SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Alıştırma Külodu

BEBEK ALIŞTIRMA KÜLODU

Biricik yavrunuz hızla büyüyüp gelişirken bir de bakmışsınız ki, artık kocaman olmuş ve tuvaletini söyleme zamanı gelmiş. “Nasıl olacak, öğrenecek mi, ne kadar sürecek?” soruları ve buna benzer birçok soru aklınızı kurcalayacaktır elbet; ancak eğitimin her alanında olduğu gibi tuvalet eğitimi de basamak basamak ilerlenmesi gereken bir süreçtir. Gönül isterdi ki, bebeğinizin bezini çıkarttığınız gibi tuvalet alışkanlığı edinsin, yavrunuz kendi başının çaresine bakabilsin. Ancak öncelikle yavrunuza bu durumu açıklayarak kaslarının gelişmesini öğrenmesine yardımcı olmalısınız. Bu dönemde farklı ürünler kullanarak çocuğunuzun bu alışkanlığı edinmesine yardımcı olabilirsiniz. Lazımlıklar, tuvalet aparatları ve alıştırma bezleri bu yardımcı ürünlerdendir ve bebek alıştırma külodu ise, bu ürünlerden biri olarak günümüzde ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kullan-At Alıştırma Külot Modelleri ile Tuvalet Eğitimi

Bebeğinizin tuvalet alışkanlığını edinebilmesi için, bebek bezini bırakmanız ilk adımı oluşturacaktır. Sonrasında yavrunuz tuvaletini lazımlığa yapmayı öğrenecek ve tuvaleti geldiği zaman yavaş yavaş size söylemeye başlayacaktır. Bu aradaki bezsiz kalınan zamanlarda, özellikle geceleri ve dışarıda olduğunuz anlarda küçük kazalar yaşanması oldukça olasıdır. Fakat bu gibi durumlarda çocuğunuza tekrar bebek bezi takmanız, onun bu dönemi daha uzun atlatmasına neden olabilmekte, altında bez olduğunu bilen çocuklar bezin rahatlığını yaşayarak tuvaletini beze yapabilmektedir.

Hem bebeğinizin tuvalet eğitimini sekteye uğratmayacak hem de yavrunuzun kıyafetlerinin kirlenmesini önleyecek tek kullanımlık alıştırma külodu kullanmanız, size büyük kolaylık sağlayacaktır. Üstelik, dışarıda olduğunuz zamanlarda rahatlıkla değiştirerek kirlenen külodu çöpe atıp yavrunuza yenisini giydirebilirsiniz.

Yıkanabilir Alıştırma Bezleri Tam Aile Bütçenize Göre!

Bebeğinize tuvalet eğitimi verirken ev içerisinde daha rahat kullanabileceğiniz bir ürün olarak yıkanabilir alıştırma külodu, daha ekonomik bir seçenektir. Birçok çiş külodu, 10-12 kez yıkanabilen ürünler olarak size birçok defa kullanabilme imkânı verir. Bu ürünleri külot gibi bebeğinize giydirerek, yavrunuz çiş kaçırdığında sızdırmasını ve etrafın kirlenmesini engelleyebilirsiniz. Bu modeller, çamaşır makinesinde ve uygun sıcaklıkta yıkanarak tekrar tekrar kullanabileceğiniz bir ürün olacaktır.

Alıştırma Külodu Alırken Bunları Göz Önünde Bulundurun!

Tuvalet eğitimlerinde tercih edilen bebek alıştırma bezleri, normal bezlerden oldukça farklıdır. Bundan dolayı, alışverişiniz sırasında bu ürünlerin bazı özelliklerine dikkat etmeniz gerekecektir. Dış katmanı normal bir külot gibi yumuşak ve pamuksu kumaştan üretilmiş olması gereken alıştırma bezi, çocuğunuza külot giymiş hissi vererek tuvaletini küloduna yapmaması gerektiği sinyalini verecektir. Belinde ve bacak kısımlarındaki lastiklerin çok sıkı olmamasına ve yavrunuzun vücudunu sıkarak acıtmamasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde yavrunuz, canını yaktığı için bu külotları pek sevmeyebilir. Alıştırma külodunun terletmeyen ve nefes alabilen malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için de pamuk pedli alıştırma bezleri tercih edilebilir.

Hangi ürünü tercih edecek olursanız olun, unutmamalısınız ki alıştırma külotları normal bebek bezleri gibi sıvıyı tamamen hapseden ürünler değildir. Bu külotlardaki amaç, çocuğun tuvaletini öğrenmesi olduğu için bebeğinizin sıvıyı hissedip rahatsız olması adına, tamamen sızdırmaz özellikte üretilmemektedir.

Bebek Bezinden Kurtulacak Yavrunuza Uygun Alternatifler ebebek’te!

ebebek, miniklerin tuvalet alışkanlığı edinme sürecinde, sizin ve yavrunuzun her zaman yanında! Bebek bezinden tamamen kurtulabilmek için adım adım ilerleyen minik bebeğinize yardımcı bebek alıştırma külodu çeşitlerini, ebebek sizlerle buluşturuyor. İster tek seferlik kullanıp atabileceğiniz külotlar, isterseniz de daha uzun süreli kullanılabilen, yıkanabilir alıştırma külotlarını ebebek’te bulabilirsiniz. Bebeğinizin hassas teni düşünülerek üretilmiş, yumuşak dokulu, sızdırmaz ve bakteri üretmeyen birçok alternatife, güvenilir ve öncü markaların kalitesi ile sahip olabilirsiniz. Ayrıca ebebek, sizlere her bütçeye uygun seçenekler sunarak çok uygun fiyatlarla alışveriş yapabilme fırsatı sunuyor. Ekonomik indirimler ve avantajlı kampanyalardan yararlanmak için mutlaka ebebek’i inceleyin.