SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Emzirme Ürünleri

EMZİRME ÜRÜNLERİ

Gebelikle birlikte vücudunuz hızla değişmeye başlar. Rahminiz bir bebeğin büyüyüp gelişmesi için gerekli hazırlıkları yaparken, vücudunuz da ona ihtiyacı olan maddeleri vermek için hazırlanır. Yaklaşık 9 ay 10 gün sonra bir mucize gerçekleşir ve bebeğiniz dünyaya gelir. Ancak annelik mucizesinin ona verecekleri daha bitmemiştir. Sırada bir annenin bebeğine verebileceği mucizevi besin, anne sütü vardır. Bebeğinize verebileceğiniz en değerli besin olan anne sütünü ona emzirerek vermeniz ise; miniğinizin sadece bedenini değil ruhunu da besleyecektir. Bu nedenle bebeğinizi emzirmek konusunda sıkıntı yaşadığınızda üzüntü duymanız çok normal. Ancak stres yapıp işleri daha da zorlaştırmaya gerek yok. Bebek emzirme ürünleri ile bebeğinizi doğal ve sağlıklı bir şekilde kolayca emzirebilirsiniz.

Anne ile Bebek Arasındaki Duygusal Bağın Oluşumunda Emzirmenin Rolü

Gebelikle beraber vücudunuzdaki hormon değerleri değişmeye başlar. Değişen bu hormon değerleri anne adaylarının sadece fiziksel olarak değil duygusal olarak da anneliğe hazırlanmasını sağlar. Bu nedenle sizi anneliğe hazırlayan hormonlara genel olarak annelik hormonu da denir. Bu hormonlar hipofiz bezinden salgılanarak; rahminizin bebek için güvenli bir yer olması, doğumun gerçekleşmesi, annenin göğüslerindeki süt bezlerinde süt üretilmesi gibi önemli olayların yönetilmesini sağlar. Bu süreçte, emzirmenin yeri çok özeldir ve önemlidir.

Emzirme eyleminin hem fiziksel hem de psikolojik anlamda değeri vardır. Fiziksel olarak; emzirme ile bebeğinize en değerli besin olan anne sütünü verir ve bebeğinizin bağışıklık sistemini doğal yollarla güçlendirmiş olursunuz. Psikolojik olarak ise; emzirmeyle hem bebeğiniz için iyi bir şey yapıyor olmanızdan dolayı motive olur hem de bebek ile aranızda duygusal bir bağ kurmuş olursunuz. Çünkü; annesinden süt emen bebek, beslenme gibi temel bir ihtiyacını gidermenin hazzını yaşarken annesinin kokusu ve sıcaklığını hissederek anneye karşı pozitif duygular hissetmeye başlar. Bu eylem esnasında bebek ve anne birbirine dokunarak sevgi ihtiyacını giderirler ve bebekte zamanla güven ve olumlu bağlanma duygusu gelişir.

Emzirme Ürünleri Nelerdir?

Emzirmek hem anne hem de bebek için çok özel bir eylem olduğundan, emzirme esnasında anne ve bebek kendini gergin hissetmemelidir. Bu nedenle anne ve bebeğin emzirme esnasında yaşayabileceği problemleri çözmek için emzirme ürünleri tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

Emzirmede yaşanan en büyük problemlerden biri annenin sütünün gelmemesi ya da miktarının az olmasıdır. Annenin sütü az olduğunda bebek doymayıp huysuzlanacak, huysuzlandıkça annenin göğsünü daha çok çekecek ve belki göğüs ucunda yara oluşumuna sebep olacaktır. Bu problem karşısında süt arttırıcı etki yapan çay, şerbet gibi anne içecekleri annenin sütünü arttıracaktır. Ayrıca annelerin korkulu rüyası olan ve göğüs uçlarında oluşan çatlaklar, doğal içerikli kremler ile kısa sürede iyileştirilebilmektedir. Emzirirken bebeği doğru şekilde kavrayabilmek ve rahatça emzirebilmek için özel tasarlanmış yastık ya da minderler yorgun annelerin kurtarıcısıdır. Yine emziren annelerin sık yaşadığı problemlerden biri olan dışarıda emzirme, emzirmek için özel tasarlanmış önlüklerle kolayca çözülebilmektedir.  Göğüsten süt sızmasını engelleyen özel pedler, emziren annelerin göğüs sızıntısı stresi olmadan güvenle dışarı çıkmasını ve sosyalleşmesini sağlayacaktır.

Emzirme Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler için bir ürün seçerken, üründe aradığımız ilk koşul bebek için sağlıklı olmasıdır. Ancak bu, sadece bebeklerde değil emzirme ürünleri alırken de aranması gereken bir koşuldur. Çünkü emzirme ile ilgili seçeceğiniz herhangi bir ürün, doğrudan olmasa bile dolaylı olarak bebekle ilişkilidir. Bu nedenle tekstil emzirme ürünleri doğal pamuktan üretilmelidir. Göğüs uçlarında kullanılan kremlerin içeriğinde toksik maddeler, zararlı kimyasallar ve ağır metaller bulunmamalıdır. Süt üretimini arttırıcı etki yapan içecekler de tamamen doğal içerikli olmalıdır.

Bebekler ve Annelerin İhtiyacı Olan Emzirme Ürünleri İçin En iyi Adres ebebek!

Kaliteden asla ödün vermeyen, anne ve bebek konusunda uzman olan ebebek, emziren anneleri de unutmadı. Emzirme esnasında yaşadığınız problemleri çözmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm emzirme ürünleri ebebek mağazalarında sizleri bekliyor. Kaliteli ve güvenilir markalara ulaşabilmenin en kolay yolu ebebek! Uygun fiyatlı emzirme ürünlerini, kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece çok daha ucuza alabileceğinizi unutmayın.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo