SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Sabunları

BEBEK SABUNLARI

Yemek yemek, dışarı çıkmak, saç taramak, diş fırçalamak gibi eylemler biz yetişkinler için günlük rutin işlerdir. Ancak bir bebek sahibi olmanızın getirdiği sorumlulukla çok basit olan bu işler oldukça karmaşık bir hale gelmeye başlar. Ebeveynlerin bebek bakımında en çok kaygılandığı sorumluluklardan biri de bebeklerini banyo yaptırmaktır. Banyo yaptırırken ağzına ya da burnuna su kaçırma, yıkarken doğru tutamama gibi yöntem kaygılarının yanında, bir de bebeğinizin hassas cildi için kullanacağınız ürünlerin içeriği ve kalitesiyle ilgili kaygılarınız olacaktır. Ebeveynlerin bebek sabunları gibi miniklerin cildine doğrudan temas eden ürünleri seçerken; o ürünü gerçekten de kullanmaya ihtiyaçları olup olmadığını ve üründe aramaları gereken özelliklerin neler olduğunu bilmelerinde fayda var.

Bebeklerde Cilt Temizliğinin Önemi

Bebekler zayıf bir bağışıklık sistemi ile dünyaya gelirler. Bağışıklık sistemlerinin zayıf olması, kendilerinden büyük çocuklar için zararsız olabilecek mikroorganizmaların, bebeklerde ciddi rahatsızlıklara sebep olabileceği anlamına gelir. Zararlı mikroorganizmalar bebeğin vücuduna hava ya da temas yoluyla girebilir. Bu nedenle temas ettikleri ve ağızlarına soktukları cisimlere dikkat edildiği kadar cilt temizliklerine de dikkat edilmesi gerekir. Çünkü miniklerin cildi çok hassastır ve mikroplardan korumak için temiz tutulması gerekir.

Bebeklerde cilt temizliği en iyi banyo yaptırmakla sağlanır. Bebekler için banyo yapmak sadece cildini temizlemek anlamına gelmez, ayrıca büyüme ve gelişmelerini sağlar, uykularını düzene sokar, rahatlatarak huzurlu hissettirir ve eğlenceli bir oyun ortamı olabilir.

Bebeğimi Banyo Yaptırırken Bebek Sabunu Kullanmam Güvenli mi?

Sabun yüzyıllardır gerek vücut gerekse ev, kıyafet ve eşyaların temizliğinde kullanılmaktadır. Ancak bebeğiniz için önemli bir temizlik ritüeli olan banyo zamanları için; bebek sabun ürünlerini kullanıp kullanmama, kullanılacaksa hangi markayı tercih etmeniz gerektiği konularında kaygı yaşamanız çok doğal. Çünkü yiyeceklerden tutun da giydiğimiz kıyafetlerin kumaşına kadar günümüzde birçok üründe insan sağlığını tehdit eden zararlı kimyasal maddeler kullanılıyor. Bu zararlı maddelerin sabunlarda da kullanılması kaçınılmaz. Ancak güvenilir markaları ve doğru ürünleri tercih ettiğiniz takdirde, elbette ki bebeğinize gönül rahatlığıyla bebek sabunu kullanabilirsiniz. Üstelik doğduğu ilk günden itibaren.

Bebek Banyo Sabunları Hangi Özelliklere Sahip olmalıdır?

Yeni doğan bebeğinizin cildi o kadar naziktir ki, kullanacağınız bebek sabunları da en az onun cildi kadar narin ve doğal olmalıdır. Ancak bebek banyo sabunları konusunda yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz; piyasada bu kadar çok ürün çeşitliliği varken doğru ürünü seçtiğinizden asla emin olamazsınız. Bu sabunlar paraben, SLES, alkol, parfüm, boyar madde içermemelidir. Hoş kokusunu doğal bitki özlerinden almalıdır. Yine bitki özlerinden alınan doğal yağlarla sabuna nemlendirici özelliği katılmalıdır. Çünkü bebeğinizin hassas cildinin esnekliğini kaybetmemesi için nemli ve yumuşacık olması gerekir.

Yapılan araştırmalar minikler için seçilen sabunlarda en iyi pH değerinin 5.5 olduğunu göstermiştir. Bu nedenle aldığınız ürünün asitliği bu değerde olmalıdır. Ürünler hipoalerjenik olup mutlaka güvenilir kurumların dermatolojik testlerinden geçmiş olmalıdır. Ürünler bebeğin cildinde iltihap ve tahriş oluşumunu engelleyici özellikte olmalıdır.

Aradığınız En İyi Bebek Sabunları ebebek’te!

Bebeğiniz için bütün bu özelliklere sahip, doğal ve güvenilir bebek sabunları için en iyi adres ebebek’tir. Minik yavrularınız için kullanacağınız her üründe olduğu gibi sabunlar konusunda da anne ve bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamayı bilen ebebek, tecrübesiyle dünyaca ünlü markaları araştırıp, bulup, sizler için getirip mağazalarında yer verdi. Üstelik her bütçeye hitap eden farklı fiyat seçenekleri ve ürün çeşitleriyle. Kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece kaliteli ürünleri çok daha uygun fiyatlara alabileceğinizi unutmayın.