SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Banyo Süngeri

BEBEK BANYO SÜNGERİ

Bebek sahibi olmak büyük sorumluluk gerektirir. Yavrunuzun beslenmesi, bakımı, yetişmesi ve eğitimi gibi pek çok sorumluluk anne-babaya aittir. Bu nedenle pek çok ebeveyn, bebeğini kucağına aldığı anda panikleyebilir. Ben iyi bir anne ya da iyi bir baba olabilecek miyim diye bir endişeye kapılabilirler. Doğru bir yol izleyerek, tüm bu endişeleri eğlenceye dönüştürmeniz sizin elinizde. Mesela, bebeğinizin temel bakım ihtiyacı olan banyoyu “Acaba becerebilecek miyim?” ya da “Doğru ürünleri kullanıyor muyum?” diye endişelenerek geçireceğinize, güvendiğiniz yerlerden alışveriş yaparak ebeveyn-bebek vaktine çevirmek çok kolay. Tek ihtiyacınız olan şey, bebeğinizin sağlığını tehdit etmeyecek, kullanışlı ürünler kullanmak olacaktır. Anne-bebek ürünlerindeki en güvenilir adresiniz ebebek’te bulunan, birbirinden sevimli ve kullanışlı bebek banyo süngeri çeşitlerinden satın alarak işe başlayabilirsiniz.

Bebek Küvet Süngerleri ile Miniğinizi Yıkamak Çok Daha Kolay 

Bebek bakımı kolay değil evet, ancak yardımcı olacak ürünleriniz yoksa. Minik bir bebeği yıkamak, özellikle ilk defa anne-baba olmuş kişiler için ürkütücü gelebilir. Bunun sebebi ise çok açıktır. Bebekler o kadar küçük ve savunmasızdırlar ki, ebeveynleri herhangi bir yerine zarar gelecek diye çok korkarlar. Küçük bebeğinizi küvetinize bir havlu sererek yıkamayı deneyebilirsiniz, ancak su dökmeye başladığınızda havlu toplanıp yavrunuzun altından kolayca kayabilir. Hem bebeğinizin güvenliğini sağlamak hem de yıkamanızı kolaylaştırmak amacıyla satın alacağınız bebek küvet süngeri, size büyük kolaylık sunacaktır. Yavrunuzun ya da banyonuzun küvetinin içine yerleştireceğiniz, bebeğinizin tüm vücudunu içine alacak kadar geniş olan bu süngerler bebeğinize büyük konfor sağlar. Siz de endişeye kapılmadan gönül rahatlığıyla bebeğinizi yıkarsınız.

Bebek Yıkama Süngerleri ile Yavrunuzu Kirlerden Arındırın

Yavrunuzun daha sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için bakımının iyi yapılması gerekir. Bu nedenle ebeveynleri, bebeklerini sık sık yıkarlar. Bu yıkama esnasında ise elbette ihtiyaçları olacak ürünler olacaktır. Bebek yıkama süngeri de bu ihtiyaçlardan biridir. Sünger kullanımı, hem vücuttaki kirlerin daha kolay bir şekilde arındırılmasına hem de kan dolaşımının hızlandırılmasına yardımcı olur. Nazik bir şekilde, bebeğinizi incitmeden yapacağınız dairesel hareketlerle yavrunuzun tenini ovarak kullanabileceğiniz bu süngerler cildi tahriş etmez. Böylece banyolar daha keyifli hale bürünür. Keyifle yaptıracağınız banyo sonrasında yavrunuz rahat bir şekilde uyur. Bu nedenle yavrunuzun banyosu için kullanacağınız ürünlerin seçimi oldukça önemlidir.

Bebeğim İçin Sünger Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Bebeğinizin bakımı ve hijyenini sağlamak için banyo ya da küvet süngeri almaya karar verdiniz; ancak bebeğinizin direkt olarak temas ettiği bu ürünleri satın alırken nelere dikkat edeceğinizi bilmiyor musunuz? Bebeğinize sünger alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri, süngerin içeriğinde azo boya olmamasıdır. Bazı mağazalarda gördüğünüz rengârenk süngerler sizi cezbetse de mutlaka içeriğinde azo boya olmadığından emin olarak satın almalısınız. Keza hassas yapıya sahip bebekler kolayca alerji olabileceğinden bu boyaların alerjik olmaması da mühimdir. Ayrıca alacağınız ürünün kanserojen madde ve toksik element içermediğinden muhakkak emin olunmalıdır.

Ürünün %100 doğal olması, içiniz ferah bir şekilde kullanmanıza olanak tanır. Bunun dışında seçeceğiniz küvet süngerinin düşük yoğunlukta olmaması önemlidir. Böylece yavrunuzun bedeni küvetiyle temas etmez. Keza düşük yoğunluğa sahip süngerlerde gözenekler daha fazla olduğundan bakteri üreme olasılığı daha yüksektir.

Sünger Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Yavrunuza alacağınız bebek yıkama süngeri tek kullanımlık değildir. Bu nedenle temizliğine dikkat etmek bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ürünü kullandıktan sonra mutlaka bir miktar sabun ya da şampuanla köpürterek temiz su ile iyice durulamak gerekir. Sonrasında ise kuru bir ortamda kuruması sağlanmalıdır. Nemli ortamda bırakılan süngerler bakteri üretip koku yapabilir ya da küflenebilir. Bu da bebeğinizin kullanımı için uygun olmaz.

Doğal ve Kullanışlı Bebek Banyo Süngerleri ebebek’te!

Sizin için ince elenip sık dokunarak seçilmiş ürünleri bir araya getiren ebebek, bebek banyo süngeri ürünlerinde de aynı özveriyi gösteriyor. Bu nedenle, gönül rahatlığıyla sitemizden bütçenize ve ihtiyacınıza uygun ürünleri seçebilir, aynı gün kargo hizmetiyle anında kapınıza taşıyabilirsiniz. Siz de yavrunuzun temizliğini sağlamak için ebebek’teki doğal süngerleri tercih edin, içiniz rahat olsun!