SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Külodu

BEBEK KÜLODU

Bebeklerin giyim eşyaları seçiminde en önemli ve dikkat edilmesi gereken taraflardan bir tanesi iç giyim ürünleridir. Bebek külodu gibi bebeğin vücuduna doğrudan temas eden ürünlerin tüm sağlık ve hijyen koşullarını sağlaması gerekir. Bununla da sınırlı değil, rahatlık ve esneklik de dikkate alınması gereken noktalardır.

İç Giyim Ürünleri İyi Seçilmezse Tehlike Yaratabilir

Güzel giyinmek herkesin hakkı, bu yüzden kendimizin ve çocuklarımızın kıyafetlerini özenle seçeriz. Tabii bir de giyinmenin görünmeyen yüzü var. İç giyim ürünleri, kıyafetler ile vücudumuz arasında bir katman oluşturarak bize birçok avantaj sağlıyorlar. Arada oluşan katman vücut ısı dengesini korumamıza yardımcı olurken kıyafetlerin sürtünmesinden, üzerlerindeki boyadan, sentetik malzemelerden üretilmiş ürünlerin zararlı etkilerinden bizi koruyorlar. Fakat bazen iç giyim ürünleri de istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor.

Doğrudan vücuda temas eden ürünler, gerekli sağlık standartlarına sahip değillerse vücutta alerjik etkilere neden olabilirler. Hatta içeriğinde bulunan kimyasal maddeler cilt kanserine varan tehlikeli hastalıklara bile davetiye çıkarabilirler. Bu yüzden bebek külodu seçerken bilinen ve kaliteli markalardan alışveriş yapmak doğacak tehlikelere baştan önlem olabilir.

Bebek Külotları Bebeğinizin Geleceğini Etkileyebilir

Daha hiçbir şeyden haberi olmayan bebeklere giydirilen, nereden alındığı belli olmayan kalitesiz ve sağlıksız bebek külotları bebeklerin üreme organlarına zarar verebileceğinden, ileride çocuk sahibi olmalarına engel olabileceğini biliyor muydunuz? Ebebek’ten alışveriş yaparken bu tür tehlikeleri aklınızın ucundan bile geçirmenize gerek yok. Bunların hepsi sizler için önceden düşünülmüştür. 

Sağlık Kadar Rahatlık da Önemli

Gayet sağlıklı materyallerden üretilmiş bir çocuk külodu satın aldınız ve bebeğinizin kullanmasını sağlıyorsunuz. Peki ya rahatlığı? Özellikle 0-3 yaş arası bebeklerde çok görülen pişik probleminin en büyük sebebi rahatsız bebek külotlarıdır. Üretildiği kumaşın çok sert olması da bu problemin başlıca nedenlerindendir. Bebeğin rahatça hareket etmesini engelleyecek olan tüm bebek külotları ne kadar sağlıklı olurlarsa olsunlar gerçek bir koruma sağlamak yerine ona eziyet verecektir.

Ürünün Ölçüleri Rahatlığı ve Sağlığı Etkiliyor

Sizlerin de kulağına gelmiştir elbette büyük alın uzun süre kullanın gibi cümleler. Bu kesinlikle yanlış bir harekettir. Bebeklerin kullandıkları tüm ürünlerin bedenlerine tam uyum sağlaması gerekir. Bebek külotlarının bebeğin bedeninden küçük ve dar olması pişik sebebidir. Alerjik reaksiyonlara dahi neden olabilir. Hatta yürümeye de engel olacağı için yürüme çağındaki çocukları yürümekten soğutarak yürümenin gecikmesine bile neden olabilir.

Çok bol gelen ürünler de aynı şekilde rahatsızlık vereceğinden benzer problemlere yol açabilir. Bu yüzden her bebeğe kendi yaşına uygun bebek külotları satın alınmalıdır. Ebebek’teki bebek külodu ürün yelpazesi yenidoğan bebeklerden 5 yaşındaki çocuklara kadar uzanmaktadır.

Terletmeyen Pamuklu Kumaşlardan Üretilmiş Olmaları Avantaj

Pamuk, ter emiciliği ve nefes alması ile bilinen bir materyaldir. Bu yüzden tekstil ürünlerinde fazlaca kullanılırlar. Doğal malzeme oldukları için kimyasal katkı maddeleri yok denecek kadar azdır. Bu yüzden gerçek bir sağlık dostudur. Çocuk külodu da pamuklu materyalden üretilmiş olmalıdır. Hem terlemeye engel olmak hem de vücudun nefes almasını sağlamak için dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Neşeli Külotlar Bebeğinizin İç Giyimine Renk Katıyor

Her bebek ürününde olduğu gibi tasarımcılar bebek külodu için de boş durmuyor. Bazı markalar bebek külotlarında tasarıma önem vererek renkli ve eğlenceli modeller üretiyor. Bu markaların çiçekli neşeli külotlarını uygun fiyatlarla ebebek’te bulabilirsiniz. Bunlar dışında farklı renk ve desenlerde ürünleri de satın alabilirsiniz. Bebek külotlarında kullanılan boya ve baskılar sağlık açısından tehlike oluşturabilirler; ancak ebebek bunu sizler için düşünüp bu tür ürünlere kesinlikle satışlarında yer vermiyor.

Bebeklerin İhtiyaçları Ertelemeye Gelmez

Biz yetişkinler kimi zaman ihtiyaçlarımızı erteleriz; ancak bebeklerimiz ve çocuklarımız için aynı şekilde davranamayız. Vücut ve cilt sağlıklarının korunmasına ciddi anlamda katkı sağlayan iç çamaşırlarına gerekli hassasiyeti göstermeliyiz. Bebek külodu gibi önemli vücut bölgelerini koruyan iç çamaşırı ürünlerini ertelemeden satın almak için doğru adres ebebek. 

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo