SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Oto Koltuğu Yükseltici

BEBEK OTO KOLTUĞU YÜKSELTİCİ

Anne ve babalar bebeklerinin sağlığı ve güvenliği için her ayrıntıyı düşünüp her türlü tedbiri alırlar. Bebeklerinin sağlıklı beslenmesi için organik gıdalarla besleyip, yaralanmasını engellemek için evde birçok güvenlik önlemi alırlar. Çünkü ebeveynler için en kıymetli şey minik yavrularıdır. Bu nedenledir ki sadece evde değil; dışarıda, özellikle seyahatlerde de ciddi tedbirler almaları gerekir. Araba yolculuğu esnasında almanız gereken tedbirlerden biri, bebeğinizin güvenliğini bebek oto koltuğu yükseltici ile sağlamanızdır.

Bebek Oto Koltuğu Yükseltici Nedir?

Araç seyahatlerinde 3 yaşın üzerindeki çocukların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan araçlara bebek oto koltuğu yükseltici denir. Bebek oto koltuğu yükselticilerin amacı, otomobil koltuğuna oturan çocuğun boyunu yükselterek, emniyet kemeri boyunun çocuğun güvenliğini sağlayacak düzeye getirmektir. Bebek oto koltuğu yükseltici bebeğin boyunu yükselttiğinden hem kaza anında araç içinde savrulup kemer içerisinden çıkmasını engeller hem de bebeğin boyunu cam hizasına getirerek bebeğin dışarıyı görebilmesine imkân sağlar. Böylece dışarıyı seyredebilen bebek yolculuk esnasında sıkılmaz, etrafı seyrederek oyalanır ve ağlayarak sizin dikkatinizi dağıtmaz.

Çocuk Oto Koltuk Yükseltici Gerekli midir?

Ülkemizde artık otomobil seyahatlerinde güvenlik koltuğu kullanımı yasal hale geldi. Maalesef otomobillerde bebek ve çocukların güvenliği konusunda hâlâ istenilen düzeye gelemedik. Ancak yeni nesil annelerin bu konudaki bilinçli yaklaşımı geleceğe dair gerçekten de umut vadediyor. 

Yasal olarak 150 cm’den küçük ve 36 kilogramdan hafif olan tüm çocuklar otomobillerde güvenlik aracı kullanmak zorundadır. 0-3 yaş arası özel koltuk kullanması gereken çocuklar, biraz daha büyüdüklerinde yani 4 yaştan itibaren ortalama 11 yaşına kadar çocuk oto koltuk yükseltici kullanmak zorundadır. Koltuk yükselticiler trafik kazalarında meydana gelen çocuk ölüm oranını ciddi anlamda azaltan, önemli bir güvenlik önlemidir. İnsan hayatı, özellikle de en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın hayatı önemli olduğundan; yasal zorunluluk olmasa bile çocuk oto koltuk yükseltici kullanmak önemli ve gereklidir.

Koltuk Yükseltici Model ve Özellikleri

Bebeğinizin otomobil seyahatlerinde güvenliğini sağlamak amacıyla üretilen koltuk yükseltici çeşitleri tasarlanırken; öncelikli olarak ürünün arabaya güvenle sabitlenebilmesi amaçlanmıştır.  Ürün araca sabitlenme özelliği bakımdan iki farklı şekilde tasarlanmış model seçeneklerine sabittir. Bazı koltuk yükseltici modelleri arabanın kendi 3 nokta emniyet kemeri ile sabitlenirken, bazı modeller ise isofix koltuk yükseltici şeklinde tasarlanmıştır. İsofix koltuk yükseltici; önce isofix bağlantısı ile arabaya sabitlenip, ardından çocuk oturduktan sonra aracın 3 nokta kemeri ile arabaya sabitlenmektedir. Kullanıcılar hem kendi tercihlerine hem de arabanın isofix bağlantısı içerip içermemesine göre model seçeneklerinden birini güvenle alıp kullanabilmektedir.

Koltuk yükseltici modelleri tasarlanırken ürün kumaşının terletmeyen cinsten, antibakteriyel ve hipoalerjenik olmasına dikkat edilir. Çoğu üründe üst yüzeydeki kumaş kolayca silinip temizlenebilirken, bazı modellerde kılıf çıkarılıp makinede kolayca yıkanabilmektedir. Bu özellik, bebeklerin yolculuk esnasında koltuğunu çok fazla kirletmesinden kaynaklı oluşan problemlerin kolayca çözülebilmesi için oldukça önemlidir. Yine bebeğin yolculuk esnasında terlememesi için hava akışı sağlayan, gözenekli kumaş çeşitleri tercih edilmektedir. Koltuk yükseltici modelleri üretilirken, yanmaya karşı dayanıklı kumaş çeşitleri de kullanılarak bebeklerin otomobildeki güvenlik düzeyi üst sınırlara çıkarılmaya çalışılmıştır.

Araba Koltuk Yükselticisi Çeşitleri Uygun Fiyatlarla ebebek’te!

Türkiye’de meydana gelen ölümcül trafik kazalarında hayatını kaybeden bebek ve çocuk sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Oysa ki çocuk ölümüyle sonuçlanan bu kazaların çok büyük bir kısmı alınacak basit tedbirlerle önlenebilecek düzeydeki kazalardır. Bu sebepledir ki, bebeğinizin hayatını riske atmamalı ve yaşına uygun bebek oto koltuğu yükseltici kullanmalısınız. Daima kaliteli ve güvenilir markalara mağazalarında yer veren ebebek, araba koltuk yükselticisi konusunda da güvenle alışveriş yapabileceğiniz en iyi adrestir. Her bütçeye uygun geniş bir fiyat skalası ve ihtiyacınızı karşılayacak model seçenekleriyle aradığınız yükselticiyi ebebek mağazalarında kolayca bulabilirsiniz.