SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Keçi Sütü Maması

KEÇİ SÜTÜ MAMASI

Minik yavrunuzun doğmasıyla birlikte, bebeğinizin beslenmesi ve onun doyması, günlük yaşantınızın en önemli parçası haline gelir. Sürekli olarak yeterli miktarda emip emmediği veya gelişimi için gerekli olan besin değerlerini alacak şekilde beslenip beslenmediği gibi konularda endişeye kapılırsınız. Evet; uzmanların da dediği gibi, özellikle yavrunuzun ilk 6 ayı için anne sütü çok önemlidir ve bu süreçte sütünüz, bebeğinizin gelişimi için yeterlidir. Ancak; sütünüz yeterli olmadığında, tıbbi açıdan emzirme imkânınız yoksa veya yavrunuz emmeyi reddediyor, anne sütünü hazmetmekte sıkıntılar yaşıyorsa anne sütüyle eşdeğer nitelikte başka besin kaynaklarının arayışına girersiniz. Genellikle inek sütü, anne sütü yerine düşünülen ilk seçenek olur; fakat inek sütünden daha değerli bir içeriğe sahip olan ve anne sütüne eşdeğer başka bir süt türü daha var ki, o da keçi sütüdür. Keçi sütünden üretilen keçi sütü maması, minik yavrunuz için tercih edebileceğiniz en doğal besin takviyesidir.

Keçi Sütünün Özelliği ve Bebekler için Faydaları Nelerdir?

Keçi sütü, besin değerleri açısından anne sütüne en yakın süttür. Kalsiyum ve fosfor değeri oldukça yüksektir. Üstelik, homojenize özellik taşıdığından dolayı daha küçük yağ moleküllerine sahiptir ve bu nedenle çok daha kolay sindirilir. Laktoz oranının inek sütündeki orana kıyasla daha düşük olması nedeniyle, keçi sütü bebeğinizin bağırsaklarına daha iyi gelir ve sindirim kolaylığı sağlar. Yavrunuz keçi sütü sayesinde gaz ve şişkinlik problemi yaşamaz.

İnek sütüne göre keçi sütünün vitamin ve mineral değerleri çok daha yüksektir, böylelikle minik bebeğinizin bağışıklığına katkısı çok daha yüksek olacaktır. Keçi sütü, doğal yollarla beslenen keçilerden elde edilen bir süt olduğu için doğaldır. Çünkü keçiler, inekler gibi yem ile değil, otla beslenen hayvanlardır. Keçi sütü, diğer sütlere kıyasla çok daha az bakteri içerir. Tehlikeli patojenler içermez.

Ne gibi Durumlarda Keçi Sütü Mamasına İhtiyaç Duyulur?

Her anne, bebeğini mümkün olan en uzun süreye kadar emzirmek ister. Ancak bazı durumlarda bebeğinizi anne sütüyle çok uzun süre beslemeniz mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda da, içerisinde zengin vitamin-mineraller ihtiva eden bebek mamalarına yönelirsiniz. Peki, ne tür durumlarda keçi sütlü bebek mamaları tercih etmek doğru olur?

Sütünüz yeterli olmadığında veya emzirme imkânınız yoksa; anne sütüyle benzer içerikler gösterdiğinden dolayı ilk tercihiniz keçi sütlü gıdalar ve mamalar olacaktır. Keçi sütü, tam olarak anne sütünün yerini tutmasa da, ona en yakın bulabileceğiniz besin değerlerine sahiptir.

Bebeğinizin laktoz intoleransı varsa; inek sütüne kıyasla keçi sütünde laktoz miktarı daha düşük olmasından kaynaklı olarak keçi sütlü destekler tercih edilebilmektedir. Daha kolay bir sindirim sağlar.

Ek gıdalara geçme vakti geldiğinde; yine anne sütüne benzerliğinden dolayı ve inek sütünden daha besleyici olmasından kaynaklı olarak ilk tercihiniz arasında keçi sütlü mamalar yer alacaktır.

Keçi Sütü Mamaları Bir Tık Kadar Uzağınızda

0-6 ay, 6-12 ay ve 1-3 yaş arası olmak üzere üç kategoride keçi sütü mama çeşidi bulunan markalar ebebek’te! Bu mamalar ilave şeker içermeyen ve kolay çözünebilen mamalardır. Karbonhidrat içeriği olarak sadece laktoz ihtiva ederler. 0-6 ay için 1 numaralı Keçi Bebek Sütü ve 6 aydan sonrası için 2 numaralı Keçi Devam Sütü ürünleri ile size farklı içerikler sunmaktadır. Bebeğinizin yaşına göre tercih edebileceğiniz bu mama çeşitleri, ilave şeker içermezler. Demir emilimini arttırması için C vitamini ihtiva ederler. Farklı markalara ait keçi sütü mamaları için ebebek bir tık uzağınızda!

Keçi Sütü Mamaları ve Çeşitleri ebebek’te Sizlerle Buluşuyor!

İsterseniz anne sütünü desteklemek için ek gıda olarak tercih edebileceğiniz, isterseniz de bebeğinizin anne sütü tüketemediği özel durumlarda anne sütüne en yakın süt olduğu için tercih edebileceğiz keçi sütü mamaları ve çeşitlerini, ebebek’te rahatlıkla bulabilirsiniz. Bebeklerin her dönemi için, uygun nitelikte içeriğe sahip ayrı ayrı çeşitleri bulunan keçi sütü maması, uygun fiyatlarıyla ailelerin bütçesini zorlamadan sahip olabilme imkânı sağlıyor. Keçi sütü mamalarını, uygun fiyatlarla ebebek’ten satın alabilme imkânınız mevcut; üstelik bilindik markaların güvenirliğiyle! Ayrıca; indirim ve kampanyaları takipte kalarak bebeğinizin mamasını, her ihtimale karşı yedekleyebilirsiniz. Siz de yavrunuzun keçi sütünün faydalarından yararlanabilmesi için ebebek’i tercih edin!

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo