SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Süt Pompası

SÜT POMPASI

Minik yavrunuzla aranızdaki bağın temellerinin atıldığı emzirme anı, siz ve bebeğiniz adına çok kıymetlidir. Anne sütünün önemi bebekler için ne ise, emzirme eyleminin de önemi anneler için odur. Her anne, şartlar elverdiğince bebeğini emzirmek ister; ancak bazen sağlık problemleri, çalışan annelerin iş başı yapmak durumunda olması veya annenin sütünün azalması gibi durumlarla karşı karşıya gelinebilir ve emzirmeniz mümkün olmayabilir. Bebeğiniz, sütünüzü emerken sıkıntı yaşayabilir veya evde olmadığınızda, onu anne sütüyle beslemeye devam edebilmek için sütünüzü sağmak isteyebilirsiniz. Her annenin yavrusunu beslerken büyük yardımcısı olan süt pompası, özel durumlar oluştuğunda sizin ve bebeğinizin hayatını kolaylaştırmak amacı ile yanı başınızda bulundurmanız gerekenlerin ilk sırasında yer alacaktır.

Hangi Zamanlarda Süt Pompasına İhtiyaç Duyulur?

Anne sütünün faydaları saymakla bitmez. Bu nedenledir ki, tüm uzmanların ortak görüşü küçük bebeğinizi mümkünse 2 yaşına kadar emzirmeniz yönündedir. Fakat doğumdan sonraki dönemde, özel sebeplerden veya sağlık sorunlarından kaynaklı olarak bebeğinizi emzirme olanağınız olmayabilir. Sağma yoluyla bebeğinizi beslemeye devam etmeniz gerekebilir. Peki, hangi durumlarda sütünüzü sağmanız gerekir?

Bebeğiniz ememeyecek kadar küçükse veya erken doğmuşsa, sütünüzden mahrum kalacak diye endişelenmenize gerek yok. Göğüs pompası yardımıyla sütünü sağıp, bebeğinize verebilirsiniz. Sütünüz çok fazlaysa ve göğüslerinizde aşırı şişlik oluşturarak rahatsızlık veriyorsa, sütünüzü sağmanız faydalı olacaktır. Sütünüz azsa veya gelmiyorsa, sağma işlemi ile sütünüzün gelmesini sağlayabilirsiniz. Çalışan bir anneyseniz veya evde olmadığınız zamanlarda minik bebeğinize sütünüzü bırakmak istiyorsanız, göğüs pompaları en büyük yardımcınız olacaktır. Süt üretiminizi arttırmak için belli aralıklarla sağma işlemini gerçekleştirerek, vücudunuzu süt üretmesi için uyarabilirsiniz.

Süt Sağma Pompaları ve Çeşitleri

İhtiyaca ve kullanım kolaylığına göre piyasada farklı göğüs pompa çeşitleri mevcuttur.

Manuel süt pompaları: El kuvvetiyle çalışan bir süt sağma pompası çeşidi olmasından dolayı manuel pompalar, çok fazla süt sağımı yapmanız gerekiyorsa uygun olmayabilir. Kolay taşınabilir ve hafiftir.

Tekli süt pompaları: Tek pompası bulunan bu çeşit, manuel veya elektrikli olabilir.

Çiftli süt pompaları: Çiftli pompalar, aynı anda iki göğüsten de süt sağımı yapma kolaylığı sağlar.

Elektrikli veya pilli süt pompaları: Adaptörlü ve elektrikle çalışan modellerdir, aynı zamanda pille çalışabilenleri de vardır. Kuvvet harcamadan sütünüzü sağma imkânı sağlar. Elektrikli süt pompası çeşitlerinde, uyarma ve sağım özelliği gibi özellikler sayesinde sağma işlemini daha kolay bir hale dönüştürebilirsiniz.

İhtiyacınıza en uygun süt pompası tercihinde bulunarak, sütünüzü rahatça sağarken aynı zamanda süt üretiminizi tetikleyebilirsiniz.

Süt Sağma Pompası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları Atlamayın!

Farklı çeşitleri mevcut olan anne sütünü sağma makinesi çeşitleri arasından seçim yaparken, kolay taşınabilen ve kullanışlı modelleri tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Bu bakımdan elektrikli veya pilli modeller, daha kolay kullanım sağlaması ve ayarlanabilen uyarım seviyesi sayesinde avantajlı modellerdir. Manuel süt pompası alırken, tek elle rahat kullanabileceğiniz bir model tercih edebilirsiniz. Hangi çeşit süt pompası kullanacak olursanız olun, pratik temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Süt pompanızda bakteri oluşumunu önlemek için kolay temizlenen bir ürün olması çok önemlidir.

Elektrikli Süt Pompaları Yardımıyla Süt Sağımı Çok Daha Kolay

Sütünüzü sağarken elektrikli göğüs pompası ile süt sağma işlemini hem kolay hem de keyifli hale dönüştürebilirsiniz. Elektronik süt sağma ürünleri, uyguladıkları ayarlı basınç sayesinde sanki bebeğiniz emiyormuş gibi sağım gerçekleştirir. Hızlı olması, pratik kullanım sağlayarak çalışan bir anne iseniz size büyük avantaj sağlayacaktır.

Sütünüzü Sağarken En Büyük Yardımcınız Süt Pompası Çeşitleri ebebek’te!

Ebebek’in sunduğu indirim ve kampanya avantajları ile bütçenize uygun bir tercih yapabilmenize yardımcı oluyor. Siz de, bebeğinizi beslerken yardımcınız olacak en uygun süt pompası ürününü seçmek için ebebek’i mutlaka incelemelisiniz.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo