SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Pişik Kremi

PİŞİK KREMİ

Eskiden pamuk ve keten bezlerle bezlenen bebeklerde çok sık pişik problemi görülürdü. Ancak bugün hazır bezlere geçildiği halde hâlâ birçok bebekte pişik görülmektedir. Bu nedenle bebek bekleyen her anne baba, hazırlık alışverişi sırasında pişik kremi almayı ihmal etmemelidir. Bebeğiniz hiç beklemediğiniz bir anda, belki gece geç bir saatte ağlayarak uyanabilir. Sabah hiçbir problem olmadığı halde gece bezini açtığınızda cildinde pişik ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda eğer bir pişik kreminiz yoksa hayıflanıp, pişmanlık duymanızı istemeyiz.

Pişik Kremi Neden Önemli Bir İhtiyaçtır?

Pişik genelde bebeklerin popo, genital bölge ve çevresinde görülen bir cilt problemidir. Bebeğiniz için kullandığınız bez ne kadar hava akışına izin veren, sıvıyı hemen hapseden, kaliteli bir ürün olursa olsun; bazen bebeğinizde pişik oluşumu görülebilir. Pişik problemi genelde bezin sık aralıklarla değiştirilmemesinden kaynaklı görülür. Bebeğiniz tuvaletini yaptıktan kısa bir süre sonra bezini değiştirmezseniz, miniğinizin cildi dışkı ve idrarla uzun süre temas eder. Böylece idrar ve kaka içerisindeki asit ve diğer maddeler cildi tahriş eder. Bazen bezin yapısında kullanılan maddeler, bazen ıslak mendil, hatta şampuanın içeriğindeki maddeler bile pişik oluşumuna sebep olur. Deride ıslaklık, nem, kaşıntı ve yanma hissi gibi belirtilerle kendini gösteren rahatsızlık genelde ilk önce bebekte huzursuzlanma ve nedensiz ağlamalarla fark edilir. Fark edilir edilmez tahriş olan bölgeye müdahale edilmeli; sorunlu bölge nazikçe yıkanıp kurutulduktan sonra, ince bir tabaka halinde pişik kremi sürülmelidir.

Bebekler için Kullanılan Pişik Kremi Özellikleri

Pişiğin en belirgin sebebi cilt yüzeyinin nemli olmasıdır. Bu nedenle pişik kremleri öncelikli olarak, su itici özellikte olmalıdır. Pişik kremleri yapısındaki doğal gliserin ile cilt ve nem arasına bariyer kurar, böylece nemin cilde ulaşmasını engeller. Ürün bu bariyerle sadece nemi değil, kıyafet ve bezin sebep olacağı sürtünmeden kaynaklı oluşabilecek cilt tahrişini de engeller. Pişik kremleri idrar ve dışkının da cilde temasını engelleyerek pişik oluşumunun önüne geçmiş olur.

Pişik kremleri önce rahatsızlığın önüne geçip daha sonra sorunu tedavi edici özellikte üretilir. Cildi tedavi ederek aktif bakım yapan ürünler, içeriğindeki doğal malzemelerle cildin yumuşacık, ipek gibi olmasını sağlar. Pişik kremleri içeriğinde genellikle çinko oksitleri, doğal bitki yağları, panthenol, lanolin, balmumu, bitki özleri içerir ve bu maddeler cildin kolajen üretimini destekler. Ürünler içeriğinde parfüm, paraben, boya ve alerjik madde içermeyen antiseptik özellikte formüle edilir. Bilindik ve güvenilir klinikler tarafından dermatolojik olarak test edilen pişik kremleri, bu kurumlardan aldıkları onay sayesinde güvenle kullanılabilir.

Pişik Kremi Bebeğin Vücudunun Hangi Bölgelerinde Kullanılabilir?

Bebeklerde pişik genelde popo ve genital bölgede görülen bir cilt rahatsızlığı olsa da nadiren de olsa koltuk altı, boyun ve çene arasındaki bölge, kol ve bacakların eklem yerlerinde de görülebilir. Bu durumda ebeveynler kremi popo bölgesi dışında cildin diğer yüzeylerine uygulamaktan çekinir. Ancak sorunlu bölgeyi güzelce temizleyip, kuruladıktan sonra ince bir tabaka halinde sürmenizde genelde bir sakınca yoktur. Bazı ürünler güneş yanıklarında ve küçük yaralanmalarda bile kullanılabilmektedir. Yine de böyle bir uygulama yapmadan önce uzman doktorunuza danışıp, onun fikrini almanızda fayda var.

Pişik Kremi Fiyatları ebebek’le Bütçenize Çok Uygun!

Bebeğinizin hassas cildini koruyarak, tahriş olmuş bölgeyi tedavi eden ve pişiğe hızla son veren bebek pişik kremi her evde olması gereken bir üründür. Bu kremler küçüklerde olduğu gibi büyüklerde de güvenle kullanılabilmektedir. Her bütçeye uygun pişik kremi fiyatları ve bebeklerin hak ettiği kalitede, ihtiyaç duyduğu doğallıktaki ürünler ebebek’te! Güvenilir ürün çeşitlerini, dünyanın kullandığı kaliteli markaları kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo