bazen uyuyacak olan bebeğinizi terletmeyen pamuk ya da bambu gibi organik ürünlerden yapılmış olmalı. Üzerinde, bebeğin yutabileceği boyutta küçük malzemeler ya da boynuna dolayabileceği uzunlukla ip ve benzeri parçalar bulundurmamalıdır. Hafif, kolay katlanır ve taşınabilir özellikte olması önemli bir özelliktir. Böylece ihtiyacınız olan her yere kolayca taşıyabilirsiniz. Ürünü seçerken birden fazla gelişim alanına hitap etmesine dikkat etmelisiniz, böylece miniğiniz o çok sevdiği oyuncağı daha uzun yıllar, aynı hevesle kullanabilir.

Model Model Çocuk Oyun Halıları ebebek’te

Renkler, çocukların duyularını harekete geçirir. Bu nedenle çocuk oyun halıları tasarlanırken üzerinde çok fazla renk kullanılır. Ürünler tasarlanırken; farklı yaş aralıklarında farklı gelişim aşamalarına hitap edecek çıngırak, hayvan figürleri, ayna, dişlik ve müzikli parçalar gibi oyuncaklar, sağlam bağlantılarla oyun barı üzerine yerleştirilir. Böylece bebeğiniz yatar pozisyondayken bile güvenle oynayabilir. Bazı çocuk oyun minderleri, yan taraflarından katlanarak oyun havuzu haline gelebiliyor. Bu modeller miniğinizin halı dışına çıkmasını engelleyerek güvenli bir oyun alanı sağlar. Mağazalarımızda bulunan yeni modellerde müzikli parçaların yanında, ses kaydı yapabileceğiniz hatta USB bellek takarak istediğiniz müziği bebeğinize dinletebileceğiniz parçalar bile bulunmaktadır.

Müzikli Oyun Halıları Bebeğinizin Gelişimini Birçok Alanda Destekler

Müzik, bebeğinizin dikkatini çekerek duyularını canlandırır. Miniğinizin zihinsel gelişiminden iştahına, psikolojik gelişiminden dil gelişimine, uyumlu davranış sergilemekten kas gelişimine kadar birçok farklı alanda gelişimini destekler. Bu nedenle müzikli oyun halıları ebeveynlerin en çok tercih ettiği ürünler arasındadır. Örneğin, üzerinde kumaştan yapılmış piyano bulunan oyun halısı, bebeğinizin el ve bacak kaslarını geliştirirken, tuşa basmasıyla ses elde eden bebeğin başarabilme duyusunu, müzik yapan bebeğin ritim duygusunu geliştirir.

Her Bütçeye Uygun Oyun Halıları Fiyatları, Kaliteli Marka Seçenekleri ile ebebek’te

Seçkin markaların oyun halıları ebebek mağazalarında sizleri bekliyor. Eğlenerek öğrenmenin her bebeğin hakkı olduğunu bilen ve bunu önemseyen ebebek, geniş fiyat aralığındaki oyun halıları fiyatları ile her bütçeye hitap ediyor.