SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Banyo Oyuncakları

BEBEK BANYO OYUNCAKLARI

Banyo yaptırmak, bebeklerin sağlıklı olabilmesi için düzenli olarak yapılması gereken önemli bir bakımdır. Ancak bebeklerin azımsanamayacak bir kısmı banyo yapmaktan pek hoşlanmaz. Daha banyo tasını gördüğü an ağlamaya başlar, su sesi ile işler daha da zorlaşır, suyun tenle teması artık gelinen son nokta olur ve su sesi, yerini çığlıklara bırakır. Sürecin bu şekilde devam etmesi, bebek banyosunun anne için sinir bozucu, bebek için ise travmatik bir eylem haline gelmesine sebep olabileceğinden, bebek banyo oyuncakları can simidi gibi ebeveynlerin imdadına yetişir.

Bebek Banyo Oyuncakları Neden Gerekli?

Banyo yapmak bebeklerin bedensel, duygusal ve bilişsel gelişimini destekleyen önemli bir aktivitedir. Banyo yapan bebeğin derisinin gözenekleri açılır ve vücudu nefes alır. Ilık su, temizlik ve banyo sonrası yapılan masaj bebeğinizi rahatlatır ve uyku kalitesini artırır. Kaliteli uyku bebeğinizin sadece dinlenmesini değil, aynı zamanda sağlıklı büyümesini de sağlar. Miniğiniz için bu kadar önemli olan banyo, oyuncaklarla eğlenceli hale getirilebilir. Banyo oyuncakları ile bebeğiniz banyo korkusunu yener ve aksine banyo yapmak; eğleneceği, eğlenirken zekâsını, ince ve kaba motor kaslarını geliştirebileceği çok yönlü bir aktiviteye dönüşür. Oyuncağı sıkıp suyu fışkırtan, düğmeye basıp yüzdüren, su doldurup ürünü batıran bebekler neden-sonuç ilişkisi çıkarmayı öğrenir.

Banyo Ördekleri Başta Olmak Üzere Banyo Oyuncakları Modelleri

Ördekler, bebeklere anlatılan hikâye ve masallarda gölde yüzen, banyo yapan ve mutlu olan ördek teması sıkça işlendiği için; banyo ördekleri, bebeklerin banyoda en çok tercih ettiği oyuncakların başında gelir. Oyuncak tasarlanırken, ürünün suda yüzebilmesi için yoğunluğu az olan plastik materyaller kullanılır. Banyo ördekleri pil ya da kurma fonksiyonu ile hareketli, müzikli, avuç içinde sıkarak su fışkırtmalı, içi su dolu şeffaf bir topun içinde olmak üzere birçok farklı modelde karşımıza çıkıyor. 

Bebek banyo oyuncaklarında ördek dışında balık, kurbağa, balina, yunus, ahtapot, kaplumbağa, deniz altı, gemi ve yelkenli de sık işlenen temalar arasındadır. Doldurup boşaltmaya yarayan renkli kaplardan oluşan modeller ile bebeğiniz, dolu-boş kavramını algılarken hem sizi hem de kendini bu kaplara doldurduğu suyla yıkayıp çok eğlenir. Bazı ürünler, vantuzlarla küvete ya da fayansa yapıştırılıp sabitlenerek oynanacak şekilde tasarlanmıştır. Ürünlerde genelde kırmızı, mavi, yeşil, sarı, mor, turuncu gibi canlı ve parlak renkler tercih edilir.

Banyo Kitabı ile Minikler Eğlenirken Öğreniyor

Özel yapısı ile suda batmayan, ıslanıp bozulmayan, rengi akmayan banyo kitabı bebeklerin son zamanlardaki favori banyo arkadaşlarından biri haline gelmiştir. Bu kitaplar her sayfasında rengârenk karakterler içerecek şekilde tasarlanmıştır. Bazı ürünler sıkıldığında ya da basıldığında tiz bir vikleme sesi çıkarır ve bebekler buna bayılır. Bebek kitapları bebeğinize banyoyu sevdirirken okuma alışkanlığını da pekiştirip, yeni bilgiler edinmesine olanak sağlar.

Banyo Oyuncaklarında Temizliğe Dikkat!

Bebeklerin oynadığı her oyuncağın, düzenli aralıklarla ve kullanım koşullarına uygun olarak temizlenmesi gerektiğini tüm ebeveynler bilir. Ancak banyo oyuncaklarındaki tehlike bazen gözden kaçabilir. Miniğinizin banyoda oynadığı oyuncaklar su ve sabunla temas ettiği için zaten temizleniyor, ayrıca yıkamama gerek yok diyenler, dikkat! Banyo oyuncakları suyla temas ettiğinde ve sonrasında iyice kurulanmadığında; kenar, köşe, parçalar arası küçük boşlukların arası ve içine su doldurduğunuz yüzeylerde küflenmeye sebep olur. Bu küflenme bazen o kadar fazla olur ki, yüzeyde gözle görülebilecek siyah lekeler meydana gelir. Küf oyuncağın ağza alınmasıyla ya da banyo suyunun vücuda teması ile bebeğinizin vücuduna alınarak hastalıklara sebebiyet verebilir. Bu nedenle kullanım sonrası oyuncaklar iyice kurutulmalı, sık sık detaylı olarak yıkanmalıdır.

Güvenli ve Eğlenceli Bir Banyo Keyfi İçin; Çok Fonksiyonlu Banyo Oyuncakları, ebebek Mağazalarında

Bebeklerin banyoda boğulmalarına sadece su değil, yanlış banyo oyuncağı seçimi de sebep olabilir. Bu nedenle bebeğinizle küvete soktuğunuz her oyuncak, banyo oyuncağı olmaz. Bazı oyuncaklar miniğinizin boynuna dolanıp, boğazına kaçabileceği gibi, bazıları da kayıp düşmesine, yaralanmasına sebep olabilir. Bu nedenle asla miniğinizi banyoda yalnız bırakmamalı ve bebeğinize bebek banyo oyuncakları alırken bilindik ve kaliteli markaları tercih etmelisiniz. Bu markaları ebebek mağazalarında geniş bir fiyat seçeneği ile her bütçeye uygun olarak bulabilirsiniz.

 

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo