SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Giyim & Tekstil

ANNE VE BEBEKLERİN TÜM GİYİM VE TEKSTİL İHTİYAÇLARI EBEBEK’TE

Hamile olduğunuzu öğrendikten sonraki ilk dört ay, genelde sadece pembe düşlerle geçer. Bebeğiniz kız mı olacak, erkek mi? Onun yüzünü ve kokusunu hayal edip ellerinin yumuşaklığını hissedebilmek için sabırsızlanırsınız. Ancak 3-4 ay sonra, bebeğiniz büyümeye ve siz de kilo almaya başladıktan sonra, artık kıyafetlerinizin düğmeleri de kapanmakta zorlanınca pembe düşlerden çıkıp icraata geçme vakti geldi demektir. Yani artık anneler hem kendiniz hem bebekleriniz için mağazaları aşındırma zamanı gelmiştir.

Alışveriş yapmak her kadının sevdiği bir aktivitedir, bunu hepimiz biliyoruz. İşte bu nedenle, alışverişe çıktığınızda kendinizi kaybetmemeniz ve hem bebeğiniz hem de kendiniz için uygun kıyafetleri seçebilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktaları gözden kaçırmamalısınız.

Bebek Kıyafetleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

9 ay 10 gün boyunca bebeğinizin minik bedeni, sizin vücut ısınızla sıcak kaldı; ancak doğduktan sonra kendi vücut ısısını kendisi korumak zorunda kalacaktır. Bunu elbette ki kıyafetleri olmadan yapması mümkün değildir; çünkü kıyafetler bebeğinizin vücudunun ısı yalıtımı malzemesidir ve vücudunun ısı kaybını en aza indirir.

Bebek giyim & tekstil sektörü o kadar geniş ki, bu kadar seçenek içerisinde “Bebeğime doğru kıyafetleri nasıl seçeceğim.” kaygısını yaşamanız çok normal. İşte size doğru seçim için önemli ipuçları:

●        Bebeğinizin hassas cildini terletmeyen ve tahriş etmeyen pamuklu ve yumuşak kumaşları tercih edin. Pamuklu kumaş sadece bebek kıyafetleri alırken değil; battaniye, alt açma, nevresim ve mendil gibi diğer bebek tekstil ürünleri alırken de tercih edilmelidir.

●        Aldığınız giysilerin çamaşır makinesinde yıkanabilir olmasına dikkat edin. Bebeğiniz bazen günde 5-6 kere kıyafet değiştirebilir. Bu kadar kıyafeti elde yıkamak istemezsiniz herhalde.

●        Aldığınız bebek giyim ürünlerinin yaka kısmının çıt çıtlı olması gerekir; çünkü bebekleri giydirirken en çok zorlanacağınız aşama, kafasını giysiden geçirmek olacaktır.

●        Aldığınız ürünlerin bebeğinizi rahatça bezlemeye imkan verip vermediğini gözden geçirin. Mesela bebeğinizin altını değiştirmek için tamamını çıkarmanız gereken bir tulum yerine alt kısmından düğmeli ya da çıt çıtlı olan tulumları tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

●        Ürünün çıt çıt, fermuar, düğme ve lastiklerinin bebeğinizi rahatsız etmeyecek yerlerde olmasına dikkat edin. Örneğin sırt kısmında iri düğmeleri olan bir kıyafet, bebeğinizi sırt üstü yattığında rahatsız edecektir.

●        Bebek giyim ürününün bebeğiniz için güvenli olmasına dikkat dikkat edin. Gevşek düğmeler, iri çıt çıtlar, yerinden kolayca çıkabilen fermuarlar, boncuklar ve aksesuarlar bulunan kıyafetleri tercih etmeyin. Bebeğinizin bu parçaları koparıp yutma ve boğulma ihtimalini aklınızın bir köşesine yazın.

●        Kıyafetlerin bebeğinize temas eden etiketlerinin kesilebilir ve yumuşak olmasına, onun hassas cildine zarar vermeyecek yapıda olmasına dikkat edin.

●        Yeni doğan bebeğinize çok fazla kıyafet almayın. Bebeğiniz ilk haftalar o kadar hızlı büyür ki, bazı kıyafetleri giydirmeye fırsat bulamayabilirsiniz bile. 

Bebek Giyim & Tekstil İçin Güvenilir Markalar Hangileridir?

