SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Yürüme Yardımcıları

BEBEK YÜRÜME YARDIMCILARI

Küçük yavrunuzun ilk adımlarını atma düşüncesi sizi havalara uçurur. Bebeğinizin yürümeye başlayabilmesi, onun olgunlaşma sürecini tamamlamasına ve adım çalışmalarıyla desteklenmesine bağlıdır. Bebeğiniz büyüdükçe bağımsızlığını kazanmaya çalışır. Bunu kazanmak için emeklemeye, ardından titrek adımlar atmaya başlar. Küçük meleğiniz, bebek yürüme yardımcıları rehberliğinde yürüme alıştırmaları yaparak ilk adımlarını kısa sürede sağlam bir biçimde atacaktır. Yavrunuza alacağınız bir yürüteç, bebeklerinizin sadece kendi başlarına ayakta durmalarına ve yürümelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda neşeli ve keyifli oyuncaklarıyla tüm gün motor ve bilişsel becerilerini eğlendirerek geliştirir.

Kaç Çeşit Bebek Yürüteç Modelleri Vardır?

Bebek örümceği için alışveriş yapacak ebeveynler olarak, piyasada bulacağınız iki çeşit bebek yürüteç modeli olduğunu bilmeniz gerekir. Yürüteç modelleri, itilir ve sürülür olarak kategorize edilebilir. Sürülür dediğimiz yürüteç, bebeğin içine oturtulup ayaklarının desteği ile hareket eder. Oturduğu bölüm, altta ve sırtta destek sağlayan yastıklarla konforlu hale getirilmiştir. Hem oturabileceği hem de destekle yürüyebileceği bu tarz bebek örümceğinde, bebeğiniz gününün uzun bir süresini içinde geçirebilir. İtilebilir yürüteçlerde ise bebeğiniz ayakta duran bir pozisyondadır. Bebek yürüme yardımcısının her iki yanında bebeğinizin tutunabileceği destekler vardır ve yavrunuz bu tutacakları kavrayıp ayakta durabilir. Bu modeller, genellikle oyuncak saklama bölümlerine sahip olurlar. Her iki tür de bebeğinizin eğlenceli vakit geçirmesi için önünde dizilmiş rengârenk ve sevimli oyuncaklara sahiptir.

Bebek Örümceğinin Bebeğinize ve Size Olan Faydaları

Minik kuzunuzu bebek örümceği içine bırakarak kalan işlerinize -onu gözetim altında tutarak- devam edebilirsiniz. Onu izlerken sıcak bir şeyler içebilir ve huzurlu bir şekilde dinlenebilirsiniz. Bebeğiniz yürütecin desteğiyle kendine güvenecek ve kaslarını gererek yürümeye çalışacaktır. Böylece onun vücut yapısını güçlendirecek egzersizler yapmasını sağlayacaksınız. Minik kâşif, bebek örümceğinin yardımıyla çevrede rahatça dolaşabilecek görsel ve bilişsel becerilerini geliştirecektir. Ayrıca sizi taklit etme şansını bebek örümceği ile yakalayacaktır.

İlk Adım Arabası ve Bebek Örümceği Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Küçük yavrunuza ilk adım arabası veya bebek örümceği alırken onun kolayca manevra yapabileceği bir yürüteç seçmeye çalışın. Zeminde fazlaca sürtünmeye neden olan ve aşırı derecede ağır yürüteçleri seçerseniz bebeğinizin zorlanmasına neden olabilirsiniz. Kızınız veya oğlunuz yürütecinden zevk almak yerine kullanırken zorlandığı için ağlayabilir. Hatta bir daha binmek istemeyebilir. Geniş tabanlı bir bebek örümceği almanız bebeğin bulunmaması gereken yerlere girmesini engelleyecektir. İyi bir bebek yürütecinin yüksekliği bebeğinizin boyuna göre ayarlanmalıdır. Bebeğiniz hızla büyümektedir. Bunun için onun boyuna göre kademeli olarak alçaltılıp yükseltilen boy ayarları olmalıdır.

Bebek yürüme yardımcılarında aranması gereken bir diğer önemli özellik ise katlanabilir olmasıdır. Doğru seçilmiş bir ilk adım arabası ve bebek örümceği katlanmalıdır. Seyahat ederken veya günlük kullanım sonrası anne ve babaların yürüteçleri katlayıp saklaması kolaylaşacaktır. Katlandığında arabada, yatağın altında veya dolapta saklanabilir. Bu özelliği sayesinde çok fazla alan tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur.

Bebek Yürüteç Güvenliği İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Seçeceğiniz bebek örümceği ve ilk adım arabalarında, bebeğinizin güvenli bir yürüme deneyimi yaşaması için tekerlek kilitleri, emniyet kemerleri gibi ek güvenlik özelliklerine bakmanızda yarar vardır. Bebek yürüteç güvenliği için kullanılan malzemenin tehlikeli maddeler içermediğinden emin olun. Çünkü bebeğiniz, her şeyi ağzına götürecek ve tadına bakacaktır. Yürütecin toksik olmayan boyalarla ve malzemelerle yapılmış olmasına dikkat edin. Yürüteçteki pürüzlü kenarlar, rahatsızlık verici dikişler veya bebeğinizi incitebilecek küçük parçalar gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için özen gösterin. Bebeğinizi yürüteçteyken gözetim altında tutmanız oluşabilecek kazaları önleyecektir.

Yürüteçlerdeki Oyuncaklar Bebeğinizin İlgisini Çekecek ve Onu Neşelendirecektir

Bir bebek yürütecinin asıl amacı, bebeğinizin yürümeyi öğrenmesine yardımcı olmaktır. Bunun yanında bebeğinizin motor, görsel, işitsel ve bilişsel becerilerini geliştiren uyaranlarla donatılması yavrunuzun duyularını olumlu yönde etkileyecektir. Tekerlek, direksiyon, kontak anahtarı, çiçek ve kitap sayfası çevirme, topları döndürme, aynada kendine bakma gibi özellikleri olan yürüteçler vardır. Bunun yanında ışıklı, kornalı, yazı tahtalı, bul tak şekilleri olan ve neşeli sesler çıkaranlar ile eğlenceli müziğe sahip olan bebek yürüme yardımcıları bulunmaktadır.

İlk Arabam ve Bebek Örümcek Fiyatları

Günümüzde farklı modellerde ve birçok özellikte tasarlanmış bebek yürüme yardımcıları bulacaksınız. Bir bebek yürüteç ne kadar fazla özelliğe sahipse o kadar daha pahalı olacaktır. Neyse ki ebebek güvencesiyle bütçe dostu ve saygın markalar tarafından üretilen ilk arabam ve bebek örümcek fiyatları bütçenizi sarsmayacaktır. Anne ve baba olarak, bebeğiniz için güvenli ve eğlenceli bir bebek yürütecini çok uygun fiyatlarla ebebek’ten satın alabilirsiniz.