SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Kauçuk Emzik

KAUÇUK EMZİK

Yeni bir anne olduğunuzda anlayacaksınız ki emzikler sizin kurtarıcınız olacaktır. Ağlamanın ötesinde çığlık atan bir bebeği yatıştırmanın en iyi yolu onun ağzına bir emzik vermektir. Emzikler birçok maddeden yapılır; ancak bebeğiniz için alacağınız en doğal emzik kauçuk emzik olacaktır. Kauçuk emzik, bebeğinizin bir nevi yalancı annesi konumuna geçecektir.

Neden Bebeğimize Emzik Vermeliyiz?

Bebekler emme refleksiyle doğar. Emzik kullanımıyla dil, dudak ve çene kaslarının gelişimi sağlanır. Emme eylemi bebeğinizi sakinleştirebilir. Bebeğinizin uykuya dalmasına yardımcı olabilir. Emzik verilmeyen bazı bebekler parmaklarını emebilir. Böyle bir durumda zamanla bebeğinizin parmağı zarar görebilir. Ayrıca, emzik kullanmanın bir başka yararı da ani bebek ölüm sendromu riskini azaltabilmesidir.

Emzik Kullanımında Özen Gösterilmesi Gerekenler

Emzik kullanımı, önce küçük bebeğinizi uyutmak için yatırdığınızda başlamalıdır. Eğer emzik bebeğinizin ağzından düşerse onu uyuyan bebeğinizin ağzına tekrar vermeyin. Emziği şekere veya lokum gibi tatlı bir şeyle bulamak yapılan en büyük hatalardandır. Bebek daha çabuk alışsın diye emziğe şeker sürmek, ileride bebeğinizin dişlerinin çürümesine neden olabilir. Çocuğunuz iki yaşına geldiğinde emzik kullanmayı bırakmalısınız. Çünkü uzun süre emzik kullanımı çenenin doğru gelişmesini engelleyebilir ve diş problemlerine neden olabilir.

Bebeğiniz İçin Emzik Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar

Bebek emzikleri, bebeğinizin ayına göre satılmaktadır. Genellikle 0-6 ay, 6-12 ve 12+ olmak üzere üç boyda satılmaktadır. Kauçuk emzikler çeşitli renklerde, tasarımlarda ve şekillerde bulunur. Emziklerin uçları damaklı ve damaksız olmak üzere ikiye ayrılır. Damaksız emzikler (kiraz emzik), 1 yaşından önce -bebeğin dişleri çıkmadan- damaklılar ise 1 yaşından sonra –dişler çıkınca- önerilmektedir. Bebeğinizin tercih ettiği boyut ve stil ne olursa olsun, satın aldığınız modelin sağlam olduğundan ve parçalanmayacağından emin olmalısınız. Kauçuk emzik, diğerlerine göre daha dayanıklı ve sağlam olduğundan diş çıkartan bebeklerin kullanması için daha uygun olacaktır.

Bir emzik seçerken, emziğin meme ucunun sıkıca monte edildiğinden emin olun. Emziğin ucunu çekip çıkartabiliyorsanız, bebeğiniz de kopartabilir. Bu durum da boğulma riski oluşturabilir. Tek parçalı kauçuk modellerin böyle riskleri yoktur. Kauçuk emzikte bulunan kalkan, hava dolaşımına izin verecek havalandırma deliklerine sahip olmalıdır. Bu delikler yoksa bebeğin tükürüğü emzik kalkanının arkasında birikebilir ve ciltte tahrişe neden olabilir. Ayrıca kauçuk emziklerin BPA, PVC veya fitalat içermeyenlerini almalısınız.

Kauçuk Emzik Türleri

Piyasada birçok emzik çeşidi var. Bazıları silikondan, bazıları doğal kauçuktan yapılır. Şimdilerde en çok satan tek parça doğal kauçuk emziklerdir. Tek parçalı kauçuk emzikler genellikle daha koyu kahverengi veya sarı renklidir. Kauçuk emzikler, bebeğinizin emmesi için daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kauçuk ağacı gibi doğal bir kaynaktan üretilir. Bu yüzden her iki ayda bir emzik değiştirmek zorunda kalmazsınız. Doğal kauçuk emzikler daha da popüler hale geliyor ve alımı hızla yayılıyor. Çünkü kauçuk emzikler, çevre dostu ve doğal ürünler olarak kabul görüyor. Kauçuk emziklerin bir başka türü de sadece uç kısımlarının kauçuktan üretilmiş olanlarıdır. Çeşit çeşit renk ve desenlere sahip kauçuk emzikleri almak size, kullanmak ise bebeğinizin seçimine kalmıştır.

Farklı Markların Kauçuk Emzikleri ebebek’te

Uzman ortodondistler tarafından geliştirilen kauçuk emzikler, bebeğinizin ağzına tam uyar. Kauçuk emzikler, pürüzsüz ve yuvarlak hatlı ergonomik bir tasarıma sahiptir. Bebeğinizin derisini nazik bir biçimde kaplayan kalkanındaki delikler, hava dolaşımına izin verir ve salya birikimine bağlı kızarıklığı engeller. Ortodontik kauçuk emzikteki damarlı uç kısım, dilin ağız içerisinde doğru konumlanmasını sağlar. ebebek’te bulacağınız kauçuk emzikler, eğimli yapısı ile dilin damağa doğru basınç uygulamasına neden olur. İnce ve yumuşak kalkanı bebeğin ağzının düzgün bir şekilde kapanmasını destekler. Bebeğin anne memesini emerken memenin aldığı şekli esas alarak, ona en benzer şekilde tasarlanmışlardır. Bu kauçuk emziklerin şekli anatomiktir. Ortodontik yapıya sahip bu emzikler, ‘Air System’ özelliği ile havanın emziğin içine girip çıkabilmesini sağlar. Böylelikle kauçuk emzik, ucu yumuşak kalıp şeklini koruyabilmektedir. Farklı boylarda ve canlı desenleriyle bu kauçuk emzikler ilginizi çekecektir.

Bebeğiniz İçin Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Emzikler ebebek’te!

Bebeğinizi huzurlu bir biçimde uyutmak için kullanacağınız kauçuk emzik sizin en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Bebek denilince akla gelen dev markalar ebebek güvencesiyle karşınızda! Kauçuk emzikler, uygun fiyatları ve cıvıl cıvıl renkleriyle sizleri bekliyor. Mükemmel emziği bulduğunuzda fazladan aldığınıza emin olun. Çünkü emzikler her zaman kaybolur!

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo