SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Deniz Ayakkabısı

BEBEK DENİZ AYAKKABISI

Yaz gelince sıcaktan bunalıp kendimizi serin sulara bırakmaz isteriz. Ferahlamanın en etkili yoludur deniz ve havuz. Bebeklerimiz ve çocuklarımız da suda vakit geçirmeye bayılırlar. Ancak plajlarda ve havuz kenarlarında minik ayakları korumayı gerektiren bazı durumlar ortaya çıkabilir. Yavrularımızın ayaklarını bebek deniz ayakkabısı giydirerek korumak iyi bir yol olacaktır.

Bebek Deniz Ayakkabısı Ne İşe Yarar?

Bebek deniz ayakkabılarının temel işlevi; kaygan, sert ve taşlık yüzeylerde yürürken ayakları korumaktır. Deniz kıyısında bulunan sert kayalar, taşlık alanlar ve keskin deniz kabukları yavrularınızın çıplak ayaklarına zarar verebilir. Deniz ayakkabıları kapalı ayak yapısı sayesinde kumların ve çöplerin ayakkabı içine girmesini engeller.

Narin Ayakların Yanmasını Engeller

Kızgın kumlar, biz yetişkinlerin bile dayanamayacağı sıcaklıkta olduğu için minik ayaklar, bu ısıya dayanamazlar. Bebek deniz ayakkabılarının bir diğer işlevi de onların ayaklarının yanmasını engellemektir. Deniz ayakkabısı bebek ve çocukların ayaklarının suda yaralanmasını önlerken suyun sunabileceği eğlenceyi deneyimlemelerine izin verir.

Çocuklarınızın Ayaklarını Mikrop ve Parazitlerden Korur

Deniz Ayakkabıları, yeni yürümeye başlayan çocuklarınızın ve bebeklerinizin ayaklarını sadece plajdaki keskin deniz kabuklarından veya kayalardan korumakla kalmaz. Yavrularınızın sıcak havuz ve denizlerde yaygın olan mikroplarla veya parazitlerle temas etmesini de engeller. Minik ayakları, deniz ayakkabısı giydirerek bu tür zararlı canlılardan korumuş olursunuz.

Çocuğunuzun Denizden Korkmasını Önler

Deniz ayakkabısı bebek ve çocuklarınızın yalnızca güvenliğine katkıda bulunmaz. Aynı zamanda çocuğunuzun rahatlığını sağlamaya da yardımcı olurlar. Denizin altındaki su yosunu tehlikeli olmasa da birçok çocuğa tuhaf gelebilir ve onların suya girmesine dahi engel olabilir. Çocuk deniz ayakkabısı sayesinde çocuğunuzun ayakları yosunlarla doğrudan temas etmez. Böylece oluşabilecek deniz korkusu da önlenmiş olur.

Bebek Deniz Ayakkabısı Yalnızca Denizde mi Kullanılır?

Bebek deniz ayakkabısı, havuzda da çocuğunuzu güvende tutmanıza yardımcı olabilir. Bu tür denizde ve havuzda giyilebilen ayakkabılar, genellikle çocuğunuzun havuz kenarında kaymasını engelleyen kauçuk tabanlarla üretilir. Küçüklerin ıslak yüzeylerde kaymasını önlemek için bebek havuz ayakkabısının tabanı iyi bir kavrama sağlar. Çocuğunuz, kaymayı en aza indirgeyen bebek havuz ayakkabısı ile dengesini rahatlıkla koruyacak ve bu ayakkabı havuzda oluşabilecek yaralanmalara engel olacaktır.

Daha Başka Nerelerde Kullanılabilir?

Bebek deniz ayakkabısını yavrularında deneyen anneler, ayakkabının sadece denizde, plajda ve havuzda kullanılmayacağını keşfetmişlerdir. Minik yavrusuyla seyahate çıkarken araba, uçak ve otobüs yolculuklarında da bebeğinin ayaklarını terletmeyen nefes alan yapısıyla rahatlıkla kullanılacaklarını deneyimlemişlerdir.  Ayrıca minikler; spor salonlarında jimnastik ve buna benzer sporlar yaparken, evde, okulda ve oyun alanlarında oyunlar oynarken de bu ayakkabıları güvenle kullanabilirler.

Bebek ve Çocuk Deniz Ayakkabısı Hangi Malzemelerden Üretilir?

Hava geçirgenliğine sahip bir malzemeden yapılmış bebek deniz ayakkabısı, çocuğunuz için seçebileceğiniz iyi bir tercih olacaktır. Bu tür ayakkabılar hava dolaşımı sayesinde daha hızlı kuruyacaktır. Hafif, nefes alan, ince ve çabuk kuruyan kumaşı sayesinde bebeğinizin ayaklarında konfor seviyesini artıracaktır. Bebek deniz ayakkabısı, esnek kumaş yapısıyla çıplak ayakla yürürmüşçesine ayağın rahat hareket etmesini sağlar. Böyle deniz ayakkabılarının tabanı ise kuru ve ıslak zeminlerde kaydırmaz özelliğe sahip malzemelerden üretilir.

Hangi Tür Deniz Ayakkabısı Seçilmelidir?

Düz plastikten üretilen bebek deniz ayakkabıları, suyu emmez ve hemen kurur. Ancak, küçük ayakların tenine sürtünebilir ve tahrişe neden olabilir. Ayrıca ayakları hava almadığından onları sıcaklar tutar ve terletir. Bazılarındaki delikli yapı nedeniyle deniz ayakkabısının içi kumla dolar. Bebeğinizin tenine değen kumlar canını acıtabilir ve onu rahatsız eder.

Çorap şeklinde olan çocuk deniz ayakkabısı bebeğinizin cildini sıkı bir biçimde kavrar. Bebeğiniz için seçeceğiniz bu tür deniz ayakkabısı, kumu dışarıda tutar ve çocuğunuzun ayakkabısı ile hassas cildi arasında sürtünme olmasını engeller. Özellikle hafif yapıları sayesinde ayakta yokmuş hissi uyandırarak ayaklarına ve ayak bileklerine yük bindirmezler. Çorap kadar rahatça giyilip çıkarılabilir.

Her Cebe Uygun Bebek Deniz Ayakkabısı ebebek’te!

Deniz temasının yanı sıra dinozor, araba, roket, uçak ve çeşitli hayvan figürleri ile oğullarınızın; deniz kızları, kedi, baykuş, kelebek, dondurma, kalp, flamingo ve unicorn gibi figürlerle de kızlarınızın beğenisine sunuluyor. Yavrularınızın bayılacağı harika desenler ve capcanlı renkler ile üretilmiş olan konforlu ve şık çocuk deniz ayakkabıları 18 ile 29 arasında ayak numaralarına sahip. Birbirinden sevimli renk ve desenlere sahip, annelerin en çok tercih ettiği bebek deniz ayakkabısı markaları ebebek’te uygun fiyat aralıklarında sizleri bekliyor.