SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Güvenlik Kapısı

BEBEK GÜVENLİK KAPISI

 

Bebeğiniz günden güne büyüyor ve nihayet emeklemeye başladı. Bu sizin için muhteşem bir heyecan. Ancak bu gelişmeyle beraber, bebeğinizin büyük keşifler yapmak için evin dört bir yanını dolanacağını bilerek, evinizde onu bekleyen tehlikeleri gözden geçirmek gerekir. Eğer eviniz çok katlıysa ya da bebeğinizin girmesinin tehlikeli olduğunu düşündüğünüz bir odanız varsa, size tavsiyemiz iyi bir bebek güvenlik kapısı edinmeniz olacaktır. Böylece bebeğinizi olası birçok tehlikeden koruyacak, onun güvenli bir şekilde emeklemesine ya da ilk adımlarını atmasına olanak tanıyacaksınız.

Bebek Güvenlik Kapısı Nerelerde Kullanılabilir?

Bir bebek sahibi değilken eviniz size gayet güvenli geliyordu değil mi? Ancak miniğiniz ayaklanmaya başladıysa etrafa bir de onun gözünden bakın. İşte o zaman bebeğinizi bekleyen tehlikelerin ne kadar çok olduğunun farkına varacaksınızdır. Bebeğinizin, neredeyse gününün tamamını geçirdiği evinin güvenliğini sağlamak ise siz ebeveynlerinin görevidir.

Mutfak: Evin, bebekler için en tehlikeli olabilecek, ancak karıştırmayı da en çok sevdikleri odalarından biri mutfaktır. Mutfakta; bıçaklar, temizlik için bulundurduğumuz deterjanlar, dolapların içine istiflediğimiz çelik tencereler, ocakta pişen yemekler ve ocağın düğmeleri gibi pek çok tehlike unsuru vardır. Satın alacağımız bir güvenlik kapısı, bu tehlikeleri bertaraf etmeye yetebilir.

Merdivenler: Evinde merdiven olan ebeveynlerin en çok korktukları şey, bebeklerinin gözetimleri dışında merdivene yanaşmaları ve oradan düşmeleridir. Bu nedenle böyle evlere sahip olan ebeveynlerin, bebekleri emeklemeye başlar başlamaz yaptıkları ilk iş merdiven kapısı almak olur. Böylece, her ne kadar gözünüzü bebeğinizden ayırmasanız da bazı işlerinizi halletmek için birkaç dakikalığına da olsa onları yalnız bıraktığınızda diken üstünden olmaz, bebeklerinizin özgürce emeklemelerine ya da yürümelerine olanak tanırsınız. 

Banyo: Evinizde bebeğiniz için tehlike arz eden bir diğer bölüm ise banyodur. Burası hem barındırdığımız çeşitli deterjanlardan hem ıslak zemine sahip olmasından hem de birçok mikrop barındırabileceğinden bebeğimiz için tehlikelidir. Çocuklar afacandırlar. Kaşla göz arası banyoya ulaşıp mikrop yuvası olan klozet ile haşır neşir olabilirler. Keza sık sık ıslanan zemine basıp düşebilir, bir yerlerini yaralayabilirler. Banyomuzun hijyeni için kullandığımız deterjanlar genellikle alt raflarda olur. Bebeğimiz o deterjanları oyuncak olarak görüp oynayabilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için tek bir ürün yeterli olacaktır. O da güvenlik kapısıdır.

Yatak Odası: Bazen ebeveynler bebeklerinin yatak odalarına girmelerini istemeyebilirler. Böyle bir durumda başvuracağınız şey bir çocuk güvenlik kapısı olacaktır.

Teras: Evinizde bir terasınız varsa, özellikle yaz aylarında sıkça girip çıkıyorsanız bu durum bebeğiniz için tehlikeli olabilir. Bu nedenle bebek güvenlik kapıları, teraslı evlerde çoğunlukla kullanılmaktadır.

Bebek Güvenlik Kapılarının Özellikleri Nelerdir

Bebeğiniz için satın alacağınız güvenlik kapılarının genel itibari ile otomatik ve manuel olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Ebebek’ten tek tıkla ulaşabileceğiniz pek çok prestijli markanın güvenlik kapıları arasından tercihinize uygun kapıyı kolaylıkla seçebilirsiniz. Buradan satın alacağınız otomatik güvenlik kapısı, sahip olduğu çift kilit mekanizmasıyla ekstra güvenlik sağlıyor. Üstteki kilidin düğmesiyle birlikte alt mandala bastığınızda, ileriye veya geriye olmak üzere istediğiniz yöne kapınızı açabilirsiniz. Kapıyı açık unutma ihtimalinize karşı otomatik kapanma özelliği bulundurur. Böylece gün içerisinde sürekli olarak geçtiğiniz kapı için “Acaba kapattım mı?” diye düşünmenize gerek kalmaz. Üstelik kapı veya merdiven genişliğinize göre ayarlayabileceğiniz 10-20-45 cm ölçülerinde uzatma parçaları vardır. Başlarında bulunan sıkıştırma vidalarıyla kolayca montajı yapılabilen bu metal güvenlik kapısının kullanımı çok kolaydır.

Bazı otomatik kapanan güvenlik kapıları, güvenli ve sağlam çift kilit sistemi barındırmaktadır. Otomatik kapanma özelliği bulunan bu kapıları, yine uzatma parçaları ile farklı genişlikteki kapı veya merdiven inişlerinize monte edebilirsiniz. Metalden üretilen bu kapı, sizlere çift yöne veya sadece tek yöne açılma gibi seçenekleri de sunmaktadır. Ahşap, manuel güvenlik kapıları da bulunmaktadır. Doğal kayın ağacından üretilmiş bu kapı hiçbir zararlı cila içermemektedir.

Güvenlik Kapıları İle Bebeğinizi Tehlikelerden Korumak ebebek İle Çok Kolay!

Tek tıkla rahatlıkla sipariş verebileceğiniz bebek güvenlik kapısı geniş aralıktaki fiyatlarla ebebek’te sizleri bekliyor. “Aman bir şey olmaz, dikkat ederim!” demeyin. Kaşla göz arasında ortadan kaybolabilecek bebekleriniz için, ister manuel isterseniz otomatik olarak tercih edebileceğiniz bu kapılar ile bebeğinizi büyük tehlikelerden koruyacaksınız. 

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo