SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Oto Koltuğu

BEBEK OTO KOLTUĞU

Minik yavrunuz yavaş yavaş büyüyüp de ele avuca gelmeye başlayınca, onunla dışarı çıkmak, gezmek, dolaşmak ve seyahat etmek için de zaman gelmiş demektir. Bebeğinizin bakıma muhtaç olduğu o ilk günlerin acısını çıkartmak, biraz hava almak, size de çocuğunuza da iyi gelecektir. Zira gezmek için bebeğinizin kocaman olmasını beklemenize gerek yoktur. Bebek arabaları, bu gibi zamanlarda en ihtiyaç duyacağınız üründür. Ancak bebeğinizle birlikte araba ile bir yerlere gitmeye karar verdiyseniz, araba içerisinde kullanabileceğiniz bir aparata ihtiyaç duyacaksınız. Doğumdan 12 yaşa kadar kullanım sağlayabilen bebek oto koltuğu ürünleri, çocuklu ailelere yavrularının can güvenliğini sağlayarak rahat bir seyahat imkânı sunar. İster uzun ister kısa mesafe olsun, bebeğinizin arabada rahat ve güvenli bir şekilde oturabilmesi, oto koltuğu sayesinde olacaktır.

Oto Koltuğu Markaları Nelerdir?

Oto koltuğu markaları şunlardır:

 • Joie
 • Cybex
 • Britax Römer
 • Kraft
 • Baby&Plus
 • Besafe
 • Graco
 • Chicco
 • Yoyko
 • Maxi-Cosi
 • Prego Baby
 • Casual
 • Kanz
 • Huggy
 • Koala
 • Recaro
 • Heyner
 • Nuna
 • Luxus

ADAC Testini Geçen Oto Koltukları Hangileridir?

ebebek'te satılan şu koltuklar ADAC testinden geçmiştir:

 1. Britax Römer Swingfix
 2. Joie I-Spin 360
 3. Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size
 4. Joie i-Traver
 5. Joie Trillo LX
 6. Joie i-Snug
 7. Joie i-Snug 2
 8. Babyzen Yoyo Besafe
 9. Bugaboo Turtle
 10. Recaro Monza Nova 2 Seatfix
 11. Recaro Monza Nova Evo Seatfix
 12. Britax Römer Trifix 2
 13. Joie i-Trillo LX
 14. Britax-Römer Advansafix IV R
 15. Bugaboo Owl
 16. Britax Römer Dualfix 2 R
 17. Graco Snugessentials
 18. Nuna Rebl Plus
 19. Britax Römer Advansafix i-Size
 20. Britax Römer Discovery Plus
 21. Britax Römer Dualfix 3
 22. Britax Römer Advansafix M I-Size
 23. Joie Spin 360
 24. Graco Turn2Me
 25. Graco Slimfit R129

ADAC Testi Nedir?

Adac testi, araçların kaza geçirmeleri halinde oto koltuklarının ne derece güvenli olduğuna dair yapılan çarpışma testidir. ADAC ise (Allgemeiner Deutscher Automobil Club) Alman Otomobil Kurumu’nun kısaltılmış adıdır.  Oto koltuk üreticilerinin talebi doğrultusunda belge de verilmektedir. 

Bebeğinizin Can Güvenliği için Araba Koltuğunun Önemi

Bebeklerin kas gelişimi belli bir zamandan sonra tamamlanır. Bir yaşına kadar olan çocuklar başlarını ve vücutlarını tam olarak kontrol edemezler. Bu sebepten yolculuk sırasında aracın hareketiyle çok kolay bir şekilde savrulabilirler. Araba ile yolculuk etmek durumunda kaldığınızda, arabanın arka koltuğuna rahatlıkla monte edilebilen bir bebek oto koltuğunu aracınıza yerleştirerek bebeğinizi bu koltuğa oturtmanız ve emniyet kemerlerini takarak yavrunuzu sabitlemeniz gerekecektir. Bebeğinizi kucağınızda taşımanız veya arka koltuğa yatırmanız, herhangi bir kaza esnasında onun kolayca savrulmasına hatta camdan fırlamasına dahi neden olabilir. Bu tarz kötü durumlarla karşılaşmamak adına, yakın bir yere bile gidiyor olsanız, yavrunuzu bebek araç koltuğuna emniyetli bir şekilde yerleştirerek seyahat etmelisiniz.

Bebek Oto Koltuk Modelleri Arasından Bebeğinize En Uygunu Hangisi?

Aracınıza oto koltuğu almaya karar verdiniz; ancak piyasada farklı özelliklere sahip birçok çeşit olduğunu göreceksiniz. Peki, yavrunuz için en ideal koltuk hangisi?

Bebek oto koltukları, yaşa ve ağırlığa göre farklı türlere ayrılır. Bu çeşitler, uluslararası standartlara göre gruplandırılır:

Grup1 Oto Koltuğu: 9-18 kg arası çocuklar için tasarlanmış ürünlerdir.

Grup2-3 Oto Koltuğu: 15-36 kg arası çocuklar kullanabilir.

Grup1-2-3 Oto Koltuğu: 9-36 kg arası çocuklar için daha geniş bir kullanım avantajı sağlar.

Bunların dışında 0-9 kg arası çocuklar için, özellikle yeni doğan bebekler düşünülerek üretilmiş modeller de mevcuttur.

Yavrunuza Oto Koltuğu Tercihinde Bulunurken Bunlara Dikkat Edin!

Oto koltuğunuzu seçerken, bebeğinizin yaşı ve kilosuna uygunluğunu kontrol ettikten sonra değerlendirmeniz gereken başka hususlar da olacaktır. Seçtiğiniz koltuğun aracınızla uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Oto koltuğunu aracınıza monte ederken kullanma kılavuzundaki talimatları dikkatli okumalı ve koltuğun araca sabitlendiğinden emin olmalısınız. Özellikle daha küçük çocuklar için 5 nokta kemer sistemli ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz kemerler çocukları omuz ve kalçadan kavrayarak tam koruma sağlarlar ve minik yavrunuz her türlü savrulmadan minimum düzeyde etkilenir. Uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiş ve gerekli testlerden geçmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Oto koltuğunun iç kısmında kullanılmış kumaşın terletmeyen ve hava geçiren bir kumaş türü olmasına dikkat etmelisiniz. Koltuğun çıkarılabilen ve yıkanabilen kumaştan üretilmiş olması, bebeğinize her daim hijyenik bir ortamda seyahat etme fırsatı verecektir.

ebebek, Bebek Oto Koltuk Çeşitlerini Sizlerle Buluşturuyor

Her yaşa uygun, kafa bölgesi ve yatış için ayarlanabilir farklı kademelere sahip, yumuşak kumaştan üretilmiş bebek oto koltuğu çeşitleri ebebek’te! Bebeğiniz ile seyahat ederken hem konforlu hem de güvenli yolculuğu sağlayabilmek için, güvenilirliği ve kalitesiyle adından söz ettiren markalara ait birçok ürünü, ebebek’te bulabilirsiniz. Üstelik, oto koltuğu standartlarına göre üretilmiş ve test edilmiş bu ürünlere, ebebek’in indirimleri ve avantajlı kampanyaları ile sahip olabilmeniz mümkün. Her ailenin bütçesine uygun bir oto koltuğu çeşidi bulabileceği ebebek, farklı model seçenekleri ile size karşılaştırma imkânı da sunuyor. Çocuklu ailelerin yolculuklarının vazgeçilmezi olan bebek oto koltuklarını incelemek ve satın almak için doğru adrestesiniz.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo