SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Aktiviteli Oyuncak

BEBEK AKTİVİTELİ OYUNCAK

Bebeklerinin sağlıklı beslenmesini her şeyden öncelikli tutan ebeveynler, gerçek anlamda sağlıklı bir birey yetiştirebilmek için miniklerin gelişiminin sadece beslenme yönünden desteklenmesinin yeterli olmadığını bilmelidir. Tanım olarak sağlık, bireyin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam iyilik halidir. Bu durumda bebeklerin psikolojik ve sosyal gelişimi de en az beden gelişimleri kadar önemlidir. Miniklerinin gelişiminin çok yönlü, yani sağlıklı bir şekilde desteklenmesinde bebek aktiviteli oyuncak çeşitlerinin yeri ve önemi büyüktür.

Aktiviteli Oyuncak Nedir? Bebekler İçin Neden Gereklidir?

Aktivite kelimesi anlam olarak; etkinlik, faaliyet, eylem anlamına gelir. Bebekler en iyi şekilde yaparak ve yaşayarak, yani etkinlik içerisinde bizzat yer alarak öğrenirler. Aktivite oyuncakları da bebeğin öğrenme ve eğlenme amaçlı olarak birçok faaliyette bulunabileceği etkileşimli oyuncaklardır. Bebeğiniz bu oyuncaklar aracılığıyla hiç gitmediği ülkeler, kıtalar; hiç görmediği hayvanlar, eşyalar hakkında bilgi edinirler. Bu oyuncaklar bebeğinize sayı saymayı, renkleri, şekilleri, yabancı dilde kelime anlamlarını, şarkı söylemeyi ve hayvan seslerini taklit etmeyi öğreterek daha pek çok şeyi keşfetmesine imkân sağlar.

Aktivite oyuncakları bebeğinizin tesadüfi bir şekilde herhangi bir tuşa basması ya da kolu çekmesi ile aktif hale gelerek; oyuncağın özelliğine göre tepki verir. Miniğiniz bir süre sonra hangi tuşun hangi tepkiyi vereceğini öğrenir ve artık tesadüfen değil tamamen kontrollü ve isteğe bağlı bir şekilde tuşlara basarak oyuncağın tepki vermesini sağlar. Oyuncağın ve oyun esnasındaki sürecin kontrolünü ele alan bebeklerin özgüveni artar. Özgüveni gelişen bebekler ileriki hayatlarında da başarı odaklı yaşar ve herhangi bir başarısızlık durumunda tekrar denemekten korkmadan yollarına devam ederler.

Bebek Aktiviteli Oyuncak Modelleri

Ses, hareket, ışık gibi özelliklerden bir ya da birden fazlasına sahip olan ve miniklerin aktif bir şekilde öğrenmesine olanak sağlayan oyuncaklara aktiviteli oyuncak denir. Aktiviteli oyuncaklar, miniklerin oynamaktan en çok keyif aldığı oyuncak kategorilerinin başında gelir. Çünkü bu ürünler genelde çok sayıda farklı faaliyeti gerçekleştirme imkânı sunarken, bebeğinizin farklı yaş aralıklarında, farklı gelişim özelliklerine hitap ederek daha uzun süre ve sıkılmadan kullanılacak özelliktedirler.

Miniklerimizin İlkleri, Eşya Temalı Aktiviteli Oyuncak Modelleri

İlk piyanom, ilk radyom, ilk saatim, ilk telefonum gibi temalar; bebeklerin herhangi bir eşya ile ilk defa tanışmasını, o eşyanın ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi edinmesini sağlar. Bebeğiniz bu ürünler sayesinde o eşyayı aktif olarak kullanma ve gerçeğe yakın deneyimlerle hayata hazırlanma olanağı bulur. Örneğin, ilk piyanom ile miniğiniz ilk defa bir piyano ile tanışarak tuşlarına basar. İlk bastığında tesadüfen ses çıkaran minik, daha sonra istendik bir şekilde tuşlara basarak, kasıtlı sesler çıkarır. Böylece hem müzik kulağı hem de tuşlara basmasından dolayı parmak kasları gelişir. Telefon temalı aktiviteli oyuncaklarla bebeğiniz, tuşlara basıp eğlenceli sesler çıkarırken aynı zamanda rakamları da öğrenir. Ayrıca minikler, telefonla hayali konuşmalar yaparak sosyal yönden gelişimini desteklerken, yaratıcılıklarını da geliştirirler. Araba sürmeye bayılan bebekler, aktiviteli direksiyonun tuşlarına basarak korna, gaz ve fren sesleri çıkarıp; arabanın radyosundan müzik dinleyip direksiyonu sağa-sola çevirerek araba sürmeyi deneyimlerler.

 

Hayvan Temalı, Çok Fonksiyonlu Aktiviteli Oyuncak Çeşitleri

Ördek, köpek, inek, kaplumbağa, tırtıl ve kelebek gibi hayvanlar; aktivite oyuncaklarında çok sık kullanılan temalardır. Kıkırdayan inek ile tuşlara basarak eğlenceli sesler çıkaran bebeğiniz, aynı zamanda topları da fırlatarak eğlenceli dakikalar geçirebilir. Neşeli toplar ile renkli topları aşağıya yuvarlayan minikler el-göz koordinasyonu sağlarken, el ve parmak kaslarının gelişimini de desteklerler. Türkçe konuşan masalcı tırtıl ile bebeğiniz gerçek bir kitap gibi sayfaları çevirir ve her sayfada kendisini yeni bir hikâyenin içinde bulur.

Neşeli salyangoz oyuncağının kuyruğuna basan ya da yumurtlayan tavuk oyuncağına yumurtaları yerleştiren bebek; hayvanın neşeli sesler çıkararak hareket etmesini sağlarken, oyuncağın peşinden emekleyerek kol ve bacak kaslarını geliştirir. Çiftlik korosu oyuncağı ile miniğiniz, hayvanların kendi resimlerinin bulunduğu tuşlara basarak çıkardıkları sesleri öğrenir. Bu oyuncaklar hayvanları tanımalarını sağlamanın yanında, bebeklerin taklit yeteneklerini de geliştirir.

Bebeğinizin Her İhtiyacına Cevap Veren Aktiviteli Oyuncak Çeşitleri ebebek Mağazalarında

Siz ebeveynler aktiviteli oyuncaklarla bebeğinizin eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli markalara ait bebek aktiviteli oyuncak çeşitleri farklı temalar ve çeşitli özellik seçenekleri ile ebebek mağazalarında miniklerinizi bekliyor. Her bütçeye uygun farklı fiyat seçeneklerine sahip olan ürünleri, kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.