SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Priz Koruyucuları

BEBEK PRİZ KORUYUCULARI

Ebeveynler, bebek sahibi olacaklarını öğrendikleri ilk günden beri, bebeklerinin sağlığı için endişe duyarlar. Daha anne karnındayken onlarca test yaptıran anne ve babalar, bebekleri doğduktan sonra da aynı tedirginliği yaşar ve trafikte, parkta, bahçede alınabilecek her türlü önlemi alırlar. Bu kadar önlem alırken yapılan en büyük hata, daima tehlikenin ev dışındaki ortamdan geleceğine inanılmasıdır. Evet ev, bebek için sevgi ve şefkatin olduğu en güvenilir ortamdır. Ancak bu güven sadece duygusal anlamda değil, fiziksel anlamda da sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, ev kazaları hayati tehlike barındırır ve alacağınız basit önlemlerle bebeğinizi ev kazalarından korumak çok kolaydır. Bu önlemlerden en basit ancak en etkini ise bebek priz koruyucuları kullanmaktır.

Meraklı Bebeklerin Güvenliği için Priz Koruyucu Kullanın

Yapılan araştırmalara göre; Türkiye’de her yıl 2500 çocuk, ev kazalarından dolayı hayatını kaybetmektedir. Bu çocukların %25’i, 0-4 yaş arasındaki çocuklardır. Bu kazaların azımsanamayacak bir kısmı elektrik kazalarıdır ve çoğu alınacak basit yöntemlerle önlenebilir niteliktedir.

Bebekler meraklıdır ve emeklemeye başlamalarıyla birlikte etrafı keşfetmek, onlar için en eğlenceli aktivitedir. Özellikle evde her odada bulunan elektrik prizleri onlar için oldukça cezbedicidir. Ellerine geçen ilk fırsatta kalem, çubuk, toka, oyuncak gibi sivri eşyaları; o delikten içeri sokmaya çalışmaları çok yüksek bir olasılıktır. Bebeğiniz bunu denemeye kalktığında siz yanında olmayabilir, yanında olsanız bile fark edip bebeğinize yetişemeyebilirsiniz. Bu tehlikeli keşif, elektrik çarpmasından kaynaklı ciddi yaralanmaları, hatta ölüm gibi çok ağır sonuçları beraberinde getirebilir. Biliyoruz, bebeğiniz sahip olduğunuz en değerli şey ve bu olasılığı göze almayıp evdeki prizlere priz koruyucu takmanız, yapacağınız en doğru şey olacaktır.

Bebek Priz Koruyucuları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde güvenli bir ortam oluşturmak için kullanılması şart olan bebek priz koruyucuları bebeğinizin dikkatini çekecek renk, desen ya da şekilde olmamalıdır. Alacağınız ürün mümkün olduğunca az dikkat çekmelidir. Aksi bir durumda ürün; bebeğinizi prizden uzak tutmak şöyle dursun, prizleri odak noktası haline getirebilir. Ürün bebekler tarafından kolayca çıkarılmayacak özellikte olmalıdır. Ancak bunun yanında kullanım kolaylığı açısından, ebeveynlerin kolayca takıp çıkarabilmesine imkân veren özelliklere sahip olmalıdır.

Bebek priz koruyucuları, sadece bebeğinizin uyuduğu ve oynadığı odaya değil, evin tüm odalarında; bebeğinizin bir tabure, sandalye, koltuk üzerine çıkarak ya da sadece boy hizasıyla bile kolayca ulaşabileceği tüm prizlere takılmalıdır.

Bebekler için Priz Koruma Modelleri

Bebekler için priz koruma modelleri tasarlanırken; ürünün ebeveynler tarafından kolayca kullanılabilecek, ancak bebeklerin ürünü takıp çıkarmasına imkân vermeyecek özellikte olmasına dikkat edilmiştir.

Priz koruma modellerinden bazıları, iç kısmında yaylı bir parça içermektedir. Yaylı ürünlerin dış kısmı tamamen yalıtkan plastikten üretilmiştir. Ürün önce priz deliklerine yerleştirilir ve böylece prizdeki elektrik hattının dış ortamla bağlantısı kesilmiş olur. Priz kullanılmak istendiğinde; elektrikli aletin fişinin iki ucu, priz koruma üzerindeki oyuntulara denk getirilir ve yaylı parçanın etkisi ile çevrilir. Çevrilirken fiş deliklere denk geldiğinden kolayca içeri girer ve fişi takmış olursunuz. Kullanım sonrası ise çok daha kolaydır. Sadece fişi çekmeniz yeterlidir. Yaylı sistem sayesinde priz koruyucu kendiliğinden eski yerine geçerek delikleri kapatacaktır.

Bazı priz koruma modelleri ise daha basit olmakla birlikte, yine güvenli ve kolay kullanım özelliğiyle tasarlanmıştır. Bu ürünler tamamen yalıtkan plastikten üretilmiştir. Ürünün bir yüzeyinde iki plastik çıkıntı bulunmaktadır. Bu çıkıntı priz koruyucunun kolayca prize yerleşip tutunmasını sağlamaktadır. Diğer yüzeyinde ise, yaylı modellerdekinden daha derin iki oyuntu vardır. Bu oyuntular sayesinde prizi kullanmak istediğinizde, fişi bu oyuntuların içine itip sıkıştırarak sonra geri çekmeniz yeterlidir. Böylece kapağı tamamen çıkarıp fişi takabilirsiniz. Ancak bu modellerde, kullanım sonrası mutlaka bebek priz koruyucuları tekrar yerine takılmalı, unutulmamalıdır.

Güvenilir Priz Koruyucu Seçenekleri Uygun Fiyatlarla ebebek.com’da!

Bebeklerin güvenliği sizin için ne kadar önemliyse, ebebek için de o kadar önemlidir. Bu sebeple, yuvanızı bebeğiniz için güvenli bir ortam haline getirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, ebebek’e uğramak ve bebek priz koruyucuları edinmektir. Kullanımı kolay, kaliteli ve güvenilir priz koruma çeşitlerini, farklı model seçenekleriyle mağazalarımızdan ve sitemiz üzerinden bütçenize uygun fiyatlarla, güvenle satın alabilirsiniz. Üstelik kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece ürünleri çok daha uygun fiyatlara alabileceğinizi unutmayınız.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo