SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Yağı

BEBEK YAĞI

Alışverişler yapıldı, her şey hazır; yavrunuz doğdu doğacak. Bebeğinizin doğduğu andan itibaren ihtiyaç duyacağı pek çok ürün vardır. Bu ürünlerin neler olduğunu bilmiyorsanız, bir büyüğünüze danışabilir, ya da teknolojinin nimetlerinden faydalanarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu araştırmayı yaptığınızda, listenin en başlarında göreceğiniz ürünlerden biri de bebek yağı olacaktır. Bebek yağı, minik yavrunuzun cilt bakımını yapabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız bir ürün olmasının yanında daha bilmediğiniz pek çok şekilde de size fayda sağlayabilir.

Bebek Yağı Yavrunuzun Nem Dengesini Korur

Bazı annelerde bebek yağı kullanımının zararlı olup olmadığı gibi endişeler bulunur. Ancak uzmanlar; bebek yağı kullanmanın bir zararı olmadığı, aksine pek çok faydası olduğu görüşünde hem fikirdirler. Özellikle yeni doğmuş bebeğinizin cildi çok çabuk kuruyacaktır. Bu kurulukla beraber pul pul dökülmeler olabilir. Eğer ılık bir banyo sonrası yavrunuzun bedenine bebek yağı ile masaj yaparsınız hem onu rahatlatır hem de yavrunuzun cildinin nem dengesini korumuş olursunuz. Ancak, banyo sonrası bebeğinize bebe yağı sürerken, cildi henüz kurumadan ve hafif nemli iken sürmeniz gerektiğini unutmamak gerekir. Böylece daha az yağ kullanarak daha çok alana bebek yağını yayabilirsiniz.

Bebek Yağı ile Masaj Yaparak Yavrunuzun Rahat Bir Uyku Çekmesine Yardımcı Olun

Bebeklerin uykuyu çok sevdikleri bilinen bir gerçektir. Tıpkı ninnilerde söylendiği gibi bebekler iyi bir uyku çektiklerinde daha iyi gelişim gösterirler. Altı kuru, banyo yaparak temizlenmiş, bebek yağı ile masaj yapılarak rahatlamış bir bebek güzel bir uykuya hayır demeyecektir. Yavrunuza banyo yaptırmak, aranızdaki bağı güçlendirecektir. Hele bir de banyo sonrası bebek yağı ile masaj yapacak olursanız; yavrunuzun cildini koruyup nem dengesini sağlamanın yanında, onunla keyif alacağı hoş dakikalar geçirirsiniz. Üstelik bu yağlar hoş kokuları sayesinde hem sizi hem de bebeğinizi rahatlatacaktır. Sonrasında yavrunuzun uykuya çok daha kolay geçtiğine tanık olabilirsiniz.

Bebeğinizin Cildindeki Kalıntılardan Bebek Yağı Sayesinde Kurtulun

Bebek yağının, yavrunuzun cildini nemlendirmesinin yanı sıra, cildini atık maddelerden arındırma gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Yavrunuzun bez bölgesinde kalan idrar, dışkı, pudra ya da krem gibi atıklardan kurtulmak için bebek yağı birebirdir. Üstelik, bebeğinizde oluşan konakları yumuşatmak için de ideal bir çözüm olacaktır. Bebeğinizin ve sizin pek çok ihtiyacını karşılayan bebek yağları, sürekli olarak elinizin altında bulundurmak isteyeceğiniz ürünlerdendir.

Bebek Yağını Sadece Bebeğiniz İçin Değil, Başka Şeyler İçin de Kullanabilirsiniz

Bakmayın isminin bebek yağı olduğuna… Bebek yağının faydaları saymakla bitmiyor. Bu yağları pek çok farklı şey için de kullanabilirsiniz. Özellikle hamilelikte oluşabilecek çatlakları engellemek için bebek yağı birebirdir. Günden güne büyüyen göbeğiniz, derinizi gererek çatlamaya sebep olabilir. Ancak bebek yağı ile karnınıza masaj yapmak cildinizi yumuşatarak çatlak oluşumunu engellemeye yardımcı olacaktır. Keza normal zamanlarda kullanacağınız bebek yağı, tıpkı bebeğinizde olduğu gibi sizin de cildinizi pamuk gibi yapacaktır.

Makyaj temizleme malzemeniz bitti ya da yanınıza almayı unuttunuz, ne yapacaksınız şimdi? Neyse ki bebeğinizin tüm ihtiyaçları her zaman yanınızda. Bir miktar pamuğa bebek yağı dökerek makyajınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ya da yeni aldığınız bir ürünün etiketi çıkmıyor mu? Hemen üzerine biraz bebek yağı dökün ve ne kadar kolay çıktığına şahit olun.

Ayakkabılarınızı parlatmaktan tutun da parmağınızda sıkışan yüzüğü çıkarmaya kadar pek çok farklı şeyde bebek yağı imdadınıza yetişecektir.

Bebek Yağı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek yağları, bebeğinizin direkt cildine temas eden bir ürün olduğundan, satın alınırken büyük dikkat ve önem gerektirir. Öncelikle, bebeğiniz için satın alacağınız bebek yağının dermatolojik olarak test edilmiş olması gerektiğini unutmayın. Bazı yağlar bebeğinizin cildinde alerjik reaksiyon oluşturabilir. Bu nedenle ürünün hipoalerjenik olması önemlidir. Alkol, boya ve paraben içeren ürünler bebeğinizin sağlığını olumsuz etkileyeceğinden, alacağınız bebek yağının bu maddeleri içermediğinden emin olunması gerekir. Bebeğinizin ve sizin sağlığınızı en az sizin kadar düşünen ebebek, en makul bebek yağı fiyatları ile en iyi ürünleri bir araya getirdi. Bütçenize ve tercihinize göre seçeceğiniz bebek yağı ile hem kendi hem de yavrunuzun ihtiyaçlarını karşılayın.