Anne babaların en çok yanılgıya düştüğü olgu, güvenilir markanın en pahalı marka olduğuna inancıdır. Ebebek, ebeveynlerin bu yanılgıya düşmesini engellemek adına; size güvenlik ve kaliteden asla ödün vermemek koşuluyla her kalitede, farklı fiyat aralıklarında ve yüzlerce farklı bebek giyim & tekstil ürünü sunuyor.

Hamilelikte Kıyafet Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gebeliğiniz süresince hamile kıyafetleri için alışveriş yapmak sanıldığı kadar kolay değildir; çünkü haftalarınız ilerledikçe düzenli olarak kilo alacaksınız ve kilo aldıkça da bedeniniz sürekli ağırlaşacaktır. Öyle ise hamilelikte kıyafet alırken, işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı bilgileri sizinle paylaşmanın tam zamanı.

●        Alışverişi ertelemeyin. Bir sabah işe gitmek için uyandığınızda, kocaman dolabınızda üzerinize giyecek hiçbir şey bulamayabilirsiniz. Bedeninizin illaki büyüyeceğini biliyorsunuz, bu nedenle bir-iki beden büyük kıyafetlerinizi önceden alıp dolabınıza koyun. Zamanı gelince stres yaşamadan, bebeğinizi daracık kıyafetlere sıkıştırmadan rahat rahat giyersiniz.

●        Doğru bedeni seçebilmeniz önemlidir. Erken yapılan alışverişlerde yapılan en büyük hatalardan biri anne adayının şimdiki bedenine yakın kıyafetler almasıdır. Bu durumda o kıyafeti en fazla bir ay giyersiniz ve paranız boşa gitmiş olur. Bunun yerine bedeninizden büyük ve daha büyük bedenlere ayarlanabilir ürün seçeneklerini tercih edin.

●        Kıyafetlerinizi alt üst ayrı ayrı alırsanız farklı kombinler yapabilirsiniz. Bu da size az kıyafetle çok çeşit elde etme şansı sunar.

●        Üst olarak aldığınız bluz ya da kazaklarda, göğüs altından itibaren bollaşan modelleri tercih ederseniz doğumdan sonra da bu kıyafetlerinizi giyebilirsiniz.

●        Esnek kumaşlardan yapılmış hamile giyim ürünlerini tercih edin. Böylece hem kıyafetinizi daha uzun süre giyebilir hem de esnek olmasından dolayı içinde daha rahat hareket edebilirsiniz.

●        Anne adayları, hormon değerlerindeki değişimlerden dolayı gebelik döneminde çok fazla terler. Bu nedenle terlemeyi engelleyen pamuklu kumaşlardan yapılan hamile giyim ürünlerini seçmekte fayda var.

Bebeğinizi Beklerken Yapacağınız Alışverişlerde, Hem Zaman Hem de Bütçeden Tasarruf Edin

Başta bütün kadınların alışverişi sevdiğini söylemiştik; ancak tabii ki istisnalar olabilir. Lakin hamileyseniz ve minik bir bebek bekliyorsanız ister sevin ister sevmeyin, o alışverişi yapmanız gerekecek. Bu nedenle işten kaçmaya çalışmak yerine her ihtiyacınızı kolayca bulabileceğiniz, kullanılan malzemenin kalitesinden şüphe duymayacağınız, farklı fiyat seçenekleri sunabilen büyük mağazalar işinizi kolaylaştıracaktır. Bütün bu özellikleri sayınca sizin de aklınıza ilk olarak ebebek mağazaları gelmedi mi?

Alışveriş için dışarı çıkmak bazen zor gelebilir. Böyle bir durumda internet sitemizden hem kendiniz hem de bebeğiniz için; ihtiyacınız olan her ürünü farklı seçeneklerle, kalite konusunda kaygı duymadan, güvenle ve her bütçeye uygun fiyatla bulabilirsiniz. İşte size hem bütçe hem de zaman tasarrufu yapmanın en kolay yolu.

Bebeğinize bir kardeş getirmeyi planlıyorsanız temiz ve az yıpranmış bebek giyim & tekstil ürünlerini ve kendi gebelik kıyafetlerinizi saklamanız hem bütçeniz için faydalı olacak hem de bebeğiniz abisinin ya da ablasının kıyafetini giyiyor olmaktan keyif alacaktır. Eğer tekrar bir gebelik planınız yoksa, bu ürünleri ihtiyacı olan arkadaş ya da akrabalarınızla paylaşabilirsiniz. Siz hangisinden yanasınız; kıyafetleri saklamak mı, yoksa yakınlarınızla paylaşmak mı?