SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Biberon

BİBERON

Anne sütünün bebekler için ne kadar büyük bir önemi olduğu su götürmez bir gerçektir. Yeni doğan bebeğinizin gelişimi, sık sık emmesi ve karnını doyurmasına bağlıdır. Bebeğinizin hızlı bir şekilde büyüyebilmesinde beslenme çok büyük bir rol oynar. Bu nedenle yeni doğmuş bir bebek, beslenme konusunda sürekli olarak annesine bağlıdır. Ancak bu durum anneler için bazı zamanlarda zorluk yaratabilir. Gece minik yavrunuz her uyandığında siz de ayakta olmak durumunda kalırsınız veya gün içinde sürekli onun yanı başında kalmanız gerekir. Ayrıca çalışan bir anne iseniz ve emzirmek için eve dönemiyorsanız sütünüzü sağıp bebeğinizin yanında bırakmanız gerekecektir. Tıbbi bir durumdan kaynaklı olarak emziremiyor da olabilirsiniz. Böyle zamanlarda, bebeğinizin alışık olduğu emme eyleminden uzaklaşmadan onu besleyebilmek, bir biberon yardımı ile gerçekleşecektir. Peki, minik bebeğinize en uygun biberon tercihi nasıl olmalıdır?

Biberon Markaları Nelerdir?

Biberon markaları şunlardır:

 • Philips Avent
 • Lansinoh
 • Baby&Plus
 • Chicco
 • Dr Browns
 • Nuk
 • Mamajoo
 • Philips
 • Wee baby
 • Bebedor
 • Tommee Tippee
 • Medela
 • Materni
 • Comotomo
 • Bambino
 • Mimijumi

Neden Bebek Biberonu Almalıyım?

Çoğu anne biberon konusunda oldukça hassastır ve mecbur kalmadıkça kullanmak istemez. Ancak bebeğiniz için, farklı boyutlarda ve farklı emzik modellerine sahip biberonlara her zaman ihtiyaç duyarsınız. Onu besleme zamanı geldiği anda eğer yanında değilseniz, babası veya başka biri biberon sayesinde yavrunuzun karnını doyurabilir. İşe gitmek durumundaysanız, yine bebek biberonları kurtarıcınız olacaktır. Bebeğiniz, önceden sağıp bıraktığınız sütünüzü veya mamasını size bağlı kalmadan bir biberon yardımıyla içebilir. Üstelik biberon kullanımı sırasında, bebeğim biberona alışıp annesini emmeyi reddeder mi diye endişeye kapılmanıza da gerek yok, bebek biberonlarının emzikleri anne memesine benzer yapıda tasarlanmıştır.

Bebek Biberonu Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anne sütünü emmeye yeni alışmış bu ufaklıklar için nasıl bir biberon tercih etmek daha doğru olur dersek, yeni doğmuş bebeğiniz için 90-120 ml biberonlar uygun olacaktır. İlk aylarında 120-150 ml, 3-6 ay arasında 240-260 ml ve daha ileriki dönemlerde de 320-340 ml hacme sahip bebek biberonları tercih edebilirsiniz. Biberonun ebatı dışında emziğinin özelliğine de önem vermek gerekmektedir. İlk aylarda tek delikli biberon emziği seçerken, 3. Ayda çift delikli, 6. Aydan sonrada daha çok akış sağlayan emziğe sahip biberonlar seçilebilir.

Bebeğinizin biberonu için, boyut ve emzik özelliği dışında asıl dikkat edilmesi gereken nokta ise biberonun hangi malzemeden üretildiğidir. Piyasada cam, silikon veya plastik biberonlar bulabilirsiniz. Biberon, hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun içeriğinde BPA (Bisfenol A) veya diğer kanserojen maddeleri içermediğinden emin olunması gerekir.

Biberon Çeşitleri Nelerdir?

Cam biberonlar: En sağlıklı biberon çeşidi olarak cam biberonlar, kolay temizlenir ve sterilizasyonu basittir. Bu nedenle en çok tercih edilen modellerdir. Kırılma veya çatlama ihtimaline karşı bebeğinizi biberonla yalnız bırakmamanız tavsiyedir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Silikon biberonlar: Bebekler tarafından kavraması daha kolay biberonlardır. BPA maddesi içermezler.

Plastik biberonlar: Çok daha hafif ve kırılma ihtimali düşük olan modellerdir. Ancak BPA maddesi içermediği konusunda dikkat edilmelidir.

Birbirinden Kaliteli Biberon Çeşitleri

ebebek’teki prestijli markaların biberonlarının emziği, anne göğsüne benzer geniş bir yapıya sahiptir. Ayrıca, ‘2017 Annelerin Tercihi Ödülleri’ne layık görülen markaları burada rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu markalar yeni doğan serisi modelleri ile her ihtiyaca yönelik tasarımlar sunar. Anti-kolik sistemi sayesinde bebeğinizin hava yutmasını engeller ve gaz sorunu yaşamasının önüne geçer.

Bebeğinize tutma kolaylığı sağlayan ve onun el yapısına uygun tutma sapları ile tasarlanmış biberon modelleri vardır. Bu biberonlar, bebeğiniz emerken anne memesinin aldığı şekle göre tasarlanmış ağız ve diş yapısına uygun biberonlardır. Ayrıca bu ürünler, emziğinin şekli ve tutma sapları ile yavrunuz için keyifli bir o kadar da kolay bir deneyim sunuyor.

Kauçuk emzik ile tasarımları bulunan güvenilir markalara ait biberonlar, silikon veya cam çeşitlere sahiptir. Yeni doğanlar için uygun emme açısı sağlayan eğik yapılı emzik tasarımı ile, bebeğiniz uygun emme pozisyonunu rahatlıkla yakalar.

ebebek’te Her Çeşit Biberonu Bulabilmeniz Mümkün!

Minik yavrunuzun yaşına uygun biberon çeşitlerini, farklı renk ve tasarımlarla ebebek’te bulabilirsiniz. Bütçeniz için uygun alternatifler bulabileceğiniz ebebek’te bebek biberonlarının fiyatları geniş aralığa sahip. Sektörün öncü ve güvenilirliğini kanıtlamış markalarının bebek biberon çeşitlerini bir arada bulabileceğiniz ebebek, kampanya ve indirimlerle size avantajlı bir alışveriş yapma fırsatı sunuyor. Güvenilir markaların en güzel biberon tasarımlarını incelemek için ebebek bir tık uzağınızda!