Anne Bebek Bakım Çantası

Sunucuda bir hata ile karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

ANNE BEBEK BAKIM ÇANTASI

Bebeğiniz doğduktan sonra bir ton şeye ihtiyacı olacaktır. Evden her çıktığınızda, bebeğinizin ihtiyaç duyduğu ve yanınıza almanız gereken biberon, emzik, bebek bezi, yedek eşya, battaniye, mama gibi birçok şey vardır. Onları taşımanız gereken sağlam bir anne bebek bakım çantası almak sizin için mecbur olduğunuz bir durum. Aksi halde bu kadar çok eşyayı nasıl taşıyacaksınız? Neyse ki ebebek; birbirinden değerli, kullanışlı, kaliteli ve konforlu ürünler tasarlayan markaları ayağınıza kadar getirdi. Şimdi işin zor kısmı sizde, kendinize en uygun bebek bakım çantasını seçmek.

Anne Bebek Bakım Çantası Seçerken Çok Bölmeli Olanları Tercih Etmek

Çok bölmeli olması bebek bakım çantası için aranan özelliklerin başında gelir. Bebeğin biberonuydu, ağız mendiliydi, beziydi, yedek eşyasıydı, oyuncağıydı derken çanta dolar taşar. Bebeğinizin ihtiyacı olan emziği, bölmesi bulunmayan bir bakım çantasında saatlerce aramak zorunda kalabilirsiniz. Bebek bakım çantasının birçok göze sahip olması bebeğinizin eşyalarını düzenlice yerleştirmenizi sağlayacak ve zaman kaybınızı engelleyecektir. Anne bebek bakım çantası çok sayıda bölme ve eşya gözü ile dizüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu, anahtar gibi kişisel eşyalarınızı da rahatlıkla taşıma imkânı sunar. Ayrıca bazı bakım çantalarında termoslu biberon ve mama bölümleri ile silinebilir kirli bez torbası koyma bölümleri de bulunmaktadır.

Bir Bebek Bakım Çantası Hangi Materyal Seçilerek Üretilmelidir?

Bakım çantası satın alırken hafif bir malzeme ile üretilmiş olasına dikkat edin, çünkü bebeğinizin ihtiyaçları yeterince ağırlık yapacaktır. Bir de çantanın ağırlığı ile uğraşmayın. Su geçirmez pamuklu kumaştan üretilen bebek bakım çantaları ise yağmur esnasında bebeğinizin eşyalarını koruyacaktır.  Pamuklu kumaş sayesinde nefes alacak ve sizi terletmeyecektir. Biberon veya mamaların konduğu bölümlerin de su geçirmez bir astar ile kaplanmış olması oldukça önemlidir. Bakım çantası, su geçirmezlik özelliğine sahip değil ise biberon veya mamanın dökülmesi sonucu bebeğin diğer eşyalarının da ıslanması ve kirlenmesi işten değildir. Ayrıca bebek bakım çantalarının kumaşının kolay silinebilir ve rahatça temizlenebilir olanlarını seçmek işinizi kolaylaştıracaktır. Bakım çantasının kumaşında sağlık açısından zararlı Bizfenol A, Ftalat ve kurşun gibi kimyasal maddeler bulunmaması gereklidir.

Kaç Tür Anne Bebek Bakım Çantası Vardır?

Anne çantaları da denilen bebek bakım çantası, annelerin bebeklerinin büyüme dönemlerinde kullanacakları en önemli eşyaları arasındadır. Yenidoğan bebek çantaları postacı çantası denilen omuza yandan asılan, sadece elde taşınabilen, elde ve omuzda taşınabilen, sırt çantası biçiminde olan ve hem omuzda hem sırtta taşınabilen şekillerde üretilmiştir. Bebek bakım çantalarını anne, nasıl taşımaktan hoşlanıyorsa öyle tercih etmesi daha doğru olacaktır. Tamamıyla kişisel tercihe bırakılmalıdır. Ancak çantaya fazlaca yük konuluyorsa sırt çantası bebek bakım ürünlerini taşırken size daha fazla yardımcı olacaktır. Çünkü yük omuzlara eşit şekilde dağılacak ve annenin sırtı ağrımayacaktır. Bebek bakım sırt çantalarının sahip olduğu geniş ve rahat omuz askısı ile sırt bölümündeki yumuşak ped sayesinde sırtınıza rahatsızlık vermeden gönül rahatlığı ile bu çantaları kullanabilirsiniz.

Yeni Nesil Anne Çantalarına Eklenen Özellikler

Günümüzde birbirinden kaliteli, şık ve kullanışlı bakım çantalarına sıkça rastlıyoruz. Eski usul çantalar artık rağbet görmüyorken yeni nesil çantalara anne ve bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda birçok özellik eklenmiş durumda. Yumuşak ve antibakteriyel alt açma minderi bebek bakım çantalarına eklen bir özelliktir. Bazı çantalarda da çantanın içini hiç açmadan ıslak mendilleri alabileceğiniz 72'li ıslak mendil bölümü bulunmaktadır. Biberon ve mamayı 4 saate kadar sıcak ya da soğuk tutabilecek bazı bakım çantalarında dâhili, bazılarında da harici ısı yalıtımlı bölümler vardır. Kirli bebek bezi veya ıslak bebek giysilerini koyabileceğiniz, sıvıyı ve kokuyu hapseden minik çantalar ya da bölmeler de bebek bakım çantalarının yeni eklenmiş özelliklerindendir. Kimi anne çantaları, cep telefonunun çizilmesini engelleyen yumuşak astarlı bölmelere bile sahiptir. Birçok bakım çantasının artık, asma aparatı ile bebek arabalarına asılarak çantanın bebek arabası kullanırken taşınması sağlanmaktadır. Bebek arabasına asma aparatı sayesinde bakım çantaları kolayca taşınabilecektir.

Bebek Bakım Çantası Fiyatları

Bakım çantaları, ağırlıklı olarak anneler tarafından taşınmaktadır. Tabii günümüz babaları da bebekleri için elinden geleni yapmakta ve eşlerine yardımcı olmaktadır. Eğer eşinizi de anne bebek bakım çantası taşıma işine dahil etmek istiyorsanız piyasada bulunan unisex bakım çantalarından birini tercih edebilirsiniz. Trendlere uygun özel tasarımlı bebek bakım çantası, uygun fiyatlarla ebebek’te! Ebebek’te bulabileceğiniz kaliteli markalardan üretilen bakım çantaları, hayatınıza kolaylık ve şıklık katacaktır.