SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Güvenli Yatış Yastığı

BEBEK GÜVENLİ YATIŞ YASTIĞI

Bebeğinizin dünyaya geldiği günden itibaren çevrenizdeki herkes, kendi deneyimleriyle bebeğinizi nasıl yatırmanız gerektiği ile ilgili bir şey söyleyecektir. Ancak anneniz başka, kayın valideniz başka, arkadaşınız ise çok başka bir şey söyleyerek kafanızı iyice karıştıracaktır. Panik yapmayın, bebek güvenli yatış yastığı ile bebeğinizin güvenli ve rahat bir uyku uyumasını garanti altına alabilirsiniz.

Bebeklerin Güvenliği için Hangi Uyku Pozisyonları Uygundur?

Ani bebek ölümlerinin büyük bir kısmı, bebeğin yanlış pozisyonda ya da ebeveynlerle birlikte yatmasından kaynaklanmaktadır. Peki bebekler için en doğru yatış pozisyonu hangisidir? Uzmanlar bebeklerin sırt üstü ya da yan yatırılmasını tavsiye etmektedirler. Ancak sırt üstü yatan bebeklerin kusma, kustuğunu ağzından dışarıya atamama ve boğulma olasılığından dolayı, ilk üç ay bebeklerin sırt üstü yatırılması tavsiye edilmez. Yan yatma durumunda ise; bebeklerin yüz üstü devrilme ve nefes alamama ihtimali olduğundan yan yatırma da pek güvenli değildir. Bu durumda yapılacak en güvenli şey bebek güvenli yatış yastığı ile bebekleri uyku esnasında desteklemektir.

Yan Yatma Yastığı İle Bebeğiniz Güvenle Tatlı Rüyalara Dalarken, Siz de Huzurla Uyuyun

Bebekleri yan yatırmak, hem uyku esnasında kusmadan kaynaklı boğulmaları engellemek hem de düz kafa problemini önlemek bakımından annelerin en çok tercih ettiği bebek yatış pozisyonudur. Ancak bebekler uyurken hareket ederek yan yatıştan, yüz üstü yatışa geçebilirler. Bu durum ise bebeğin nefes almasını engelleyerek boğulmasına sebep olabilir. Yan yatma yastığı, bebeklerin uyku esnasında yüz üstü devrilmesini engellemek amaçlı tasarlanmıştır. Yan yatış yastığı; biri büyük, diğeri küçük piramit şeklindeki yastıkların birbirine tutturulmasıyla; bebeğin sırt ve karın bölgesini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Hafif, pratik ve kolay taşınabilen bu yastıkları yatak, beşik hatta bebek arabasında bile güvenle kullanabilir; seyahatlerde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Boğulma Önleyici Yastık Modelleri

Boğulma önleyici yastık modelleri bebeklerin yüz üstü pozisyonda, güvenle yatabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yastıkların en önemli özelliği gözenekli,  hava akışına imkân veren kumaş ve delikli süngerden üretilmesidir. Böylece bebeğiniz yüz üstü yatarken; başını yan pozisyondan, ağzı ve burnu yastığa gelecek pozisyona getirdiğinde kolaylıkla nefes alabilir. Boğulma önleyici yastıklarla bebeğinizin ağız, burun ve göz gibi hassas organlarının devamlı olarak temas halinde olduğunu düşünürsek; yastığın kılıfının kumaş kalitesi ve temizliği çok önemlidir. Bu nedenle boğulma önleyici yastık modellerinin dış astarı, makinede kolayca yıkanabilecek özellikte ve %100 doğal pamuktan üretilir. Bu yastıklar doğumdan itibaren kullanıma uygundur.

Bebek Reflü Yastığı Modelleri

Bebeklerin midesindeki besinin yemek borusuna geri kaçmasını engelleyen mide kapakları, tam olarak gelişmeyebilir. Bu durumda midedeki besinler yemek borusuna ve oradan da ağza kaçabilir. Bu durum, bebeklerde çok sık karşılaştığımız reflüdür. Reflü; bebeklerin sırtüstü uyurken, mide sıvısının soluk borusuna ya da boğazına kaçması sonucunda boğulmalarına sebep olabilir. Bebek reflü yastığı, tamamen bu sorunu gidermek adına özel olarak tasarlanmıştır. Bu yastıklar, yüksek baş seviyesini ayarlayabilmek için belli bir açıyla tasarlanmıştır. Bu açı bebeğin midesindeki sıvının yukarı çıkmasını bir miktar azaltmaktadır. Ayrıca yastığın kılıf ve süngeri hava akışını sağlayan delikli süngerden ve kumaştan yapılmıştır. Böylece yastık bebeğinizin yüzünü kapatsa bile bebeğiniz güvenle nefes almaya devam edebilecektir. %100 doğal pamuktan üretilen dış kılıfın makinede kolayca yıkanabilir olması, hijyenik kullanıma imkân vermektedir.

Bebekler için Yan Yatış Yastığı, Reflü Yastığı ve Aradığınız Tüm Bebek Güvenli Yatış Yastığı Modelleri ebebek’te!

Bebekleri için daima en iyisini isteyen ebeveynler için en önemli şey, miniklerinin can güvenliğidir. Bebeğinizin rahat ve güvenli bir uyku uyuması için ihtiyacınız olan her şey ebebek’de! Kalitesinden ödün vermeyen markalar, kullanışlı bebek güvenli yatış yastığı modelleri ile ebebek’te sizleri bekliyor. Üstelik her bütçeye uygun fiyatlarla.