SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Hijyenik Ped

GÜNLÜK PED

Alışveriş listesindeki her şey alınıp hazırlandı ve doğuma sayılı güneler kaldı. Anne adayları bir an önce doğumunu yapıp bebeğini kucağına almak ve eski görünümüne kavuşmak ister. İlki için evet, ama ikincisi için durum hemen beklenildiği gibi olmayabilir. Doğumdan sonraki lohusalık sürecinde anne, gebelikten önceki haline hemen kavuşamaz. İster sezaryen ister normal doğum yapmış olsun, onu bir iyileşme süreci bekliyordur. Bu iyileşme sürecinin en belirgin belirtilerinden biri de vajinal kanamalardır. Bu süreç tamamen normal bir süreçtir ve günlük ped gibi hijyenik ve kullanımı basit ürünlerle kolaylıkla atlatılabilir.

Neden Doğum Sonrası Kanama Meydana Gelir?

Hangi tip doğum gerçekleştirmiş olursanız olun, doğum sonrasında muhakkak vajinal kanamanız olur. Ancak bu kanamanın seyri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Peki bu vajinal kanamalar neden olur? Hem bebeğinizin doğumu esnasındaki herhangi bir kesi işleminden ya da yırtılmadan ötürü, hem de plasentanın rahim duvarına tutunduğu bölgenin kanamasından dolayı bu akıntı gerçekleşmektedir. İlk günler kanama miktarı koyu kırmızı ve yoğun olabilir; ancak gün geçtikçe miktarı azalacak, rengi önce kahverengiye ve sonra sarıya dönecektir. Bu kanama kişiden kişiye değişmekle beraber 6 hafta kadar sürebilir. Ancak bu dönemde bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. O da bu kanamanın bakteri açısından zengin olduğunun bilinmesi ve bu nedenle, kullanılan pedlerin sık sık değiştirilmesi gerektiğidir. Kanamanın yoğunluğuna göre pedler, 2 saatte bir veya saatte bir kez değiştirilmelidir.

Doğumdan Sonraki İdrar Kaçırma Sorununa Emici Külot Çözümü

Sık idrara çıkma, hamileliğin en çok bilinen belirtilerinden biridir. Bu nedenle, zaman zaman idrar kaçırma durumu söz konusu olabilmektedir. Gebelikte olduğu gibi doğumdan sonra da bu probleme rastlanılmaktadır. İdrar kaçırma problemine çoğunlukla normal doğumdan sonra rastlansa da, sezaryen sonrası da görülebilen bir problemdir. Bu problemin muhtemel sebebi, doğum dolayısıyla mesane ve üretrada görülebilen hasarla pelvik kaslarınızın ve bağlarınızın normal çalışamamasıdır. Doğumdan sonra önerilen kegel egzersizinin sebeplerinden biri de bu problemdir.

Kadınlardaki idrar kaçırma problemini gören bazı büyük markalar, kadınların bu sıkıntılarını gidermelerinde yardımcı olmak için emici külot üretmişlerdir. Yumuşak ve rahat kumaşı ile adeta iç çamaşırı gibi kullanılan bu külotlar sayesinde, idrar kaçırma probleminiz olduğunda tam koruma sağlanarak giysinize geçmesi önlenir. Gün içerisindeki aktif hareketlerinize kolayca uyum sağlayan esnek bariyerleri sayesinde sizi kısıtlamaz. Böylece lohusalık döneminizdeki bu problemleriniz sebebiyle kendinizi eve mahkûm görmezsiniz. İster evde ister dışarıda bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz. Ebebek’te bulunan ve giysilerinizin altından belli olmayan emici külotlar sayesinde idrar kaçırma stresinizden kurtulabilirsiniz. 50kg-90kg arasındaki kadınlar için orta; 75-120 kg aralığında olan kadınlar içinse büyük boyunu alarak her an her yerde bu ürünü kullanabilirsiniz.

Hem Doğum Sonrası Kanamalar Hem de İdrar Kaçırma Problemi İçin: Lohusa Pedleri

Doğum yapacak olan kadınların alışveriş listelerinde ilk sıralarda yer alan lohusa pedleri, hem doğum sonrası yaşayacağınız yoğun kanamalara hem de yaşayabileceğiniz idrar kaçırma problemine yönelik üretilmiş tek kullanımlık kadın bezleridir. Ebebek’ten aynı gün kargo imkânıyla hızlı ve kolay bir şekilde sahip olabileceğiniz lohusa pedi, içeriğindeki özel emici tanecikleri ve kenar lastikleri sayesindeki sızdırmayan yapısı ile lohusa döneminizdeki en iyi dostlarınızdan biri olacaktır. Lateks içermeyen bu ürünü, istenmeyen idrar kaçırmalarında ya da doğum sonrası kanama dönemlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tüm Anne-Bebek İhtiyaçları İçin Doğru Adres ebebek!

Anne ve bebeklerin tüm ihtiyaçlarını gören ve bu doğrulta en kaliteli ve güvenilir markaları sizin için seçip bir araya getiren ebebek; günlük ped, lohusa pedi ve emici külot gibi hem gebelikte hem de doğum sonrası ihtiyacınız olacak ürünleri sizlere sunuyor. Uygun fiyatlara satın alabileceğiniz tek kullanımlık hijyenik pedler sayesinde lohusa döneminiz zehir olmasın. Kıyafetlerinizin altından belli olmayan ve sızıntı yapmayan bu seçilmiş ürünler sayesinde ister evde isterseniz de dışarıda gönül rahatlığıyla vakit geçirebilirsiniz.