SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Sebze Meyve Filesi

BEBEK SEBZE MEYVE FİLESİ

Minik bebekleriniz 6. ayına yaklaşırken, yavaş yavaş anne sütüne ilaveten farklı besinlere geçiş yaparsınız. Ek gıda olarak tabir ettiğimiz bu aşamada, bebeğinizi yemeye teşvik etmek oldukça önemlidir. Özellikle kendi yiyeceğini kendi yeme alışkanlığı ona birçok yönden fayda sağlayacaktır. Ancak ilk aşamada bunu güvenli bulmuyor olabilirsiniz. Bebeğinizin eline bir parça meyve tutuşturdunuz ve minik dişleriyle koparıp boğazına mı kaçırmasından korkuyorsunuz? Bebek sebze meyve filesi bu ek gıda serüveninizde hem bebeğinize düzgün yeme alışkanlığı kazandıracak hem de içinizin rahat olmasını sağlayacak harika bir icattır. Bu filelerle bebekler, taze sebze-meyveleri ellerine alarak güvenle yiyebilecekler.

Neden Bebek Meyve Filesi Almalıyım?

Bebeğinizle ek gıda sürecine girdiğinizde birçok yeni şeye hazır olmalısınız. Etrafa dağılan yiyecekler ve üstünü başını batırmış sevimli bir bebek gibi…Ancak hiçbir şey bebeğinizin sağlığı ve gelişiminden daha değerli değildir. Ek gıdaya başladığınızda sebzeleri püre haline getirip bebeğinize yedirmeyi ya da meyvelerin suyunu sıkıp içirmeyi daha kolay ve daha güvenli buluyor, bunu tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki, bebekler kendi kendilerine bir şeyler yediklerinde öz güvenleri artacak, el becerileri ve çiğneme becerileri gelişecektir. Keza meyveyi sıkıp biberonla içirmek yerine posasıyla birlikte yemesini sağlamak daha faydalıdır. Ancak meyveyi direkt olarak eline tutuşturma fikrini, bebeğinizin parçaları büyük şekilde kopararak boğulma tehlikesi geçirme riskine karşın tercih etmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda bir bebek meyve filesi işinizi görecektir. Böylece bebeğinizin güvenli bir şekilde, kendi kendine taze sebze-meyve yemesine olanak tanırsınız.

Bebek Meyve Sebze Filelerinin Faydaları Nelerdir?

Bebeğiniz 6. ayından, hatta belki daha da öncesinden itibaren ek gıdaya hazır olduğunun sinyallerini verebilir. Dik oturmayı başaran, siz yemek yerken sizi inceleyen, yemeği diliyle geri iteleyebilen bebek ek gıdaya hazırdır diyebiliriz. Farklı yiyecek serüvenine hazır olan bebeğinize eğleneceği, yemek yemeyi sevebileceği yöntemler sunabilirsiniz. Bebek için meyve filesi almak, bu işi eğlenceli hale getirebileceğiniz yöntemlerden biridir. Bu fileler bebeğinizde boğulma riski yaratmadan kendi kendilerini besleme olanağı sunar. Aynı yiyeceği püre haline getirip kaşıkla yedirmeye çalışmak çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanabilir. Ancak vermek istediğiniz meyve ya da sebzeyi file içerisine koyup eline tutuşturduğunuzda bebeğiniz onu elinde evirip çevirip inceleyecek, özgürlüğünün tadına varacak ve tadına vara vara keyfince beslenecektir.

Bebek meyve sebze fileleri bebeğinizin el-göz koordinasyonunu ve ince motor becerilerini geliştirmeye de fayda sağlar. Filesinin tutacağından tutan bebeğiniz elindekini inceler ve onu o dönemlerdeki keşfetme organı olan ağzına doğru götürür. Bazı zamanlar ağzına denk getiremese de bir iki denemeden sonra doğru yolu bulacaktır. Böylece yavaş yavaş nasıl yemek yendiğini de kavramaya başlayacaktır. Üstelik bu filelerin bir büyük avantajı daha var, o da aynı zamanda bir diş kaşıyıcı olabilmesidir. Bebeğinizin damakları mı kaşınıyor? Hemen filesine donmuş veya soğutulmuş meyve-sebze koyabilir, eline tutuşturabilirsiniz. Bu yöntemle bebeğinizi hem rahatlatacak hem de doyuracaksınız. Üstelik onu doyurmak için cam rendeyle uğraşmanıza da gerek kalmayacak. Size tek düşen görev, suratını yiyeceğe bulamış bebeğinizi temizlemek olacaktır. Etrafı dert ediniyorsanız, filesini vermeden önce altına bir örtü sererek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Böylece hem bebeğinizin beslenmesini keyifle izleyebilir hem de kaşıkla onu beslemek zorunda kalmadığınız için yapmanız gereken başka bir işe odaklanabilirsiniz.

Bebek Meyve Sebze Fileleri Farklı Tasarımlarla ebebek’te!

Bebeğiniz için alacağınız meyve emzikleri olarak da tabir edilen meyve sebze fileleri, file şeklindeki tasarımları dışında, aynı amaçla silikon şeklindeki süzgeç tasarımıyla da karşımıza çıkıyor. Güvenilir ve kaliteli markaların bebek sebze meyve filesi ebebek ile bir tık uzağınızda. Siz de bebeğinize bu filelerden alın, onun güvenli bir şekilde taze sebze-meyve yemesine ve çiğneme yetisini geliştirmesine olanak tanıyın. Üstelik hazırlaması ve temizlemesi de çok kolay. İster bulaşık makinenizde isterseniz de bir fırça yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz. Bu filelerle hem eğlenin hem de bebeğinizi zahmetsizce sağlıklı bir şekilde besleyin. Bebeğinize bu fırsatı her zaman sunabilmek için yedek file almayı da unutmayın!