SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek İlk Adım Ayakkabısı

BEBEK İLK ADIM AYAKKABISI

Bebeğinizin ilk adımlarını gördüğünüz andaki mutluluğunuz paha biçilemezdir. Nihayet aylardır kucağınızda taşıdığınız bebeğiniz, artık kendi ayakları üzerinde duracak ve sizin değil kendi istediği yere erişebilecek güce sahip olacaktır. Yürümeye başlayan bebeğiniz, bu eylemle birlikte özgürlüğünü kazanmıştır. Bundan böyle özgürlüğün verdiği coşkuyla, bir o yana bir bu yana sevinçle koşup, oynayacaktır. Öyleyse artık hem siz hem de miniğiniz için yeni bir dönem başlamış demektir. Bu dönemde anne ve babaların yapması gereken ilk şey, bebeğinizin dengeli ve sağlıklı bir şekilde yürümesini desteklemek için, bebek ilk adım ayakkabısı edinmektir.

İlk Adım Ayakkabısı Almalı mıyım?

Her ayakkabı belli bir amaç için üretilmiştir. Mesela bebek deniz ayakkabıları; bebeğinizin deniz ya da havuz kenarında, ıslak zemine basarak kayıp düşmesini engellemek için üretilmişken, botlar; karda ve yağmurda bebeğinizin ayaklarının ıslanmasını ve üşümesini engellemek için üretilmiştir. İlk adım ayakkabısı ise; yürümeye yeni başlayan bebeklerin ayak ve ayak bileklerini desteklemesi, dengeli bir şekilde yürüyebilmesi, düzgün basması, ayak kaslarını uyararak gelişimini desteklemesi ve böylece ileriki yaşlarda oluşabilecek ayak ve parmak problemlerinin önüne geçilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle bebek ilk adım ayakkabısı diğer ayakkabılardan farklı özelliklere sahip olmalıdır ve bebeğinize bir ilk adım ayakkabısı edinmeniz gerekir.

Bebek İlk Adım Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bir ilk adım ayakkabısı hem anne hem de bebek için kullanım kolaylığı sağlamalıdır. Bebeklerin yerinde sabit durmayı pek sevmediği gerçeğini düşünecek olursak, cırt cırtlı bir ayakkabı kolayca giydirilip çıkarılabilir. Ancak bazı bebekler ayakkabı giymeye direnirler. Siz daha ikinci ayakkabıyı giydirmeden, onlar diğer ayakkabıyı çoktan çıkarmış olurlar. Bu durumda cırt cırtlı yerine bağcıklı bir ilk adım ayakkabısı tercih etmek, işinizi kolaylaştıracaktır.

Seçeceğiniz ürün anatomik olmalıdır. Yumuşak ve doğal deriden yapılmalıdır. Sentetik derinin bebeğinizin ayaklarını terleterek yürüyüş kalitesini bozacağını ve miniğinizde mantar ve bakteri oluşumuna sebep olabileceğini, hassas cildine alerjen etki yapabileceğini unutmayınız. Ürünün tabanı esnek olmalıdır, böylece bebeğiniz yürüdüğünde zemini hissederek, denge sağlama konusunda daha gerçekçi pratik yapabilir. Ürün tabanının kaydırmaz özellikte olması gerekir. Bu özellik, yeteri kadar dengeli yürüyemeyen bebeğinizin kayarak yere düşmesini engeller.

Ortopedik İlk Adım ayakkabısı Nedir?

Ortopedik ile anatomik ilk adım ayakkabısı birbirleriyle karıştırılan iki kavramdır. Her ilk adım ayakkabısı ortopedik olmak zorunda değildir. Ortopedik ilk adım ayakkabısı, tedavi gerektiren ayak problemlerinde, ortopedi ve travmatoloji uzmanı olan bir doktorun tavsiyesi ile bebeğe özel tasarlanmış tabandan oluşan ayakkabıdır. Ortopedi konusunda uzman bir doktor tavsiye etmediği sürece, alacağınız ilk adım ayakkabısı ortopedik değil, anatomik; yani bebeğinizin ayak şekline uyum sağlayan, parmaklarını kolayca hareket ettirmesine imkân veren yapıda olmalıdır.

Kız Bebek İlk Adım Ayakkabı Modelleri, En Şirin Çeşitleriyle ebebek’te

Minik kızınızın yürümeye başlamasıyla birlikte, ihtiyaç duyduğu ilk adım ayakkabısı hem sahip olduğu özelliklerle sizin hem de şık detaylarıyla bebeğinizin gönlünü fethedebilir. Yandan lastikli, bağcıklı ya da cırt cırtlı olmak üzere birçok farklı özellikte kız bebek ilk adım ayakkabı modeli bulunmaktadır. Modeli nasıl olursa olsun, ürün anatomik yapıda ve bileği destekleyecek uzunlukta tasarlanır. Anneler genellikle süslü kızları için pembe, beyaz, mor, lila gibi renkleri tercih ediyorlar.

Kızlar için ilk adım ayakkabıları tasarlanırken ışıltılı, simli, taşlı, incili ve tüylü aksesuarlar pek tercih edilmez; çünkü bu aksesuarlar sağlam yerleştirilmediği takdirde, küçük bebeğiniz tarafından koparılıp yutulabilir. Bu nedenle kızlarımızın ilk adım ayakkabıları; rengarenk derilerden çiçek, kalp, yıldız, fiyonk gibi desenlerin kesilerek ayakkabı üzerine dikişle tutturularak süslenmiştir. Zımba ile tutturulmuş olması koşuluyla, metal parıltılı objelerle süslenmiş ürünler de annelerin beğenerek tercih ettiği modellerdir.

Hem Kaliteli Hem Karizmatik Erkek Bebek İlk Adım Ayakkabısı Modelleri

Erkek bebek annelerinin favori bebek ilk adım ayakkabı renkleri siyah, lacivert, mavi, gri, beyaz ve kahve rengi ve tonlarıdır. Erkek bebek ilk adım ayakkabısı, bebeğinizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için; genelde yandan lastikli, bağcıklı ya da cırt cırtlı olarak farklı model seçenekleriyle tasarlanır. Karizmatik erkek bebeklerimizin ilk adım ayakkabılarında kızlarınki gibi süs bulunmasa da deri püskül, deri geometrik şekiller, ya da uyumlu ve renkli çizgiler kullanılarak hareketlilik katılmıştır.

ebebek’te İlk Adım Ayakkabısı Fiyatları Her Bütçeye Uygun

Anne ve bebeğe dair her ihtiyacınızda olduğu gibi, bebek ilk adım ayakkabısı ihtiyacınızı da ebebek mağazalarından karşılayabilirsiniz. Üstelik kalite ve güven konusunda hiç tereddüt etmeden. Tereddüt etmiyorsunuz; çünkü biliyorsunuz ki, mağazamızda bir ilk adım ayakkabısı bulunuyorsa ürünün gerekli tüm özellikleri taşıyor olduğu ebebek uzmanlığı ile kontrol edilerek sizlere sunulmuştur.