SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Araba Güneşliği

BEBEK ARABA GÜNEŞLİĞİ

Aracınıza binince, özellikle camdan yansıyan ışınlar, çocuğunuzun gözlerine gelir ve onu müthiş derecede rahatsız eder. Bebeğinizle çıkacağınız uzun ya da kısa seyahatler güneşin parlak ışıklarıyla eziyete dönüşmesin. Bebeğinizi arka tarafta koltuğuna oturttuğunuzda, yan pencereden narin cildine ve gözlerine güneş ışınları geldiğinde, miniğiniz bu durumdan hiç hoşlanmayacak ve ağlamaya başlayacaktır. İşte bu yüzden, onun gözlerini parlak güneşten korumak için bir bebek araba güneşliği almanız durumu kurtaracaktır.

Bebek Araba Güneşliğinin Pek Çok Avantajı Var

Bir araba camı perdesi kullanmak bebeğiniz olduğunda size çok yardımcı olabilir. Araba güneşliği, çocuğunuzu güneşin zararlı UV ışınlarından korur. Sıcak yaz aylarında güneşin ısısı aracınızın içini çok fazla ısıtır. Araba güneşliği, araca giren güneşin parlak ışıklarını önemli ölçüde azaltabilir ve ortamdaki ısıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Böylece araba camı perdesi kullanmak, güneşin zararlı etkilerini bebeğinizin cildinden de gözlerinden de uzak tutar. Çoğu araç perdesinin kurulumunun veya kaldırılmasının kolay olması da büyük bir avantajdır. Ayrıca araç perdesinin uzun süreli kullanımı, arka koltuk döşemelerinizin solmasını azaltmaya yardımcı olabilir. Böylelikle iyi bir cam perdesi kullanımıyla, çok çeşitli avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Araç Perdesi Seçerken Özen Gösterilmesi Gerekenler

Bir araç perdesi seçerken, bebeğinizi güneşten olabildiğince iyi koruyacak bir ürün olmasını istersiniz. Bunun için, güneş ışınlarının en az %80'inden koruma özelliğine sahip olan araç perdeleri arayın. PVC malzemelerle yapılmış, statik tutunma tarzı güneşliklerden kaçının. Klipsleri ve vantuzları bulunan araç perdesi iyi bir alternatif olacaktır. Vantuzlu bir araç perdesi arıyorsanız, büyük vantuzlara yapışarak daha iyi yapışma gücü sağlayanları bulmanızda yarar vardır. Çünkü büyük vantuzlular, küçük vantuzlulara göre daha iyi cama yapışırlar. Cama iyi tutunamayan vantuzlar düşebilir ve boğulma tehlikesine neden olabilir.

Araba Perdesi Alırken Ölçülere Dikkat Etmek Hata Payını Azaltır

Aracınıza cam perdesi satın alırken, alacağınız pencerenin şeklini ve boyutunu dikkate almanız gerekir. Uygun boyutta araç perdesi almadan önce aracınızın penceresini ölçmeniz gerekir. Büyük pencereye sahip araçlarda güneşliklerden bazıları pencerede büyük boşluklar bırakabilir. Küçük camı olan araçlardaysa güneşlik cama fazla büyük gelebilir. Birkaç dakikanızı ayırıp doğru bir araba camı perdesi seçebilmek için pencerenizin boyutunu ölçün. Uygun bir araç perdesi almanızın en iyi yolu bu olacaktır.

Araba Perdelerinde Hafiflik Önemli Bir Unsurdur

Araba perdesi alırken ağır ve hantal olanlarla baş etmesi biraz zor olabilir. Hafif perdelerin kurulumu, kaldırılması, depolanması ve taşınması daha kolaydır. Hantal bir araba perdesinin pencereye yapışması daha zor olabilir. Bu, küçük bir vantuz veya statik tutunma ile cama tutunan perdelerin kolayca düşebileceği anlamına gelir. Düşen araba perdesi bebeğinizin üzerine gelebileceğinden canını yakabilir. Uyuyan bir bebeğin üzerine düştüğünde ise boğulma gibi çok daha kötü sonuçlarla karşılaşılabilir.

Bebek Araba Güneşliği Çeşitleri

Vantuzlu araba güneşliği bir çerçeveye sahiptir. Şekli dikdörtgendir ve ortada ya da yanlarda bulunan vantuzuyla araba penceresine yapıştırılır. Tek vantuzlu araç perdesi, güneşin zararlı ışınlarından ve araç camına yansıyan parlamalardan koruyarak bebeğinizin rahatça yolculuk yapmasına yardımcı olur.

Statik tutunan cam perdesi, aracınızın camına statik tutunma teknolojisi ile yapışır. Çıkarılması ve takılması kolaydır. Vantuzsuz statik ilave örgülü ve desenli streç güneşliği çıkarılıp yeniden kullanılabilir malzemeden üretilmiştir.

Rulo şeklinde katlanan araba güneşliği, araç camınızın üst kısmına vantuz veya klipsle yapıştırılır. Tüm pencereyi kapatmak için silindiri aşağıya doğru tamamen çekebilirsiniz. Kullanmadığınız zaman araç perdesini tamamen açabilirsiniz. Makaralı sistemleri ise tek bir tuşla kolayca toplanabilir.

Bebeğinizin Hassas Cildi ebebek’e Emanet!

 

Bebeğinizin derisi çok ince olduğundan onu güneşe karşı her zaman özenle korumalısınız. Özellikle arabada uzun süre yolculuk yapacaksanız, onu zararlı ışınlardan korumanız şart. Arka koltuktaki minik yolcularınız için zararlı UV ışınlarını engelleme söz konusu olduğunda piyasada bir dizi seçenek vardır. Küçükleriniz için doğru olan bebek araba güneşliği seçerken kaliteli ve uygun fiyatlara sahip ebebek’i tercih edin, içiniz rahat etsin.