SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Mama Sandalyesi Aksesuarları

MAMA SANDALYESİ AKSESUARLARI

İlk 6 ayında bebekler, anne sütü veya formül mamayla beslendiklerinden dolayı onları kolayca kucağınızda besleyebilirsiniz. Ancak 6 aydan sonra başlayan ek gıda serüveninde durum böyle devam etmeyecektir. Bebeğiniz, kendi başına oturmaya başlamasıyla birlikte artık farklı katı yiyecekleri yiyebilir, hatta sizinle aynı masayı paylaşarak yemeğini yiyebilir. Ancak elbette ki, onu sizin oturduğunuz gibi sandalyelere oturtup beslenebilmesini beklememelisiniz. Bu hem miniğiniz için tehlikeli olacak hem de bir şekilde onu sabitlemeye çalışsanız dahi yemek yemesi zor olacaktır. Özellikle günümüzde oldukça popüler olan bebek liderliğinde ek gıda (BLW) ile beslenme bu şekilde mümkün olamayacaktır. Miniğinize bir mama sandalyesi alarak hem güvenliğini sağlayabilir hem de onun kendi başına beslenebilmesine olanak tanıyabilirsiniz. Mama sandalyelerinin oturma kısmı plastikten yapıldığından, bebeğinizi direkt içine oturtmanız konforlu olmayacaktır. Bu nedenle mama sandalyenize uygun bir minder edinmeniz gerekir. Bazı mama sandalyeleri beraberinde minder içerse de ufaklık yemek yemeyi daha tam öğrenemediği için elbette etrafı biraz dağıtıp minderini kirletecektir. Bu nedenle, bebeğinizin mama sandalyesini daima temiz tutmak için mama sandalyesi aksesuarları satın almak isteyebilirsiniz.

Ek Gıdaya Başlayan Bebekler İçin Mama Sandalyeleri Gerekli mi?

Mama sandalyeleri; bebeğinizin rahatça oturabileceği, önünde tepsisi ve emniyet kemerleri bulunan güvenlikli yüksek sandalyelerdir. Böylece bebeğinizi gönül rahatlığıyla içine oturtabilir, emniyet kemerini bağlayabilir ve rahatça beslenmesine olanak tanıyabilirsiniz. Bebekler, ek gıdaya başladıkları 6. aydan itibaren iyice hareketlenmeye başlarlar. Onu bir koltukta veya normal bir sandalyede sabit bir şekilde oturtabilmeniz neredeyse imkânsızdır. Ancak bir mama sandalyesi, bebeğinizin sırtını rahatsız etmeyecek şekilde güvenle oturarak yemek yemesine yardımcı olabilir. Böylece bebeğiniz ek gıdaya başlamasıyla birlikte yemek yeme alışkanlığı da kazanacaktır. İsterseniz yiyeceğini mama sandalyesinin tepsisinin üzerine koyarak, eliyle ya da kaşığıyla kendi kendine yemesine olanak tanıyabilirsiniz. Ayrıca bu mama sandalyeleri ile bebeğiniz yemek saatlerinizde size eşlik edebilir. Önüne yiyecek koyarak kendi kendine beslenmesine olanak tanırken, aynı zamanda bölünmeden kendi yemeğinizi de yiyebilirsiniz. Böylece göz ucuyla bebeğinizi takip edebilir, ancak düşer mi korkusu yaşamadan rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Mama Sandalyesi Minderi Nedir ve Neden İhtiyaç Duyulur?

Mama sandalyesi aksesuarı olarak da tabir ettiğimiz mama sandalyesi minderi, bebeğinizin sandalyesindeyken konforlu olabilmesi için üretilmiş yumuşak süngerli tekstil ürünüdür. Mama sandalyesi minderi sayesinde, yavrunuz sandalyesinde huzurlu bir şekilde uzunca vakit geçirebilir. Bebeğinize yemek yeme alışkanlığı kazandırırken bu sandalyelerin yardımı çok olacaktır. Ancak bu evrede elbette yaşayacağınız bazı zorluklar da olacaktır; etrafın kirlenmesi gibi. İsterseniz sandalyesinin altına bir örtü sererek yerlerinizi koruyabilirsiniz. Peki, yavrunuzun beslenirken yiyecekleriyle dolduracağı sandalyesini nasıl koruyacaksınız? Sık sık temizlenmeyen mama sandalyesindeki yiyecek artıkları, zamanla bakteri oluşumuna sebep olacaktır. Bu da bebeğiniz için oldukça sağlıksız bir durumdur. Bu nedenle yavrunuzun sandalyesinin minderini sık sık değiştirmeli veya yıkamalısınız. Plastik kısmını ise sık sık silmelisiniz.

Mama Sandalyenizin Üzerine Sereceğiniz Mama Sandalyesi Kılıfı İle Hijyen Sağlayın

Yavrunuzun sandalyesinin kendi minderi olsa dahi, üzerine sereceğiniz ikinci bir koruma ile kılıfı her kirlendiğinde yıkayarak yavrunuz için hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz. Mama sandalyesi kılıfı, yavrunuzu sandalyesinin sentetik yüzeyinden korur ve pamuksu yapısıyla tenine zarar vermez. Havlu kılıflar sayesinde terlemesi de engellenir. Çamaşır makinesinde 30 derecede kolaylıkla yıkayabileceğiniz bu ürün sayesinde, sık sık çevresini kirletip bakterilere davetiye çıkaran yavrunuzu koruyabilirsiniz.

En Kaliteli Mama Sandalyesi Aksesuarları Uygun Fiyatlarla ebebek’te!

Bebekler için kaliteli aksesuarlar ve tekstil ürünleri üretimi yapan markalar, ebebek güvencesi altında mama sandalyesi aksesuarları ile hizmetinizde. Yavrunuz, onun beslenme alışkanlığı kazanmasında büyük bir payı olacak mama sandalyelerinde daha rahat vakit geçirebilsin diye çeşit çeşit ve renkli mama sandalyesi minderleri ve kılıfları uygun fiyat aralıklarıyla tercihinize sunulmaktadır. Bebeklerin sağlığı ebeveynleri için ön plandadır. Bebeklerin sağlığı ve huzuru için ebeveynler ile aynı hassaslığı gösteren ebebek, ailelerin bütçeleri konusunda da hassas davranarak sık sık yaptığı kampanyalar ile ihtiyacınız olan ürünlere daha uygun fiyatlarla sahip olmanıza olanak tanıyor. Siz de ebebek’i takip edin, avantajları kaçırmayın.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo