SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Temizlik Ürünleri

TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Bebeklerin bünyesi çok hassas, narin ve korumasızdır. Dünyaya gözlerini yeni açmış olan bir bebeğin bağışıklık sistemi, henüz tam olarak gelişmemesinden kaynaklı olarak, mikroplara ve hastalıklara açık bir ortam oluşturur. Bu sebeple, bebeğinizin sağlığını korumanız ve ona hijyenik bir yaşama alanı oluşturmanız gerekecektir. Anne-baba olarak, bebeğinizin bulunduğu alanın ve temas halinde olabileceği tüm eşyaların hijyenik olmasını istersiniz. Yavrunuzu hastalıklardan koruyabilmenizin tek yolu, onun sağlığını olumsuz etkileyebilecek tüm nedenleri tek tek ortadan kaldırmak olacaktır. Bunu sağlayabilmeniz için ise, temizlik ürünleri en büyük yardımcınız olarak her zaman elinizin altında bulunmalıdır. Peki, bebeğinizin sağlığını korumaya çalışırken kullandığınız ürünler ne kadar masum veya hangi özellikleri taşımalı, hiç düşündünüz mü?

Bebeğinizin Minik Kıyafetlerine Özel Deterjanlar Tercih Edin!

Bebeğiniz doğmadan çok önce, onun sağlığını düşünerek davranmanız gerekecektir. Kalacağı odanın, giyeceği kıyafetlerin ve kullanacağı diğer malzemelerin temizliğini, yavrunuz doğmadan hazır hale getirmelisiniz. Doğumdan hemen sonra ve eve geldikten sonra giyeceği giysilerin yıkanıp, ütülenip, hazır edilmesi gerekmektedir.

Minik yavrunuzun hassas teni, kıyafetlerini yıkadığınız kimyasal içerikli ürünlerden etkilenebilmektedir. Bebeğinizin çamaşırlarını yıkamak için tercih ettiğiniz deterjan, organik içerikli, optik ağartıcı, paraben, fosfat, parfüm ve boyar madde içermeyen, bitkisel kaynaklı bir ürün olmalıdır. Bebeğiniz için en uygun deterjanlar, antialerjik olanlardır. Miniğinizin cildi, temizleyicilerin içerisindeki kimyasallarla temas halinde olduğunda alerji gösterebilir. Bu sebeple, çevre dostu ve bitkisel ürünler kullanarak bebeğinizin cildini koruyabilirsiniz. Kıyafetler için organik yumuşatıcılar da tercih edebilir, onun giysilerinin daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle, yavrunuzun cildini korurken onun, yumuşak giysiler içerisinde daha konforlu olmasını da sağlamanız mümkün olacaktır.

Yavrunuzun Beslenme Gereçlerini Temizlerken Kullandığınız Ürünler Çok Önemlidir

Bebeğinizin direkt temas halinde olduğu ilk eşya, kıyafetleridir. Giysilerden sonra ise, her gün onu beslerken kullandığınız biberonu, emziği, tabağı, çatalı, kaşığı, mama kabı gibi beslenme gereçleri gelir. Minikleri doyururken kullandığınız ürünlerin içerisinde besin kalıntısı kalmamasına özen göstermeniz gerekecektir; çünkü kalan yemek artıkları, mikropların çoğalmasına ortam oluşturur. Bu nedenle, düzenli olarak temizlenmeleri önemlidir. Mutfağınızda bulunan sıradan bulaşık deterjanları ve sabunlar, kimyasal madde oranları yüksek olduğu ve yavrunuzun bünyesi, size oranla daha hassas olduğu için uygun olmayabilir. Çok köpürmeyen, kolay durulanan ve kalıntı bırakmayan özel bulaşık temizleyici ürünleri tercih ederek, yavrunuzun sağlığını koruyabilirsiniz.

Gün Boyu Oynadığı Oyuncakların Temizliğini Unutmayın!

Küçük meleğiniz, gün içerisinde oyuncaklarıyla fazlasıyla haşır neşir olur. Oyuncaklar koltuklarda, yerlerde gezer ve bebeğiniz onları eline alarak ellerini istemsizce ağzına götürebilir. Sevimli ve eğlenceli oyuncaklar, birer mikrop yuvası haline dönüşebilir. Bu sebeple, yavrunuzun oynarken kullandığı oyuncakları belli aralıklarla dezenfekte etmeniz, temizlemeniz gerekmektedir. Tabii ki oyuncaklarının temizliğinde tercih ettiğiniz temizlik ürünlerinin de önemi çok büyüktür. Bitkisel temizleyiciler, alkol, parfüm gibi kimyasallar içermeyen ürünler, uygun olacaktır. Ebebek, kaliteli markaların oyuncak ve yüzey temizleyici temizlik ürünleriyle, bu konuda her zaman yardımcınız olacaktır.

Yüzey Temizliğinde Tercih Edilen Ürünler Bebeğinizin Sağlığını Olumsuz Etkileyebilir

Yeni yeni emeklemeye ve yürümeye başlayan bebekler, birçok kez düşüp kalkar ve yerle temas ederler. Evinizin her köşesini düzenli olarak temizliyor olabilirsiniz; ancak kullandığınız temizlik malzemesi organik bir içeriğe sahip değilse, minik bebeğiniz kimyasal maddelere maruz kalabilir. Hipoalerjenik, organik maddelerle üretilmiş temizleyiciler yavrunuz için çok daha uygundur.

Bebeklere Özel Olarak Üretilmiş Her Çeşit Temizlik Ürünü ebebek’te!

Bebeklerin hassas bünyeleri düşünülerek tasarlanmış, özel içerikli temizlik ürünleri, ebebek’te sizlerle buluşuyor. Güvenilir markalara ait, bebeklere özel üretilmiş, organik sertifikalı ve doğal malzeme içerikleri bulunan birçok temizlik ürününü ebebek’te bulabilirsiniz. Geniş fiyat aralığına sahip bu ürünler arasından, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun seçimler yapabilmeniz mümkün. Siz de, hem bebeğinizin sağlığını korumak hem de hijyenik bir alan oluşturabilmek için ebebek’in fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo