SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Çiftli Süt Pompası

ÇİFTLİ SÜT POMPASI

 

Emzirmek, anne ile bebek arasındaki ilk bağdır. Minicik bir varlığın tüm temel ihtiyaçlarını karşılayan ve mucizevi bir içecek olan anne sütü bebekler için oldukça değerlidir. Bu nedenle her anne elinden geldiğince sık ve uzun süre emzirmek ister. Hatta uzmanlar, mümkünse en az 2 yaşına kadar anne sütünü önermektedir. Ancak anne, bu süreç içerisinde her zaman bebeğinin yanında olamayabilir. Siz de böyle bir durum yaşıyorsanız, bebeğinizi sütünüzle beslemeye devam etmek için bir süt pompasına ihtiyaç duyacaksınız. Her daim bebeğinizin yanında olsanız dahi, fazla gelen sütünüzün göğsünüzde birikerek mastit gibi enfeksiyonlara yol açmaması için düzenli olarak boşaltılması gerekebilir. Bu gibi sorunlara çözüm bulmak, ancak bunun için fazla zaman ayırmak istemiyorsanız aradığınız ürünün çiftli süt pompası olduğunu söylemeliyiz.

 

Neden Süt Pompasına İhtiyaç Duyulur?

 

Anne, doğum yaptıktan sonra yükselen prolaktin hormonlarının etkisiyle süt salgılamaya başlar. Ancak her annede bu durum farklı şekillerde gelişebilir. Anne sütünün gelmemesi, bebeğin emmemesi, bebeğin kuvözde kalması, sütün az gelmesi, bebekte yarık damak ve çökük meme ucu gibi durumlarda emzirmek güç olacaktır. Ancak bir göğüs pompanız varsa tüm bu problemleri kolaylıkla çözebilirsiniz. Bebeklerin emme şeklini taklit ederek çalışan bu pompalar sayesinde sütünüzü sorunsuzca sağabilir, bebeğinize verebilirsiniz.

 

Süt pompalarının en çok kullanıldığı durumlardan biri de annenin bebeğinden uzak kalması durumudur. Anne doğum izninden sonra çalışmaya devam ettiğinde, gün içerisinde bebeğini emzirme fırsatı bulamaz. Bu nedenle bir pompa aracılığı ile sütünü sağmaya ihtiyaç duyar. Böylece bebeğini zengin içerikli anne sütünden mahrum bırakmamış olur.

 

Çiftli Süt Pompasının Avantajları Nelerdir?

 

Annelik her ne kadar harika bir duygu olsa da, bir o kadar da zordur. Doğumdan sonraki ilk aylar çoğunlukla bebeği emzirmek, altını değiştirmek, gaz çıkartmak ve banyo yaptırmakla geçer. Bu da annenin zamanının neredeyse tamamını alır. Bu nedenle, eğer herhangi bir nedenden ötürü sütünü sağması gerekiyorsa bunu en kısa sürede yapmak ister. Çiftli süt pompaları, her iki göğsünüzü birden sağmanıza olanak tanıyarak zamandan tasarruf yapmanızı sağlar. Böylece süt sağma işlemi sizin için sıkıcı bir aktivite olmaktan çıkacaktır. Çiftli pompanın bir diğer avantajı ise her iki memenin aynı anda sağılmasına olanak tanıdığından prolaktin üretimini daha çok tetiklemesidir.

 

Doğumdan sonra tekrar işe döndüğünüzde, bebeğinizin anne sütüyle beslemeye devam etmesi için sütünüzü düzenli olarak sağmanız gerekir. Bu, iş saatleri içerisinde de bu işlemi yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Bu amaçla büyük iş yerlerinde genellikle emzirme odaları bulunur. Ancak işinizin yoğunluğu ile beraber göğüslerinizi tek tek sağmak, zaman alıcı ve stresli olabilir. Bu işlemi daha hızlı hale getirmek için hem elektrikli hem de çiftli süt pompalarını tercih edebilirsiniz.

 

Çiftli Elektrikli Süt Pompası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Alacağınız süt pompasının daha etkili olabilmesi için, basınç ve ritim ayar düğmeleri ile bebek emişini taklit ediyor olması oldukça önemlidir. Böylece sütünüzün gelmesi kolaylaşacaktır. Sessiz ve vibrasyonsuz çalışan ürünler, her yerde gönül rahatlığıyla kullanılabildiğinden avantajlıdır. Hafif ve kolay taşınabilir olması, özellikle çalışan anneler için büyük önem taşır. Farklı fazlarda çalışabilen pompalar ile istediğiniz ayarı yapabilme lüksüne sahip olursunuz. Dijital göstergelere sahip pompalar ise, sağım süresinizi ve sağım fazınızı gösterdiğinden kullanıcı kolaylığı sağlar.

 

Çiftli pompa alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey, ürünün BPA ve BPS gibi vücuda zararlı ürünler içermemesidir. Ayrıca ürünün tasarımı hortuma ve motora süt kaçırmayacak şekilde olmalıdır. Bu şekilde bakteri oluşumunu engellersiniz. Keza kolay temizlenebilir olması, hem hijyen hem de zaman açısından önemlidir. Çantalı ürünler ise taşımanızı çok daha kolaylaştırabilir.

 

Farklı Markalara Ait Çiftli Süt Pompaları ebebek’te

 

Ebebek sizler için popüler markalarının çiftli göğüs pompaları çeşitlerini bir araya getirdi. uygun fiyatlarla bütçenize ve ihtiyacınıza uygun çiftli süt pompası seçebilirsiniz. Aynı gün kargo imkânıyla zaman probleminizi de ortadan kaldırırsınız. Üstelik sitemizi takip ederseniz birçok ürünü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo