SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Sterilizatör

STERİLİZATÖR

Bebekler yakalama ve emme refleksleriyle birlikte dünyaya gelirler. Bu refleksler bebeklerin yalnızca beslenmesi için değil, aynı zamanda dünyayı tanımaları için de önemlidir. Miniğiniz bu refleks sayesinde sadece biberonu ya da memeyi değil, dokunduğu her cismi hemen ağzına götürecektir. Parmağınızı hafifçe o pamuk yanaklarına bile dokundursanız, o hemencecik elleriyle parmağınızı yakalayıp emmeye çalışacaktır. Ancak bebeklerin bağışıklık sistemlerinin tam gelişmediği gerçeğini düşünürsek; eline aldığı ve ağzına soktuğu cisimlerin, özellikle biberon, emzik ve bebek kaşığı gibi beslenme ürünlerinin steril olması çok önemlidir. Alacağınız bir sterilizatör ile bebeğinizin eşyalarını kolayca mikroplarından arındırabilir ve bebeğinize güvenle verebilirsiniz.

Sterilizasyon Nedir? Neden Sterilize Makinesi Almam Gerekir?

Sterilizasyon bir nesneyi tamamen mikroplarından arındırma anlamına gelir. Bebekler çevresindeki nesneleri ağzına sokarak tanıyacak ve ilk bilgi birikimlerini depolamaya başlayacaktır. Ancak bebeklerin bağışıklık sistemleri henüz yeteri kadar gelişmemiştir. Bu nedenle bir yetişkini, hatta bir çocuğu bile hasta edemeyecek kadar zayıf mikroplar, minik bebeğinizi kolaylıkla hasta edebilir. Bu nedenle bebeğinize verdiğiniz nesneler steril olmalıdır.

Biberon, su bardağı, kaşık, çatal gibi beslenme ürünleri besinlerle doğrudan temas eder. İyi temizlenmediği takdirde, üzerinde küçücük bir besin parçası bile kalsa, hızla bakteri üretmeye başlar. Özellikle biberonların kapak takma oyuntuları ve emziklerin parça birleşim kenarlarının el ile temizlenmesi oldukça zordur. Bu nedenle bebeklerin eşyalarının sterilize makinesi ile temizlenmesi daha uygundur.

Biberon Sterilizatör Modelleri

Bebeğinizin bağışıklık sisteminin tam gelişebilmesi için; özellikle bebeklik döneminde mikroplardan korumanız gerekir. En güvenilir koruma yöntemlerinden biri ise miniklerinizin kullandığı kapak, şişe, bardak, emzik, çatal, kaşık, biberon hatta oyuncakların temizliğine özen göstermektir. Sterilizatör kullanarak bebeğinizin eşyalarını %99’un üzerinde mikroplardan arındırıp, ürünleri güvenle kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünler genelde biberon sterilizatör olarak bilinse de bazı modeller mama ısıtma, buharda pişirme hatta yumurta haşlamada da kullanılabilir.

Dünyaca Ünlü Bebek Sterilizatör Markalarında Bulunan En Kullanışlı Özellikler

Dünyaca ünlü markalar bebek sterilizatör konusunda da çok başarılı ürünler ortaya çıkarmıştır. Bu markaların ürünlerinin çok tercih edilmesini sebepleri aşağıda belirtilmiştir.

Ürün Kalitesi

Doğal buharlı ve yüksek ısıda buhar sterilizasyonu özelliği ile mikropların tamamına yakınını kısa sürede yok eden ürünlerin plastik parçalarında BPA bulunmaz. Böylece ister ısıtma, ister pişirme özelliğinin kullanımı esnasında bebeğin beslenme malzemeleri ya da besinlerine BPA etki etmez. Ürünlerin ısıtmayı sağlayan metal parçalar özellikle kaliteli ve paslanmaz çelikten üretilmiştir. Böylece ürün kullanımdan kısa bir süre sonra paslanarak bebeğinizin eşya ve besinlerine Fe2Obulaşmaz ve bebeğinizin sağlığını olumsuz etkilemez. Kaliteli ürün malzemesi sterilizatörün çok da uzun yıllar ve güvenle kullanılmasına olanak sağlar.

Kullanım Kolaylığı

Kaliteli markalar ürün kalitesinin yanında, modellerinin kullanım kolaylığı bakımından da ön plana çıkmıştır. Kullanım kolaylığı sağlayan en önemli özelliklerden biri ürünlerin boyut olarak ayarlanabilir özellikte olmasıdır. Böylece sterilizatör mutfakta daha az yer kaplayacak ve kullanılmadığı zamanlarda elinize ayağınıza dolaşıp sizi rahatsız etmeyecektir. Ergonomik ve ayrılabilir tasarımı sayesinde kolayca toplayıp tatillerde bile yanınızda taşıyabilirsiniz.

Sterilizatörler iç dizayn olarak da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Büyük parçalar için geniş gövde, daha küçük aksesuarlar içinse mini sterilizasyon rafı bulunmaktadır. Ürünler hem geniş hem de dar ağızlı biberonların, mama tabakları, emzik, çatal ve kaşıkların rahatça yerleştirilerek temizlenmesine imkân sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Çok Fonksiyonlu Olması

Sterilizatör modellerinin çoğu çalışma süresi ayarlanabilir özellikte olup, süresi dolduğunda otomatik olarak kapanmaktadır. İster sterilizasyon ister kurutucu, isterseniz de aynı anda hem sterilizasyon hem de kurutucu özelliğini kullanabilirsiniz. Kullanım sonrası ürünün kapağını açmadığınız takdirde 6 saat boyunca malzemeleri steril tutma özelliğine sahiptir.

Dünyaca ünlü modellerinin bazıları sterilizatör özelliğinin yanında mama ısıtıcı ya da pişirici olma özelliklerine de sahiptir. İçerisindeki mama kasesi aksesuarı sayesinde yemek ısıtabilir, izolasyon rafı ile bebeğinizin sütünü uygun sıcaklıkta ısıtabilirsiniz. Özel pişirme kabı sayesinde isterseniz sebzeleri buharda pişirerek bebeğiniz için sağlıklı öğünler hazırlayabilirsiniz. Kullanım sonrası ana parçalar ve kapak dışındaki aksesuarların bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Her Bütçeye Uygun Biberon Sterilizatör Modelleri ebebek’te

Bebeklerinin sağlığını her şeyden öte tutan anne ve babalar, hijyen konusunda işlerini şansa bırakmak istemezler. Ebeveynlerin bu konudaki hassasiyetini bilen ebebek güvenilir markalara ait kullanımı kolay ve kaliteli sterilizatör modellerini sizler için seçti. Ürün özelliklerine göre değişen geniş fiyat aralığıyla, her bütçeye uygun ürün seçenekleri mağazalarımızda sizleri bekliyor. Kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece indirimlerimizden faydalanarak, kaliteli ürünleri çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.