SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Yatak

BEBEK YATAK

Küçük meleğinizin dünyaya gelmesi için sabırsız ve heyecanlı bir bekleyişin ardından bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Bu mutluluğun tarifi ise imkânsızdır. Bebeğiniz artık hayatınızın bir parçası olmuştur ve her geçen gün evdeki varlığını daha da hissettirir. Anne-baba olarak, yavrunuz söz konusu olduğunda her şeyin en iyisinin olmasını istersiniz. Onun karnını doyurmak, uyutmak ve günlük bakımını yapmak hayatınızdaki en önemli göreviniz olmaya başlar. Çünkü, onun gelişip büyüyebilmesi için tüm bunların tam bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Uykunun, bebeklerin gelişiminde özellikle de yenidoğanlarda önemi çok büyüktür. Bu sebeple, tercih edeceğiniz bebek yatak modeli, onun uyku kalitesini, doğal olarak da yavrunuzun büyümesini etkileyecek bir faktör olacaktır.

Minikler Mışıl Mışıl Uyuyabilsin Diye!

Yavrunuzun büyüyüp gelişmesi için gerekli olan büyüme hormonu, uyku esnasında salgılanır. Büyüklerimizin hep ‘Uyusun da büyüsün’ demesi bu yüzdendir. Bebeğiniz ilk zamanlarda, günün çok büyük bir kısmını uyuyarak geçirecektir. Gece-gündüz kavramı olmaksızın sadece uyuyup beslenecektir. Uykunun, bebeğinizin gelişimi ve sağlığı üzerindeki büyük etkisini göz önüne aldığınızda, onun uyuyacağı ortamı ve eşyaları çok iyi seçip düzenlemeniz gerektiğini göreceksiniz. Bebeğinize seçeceğiniz doğru yatakla, onun uyku süresini ve kalitesini olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Deliksiz ve verimli bir uyku uyumak, bebeğinizin yattığı yatağın konforuna ve rahatlığına bağlıdır.

Bebek Yatak Çeşitleri Arasından Yavrunuz için En Doğru Seçimi Yapın!

Miniğinizin odası için alışverişe çıktığınızda, piyasada çeşitli bebek yatakları bulunduğunu fark edeceksiniz. Peki, bebek yatağı çeşitleri nelerdir, alırken nelere dikkat edilmelidir?

Yaylı yataklar: Bebeğinizin omurga gelişimini destekleyecek yay sistemleri bulunan bu yataklar, özel tasarım kumaşları sayesinde bebeğinizin yatağında bakteri oluşumunu önleyen modellerdir.

Visco yataklar: Yattığı zaman bebeğinizin vücudunun şeklini alarak uyku bölünmesini engelleyen visco yataklar, yumuşak pamuklu yüzeyleri ile yavrunuzun terlemesini önler.

Oyun parkı yatakları: Genellikle %100 pamuktan üretilen bu yataklar, oyun parklarına göre tasarlanmış modeller olması ve antialerjik-antibakteriyel özellikte olmaları nedeniyle tercih edilebilmektedir.

Seçeceğiniz yatak hangi model olursa olsun; bebeğinizin yatağı yarı ortopedik, antibakteriyel ve antialerjik özellikte olmalıdır. Yatağın çok sert veya çok yumuşak olmamasına dikkat edilmelidir. Sert yatakta bebeğiniz çok fazla yorulurken, yumuşak yatakta ise ağız ve burnunun yatağına gömülmesi durumu oluşabilir. Organik pamuk kullanılmış yataklar bebeğinizin sağlığı açısından uygun olacaktır. Terletmeyen kumaşlardan üretilmiş modeller, yavrunuzun terlemesini engelleyerek cildinin nefes almasını sağlar ve isilik olmasını önler. Kolay temizlenebilen yatakları tercih ederek bebeğinizin her daim hijyenik bir ortamda uyumasını sağlayabilirsiniz.

Bebek Yataklarının Ortalama Ölçüleri

Yatak alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, bebek yatağının ebatları olacaktır. Bebek yatakları genel olarak, 70X140, 70X130 veya 60X120 ölçülerindedir. Ancak, piyasada talep karşılamak adına üretilmiş 80X130 ve 60X95 gibi bebek yatağı ölçüleri olan daha geniş veya daha dar modeller de mevcuttur. Bunun yanı sıra yatağın 18-20 cm arası bir kalınlığa sahip olması gerekir. Hangi ebatta yatak alacağınıza karar verirken, bebeğinizin karyolasına veya beşiğine uyumlu olmasına ve tam oturmasına özen göstermelisiniz ki, minik bebeğiniz huzurla, uykusu bölünmeden uyuyabilsin.

Minik Yavrunuzun Beşiğine Uygun Beşik Yatakları

Yavrunuz için bir bebek beşiği kullanıyorsanız, bebek beşiği yatakları alışveriş listenizin bir parçası olacaktır. Çok sert olmayan, orta incelikte ve pamuk yatakların beşiğinize uygun ebatlardaki modellerini tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz beşik yatağının beşikle tam uyum sağlamasına, yani beşikle yatak arasında boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle, hem bebeğinizin elini, parmağını sıkıştırma riski olmaz hem de yavrunuzun uykusu bölünmez.

Ebebek ile Bebeğiniz Huzurla ve Deliksiz Uyuyacak!

Yavrunuzun mışıl mışıl uyuyabileceği, konforlu, vücut yapısını destekleyen ve sağlığı düşünülerek üretilmiş bebek yatak ve çeşitleri ebebek sayesinde sadece bir adım uzağınızda! Güvenilir markaların, bebeğinizin rahat uyuyabilmesi için tasarladığı yataklara ebebek’teki indirim ve kampanyaları takip ederek avantajlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. Geniş aralığa sahip bebek yatağı fiyatı ile ebebek’teki bebek yataklarından yavrunuza uygun olan yatağı, bütçenizi sarsmadan satın alabilmeniz mümkün.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo