SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Güneş Gözlükleri

BEBEK GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Güneş gözlükleri, yaz ayları ile ilişkilendirilmiş olsa da bilinenin aksine her mevsim kullanılması gereken aksesuarlardır. Güneşin gökyüzünde göründüğü her an gözlere gelen ışınlar gözü rahatsız edebilir. Güneşten gelen UV (Ultraviyole) ışınları, mümkün olduğunca engellenmezse gözde kalıcı hasarlara neden olabilir. Bebek güneş gözlükleri bu yüzden daha çok önem taşır. Yetişkinlere göre daha hassas olan bebeklerin ve çocukların gözleri bu korumaya daha çok ihtiyaç duyar.

UV Işınları Nedir ve Güneş Gözlükleri Nasıl Koruma Sağlar?

Güneş görünür ışığın yanında görünmeyen ışınlar da gönderir. Aslında bu görünmeyen ışınlar insan gözünün algılama sınırları dışında bulunan ışınlardır. Morötesi ve kızılötesi ışınları insan gözü algılayamaz. Bu aralıktaki ışınların dışındaki ışınlar dalga boyuna göre sınıflandırılırlar ve zararlı olanları vardır. UV ışınlar bu zararlı ışınlar sınıfına girerler. UV ışınlarına maruz kalan hücrelerde bozulmalar olur. Güneş gözlükleri ise bu ışınları kırarak süzer ve gözün içindeki görmeyi sağlayan hücrelere ulaşmalarını engellerler.

Güneş Gözlüğü Kullanılmazsa Ne Olur?

Güneş gözlükleri hem yetişkinler hem de bebekler için tercih değil bir gerekliliktir. Özellikle son yıllarda ozon tabakasındaki açıklığın büyümesi ile zararlı güneş ışınları dünyaya daha fazla erişmektedir. Eğer güneşli havalarda güneş gözlüğü kullanılmazsa gözlerde kızarmalar, kanlanmalar ve kaşıntılar olabilir.

Gözlerin güneş ışınlarına doğrudan maruz kalma süresi uzadıkça verdiği zarar da artar. Bebek güneş gözlükleri bu bilince sahip olmayan bebekler için büyük önem arz eder. Bu nedenle bebeğinizin gözlerini korumak görevi size düşüyor. Eğer gerekli koruma sağlanmazsa bu durum kalıcı görme bozukluklarına dahi neden olabilir.

Ucuz Çocuk Gözlüklerindeki Büyük Tehlike

Bebeklerimizin sağlığını korumak bizim görevimiz, fakat detayları atlarsak bebeklerimizi geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarıyla istemeden baş başa bırakabiliriz. Güneş gözlüklerini koruma amaçlı ve aksesuar olarak kullanırız. Ancak yolda veya marketlerde bilinmeyen markalardan alınan bebek güneş gözlükleri ne kadar şık ve kaliteli görünseler de görüldükleri kadar masum olmayabilirler.

Gözlük camındaki hatalı kesimler görmeyi zorlaştırır ve gözün bozulmasına neden olurlar. Ayrıca gerçek UV filtresi olmayan camlar da korumaktan ziyade çocuğunuzun gözlerine zarar verirler. Ebebek’teki çocuk güneş gözlükleri fiyatları kalite ve modeline göre değişkenlik göstererek her bütçeye hitap eder.

Çocuk Güneş Gözlüklerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz için satın aldığınız her ürünü dikkatle inceleyip kalitesinden emin olduktan sonra satın almalısınız. Bebek gözlükleri için de aynı durum geçerlidir. Bir güneş gözlüğü alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Örneğin UV ışınlarına karşı tam koruma sağladığından emin olunmayan bebek güneş gözlükleri satın alınmamalıdır. Gözlüğün çerçevesi de baş bölgesine doğrudan temas ettiği için paslanmaz metal veya kanserojen maddeler içermeyen plastik veya silikondan üretilmiş olmalıdır.

Gözlük camları kırılmaya karşı sağlam olmalıdır. Çocuğunuzun düşmesi gibi durumlarda parçalanıp gözlere zarar verebilecek ürünlerden kaçınmalısınız.

Hem Kız Bebekler Hem Erkek Bebekler Güneş Gözlükleriyle Çok Havalı

Güneş gözlükleri güneşten gelen zararlı ışınlara karşı koruma sağlarken aynı zamanda miniklere farklı bir imaj kazandırıyor. Farklı tasarımlar, renkli camlar, birbirinden değişik çerçeve ve saplar her zevke hitap ediyor.

Ebebek’te seçim yapmakta zorlanacağınız kadar çok çocuk güneş gözlüğü bulabilirsiniz. Her iki cinsiyete uygun üniseks diye tabir edilen modellerle birlikte kız çocuk güneş gözlükleri ve erkek çocuk güneş gözlükleri modellerini uygun fiyatlarla satın almanız mümkün. Eğer kampanyaları da takip ederseniz %65’e varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.

İpli Bebek Güneş Gözlükleri Kaybolmaya Karşı Önlem Olabilir

Çocuklar eşyalarını sık kaybederler. Bazı güneş gözlüklerinde bu durumun önüne geçmek için küçük bir detay vardır. Gözlük saplarının iki ucuna bağlanan bir ip gözlüğün gözde olmadığı zamanlarda bebeğin boynunda asılı kalmasını sağlar. Bu sayede çocuğunuzun gözlüğünün kaybolma riski de fazlasıyla düşer. Ebebek’te ipli bebek güneş gözlüklerini de bulabilirsiniz.

Güneş gözlüklerine sadece aksesuar olarak değil bir sağlık ürünü olarak da bakmak gerekir. Unutmayın, gözlerde oluşan hasarların tedavisi çok zordur. Bebeğinizin göz sağlığı için bebek güneş gözlükleri gerçek bir koruma kalkanıdır. Ebebek, bebek güneş gözlüğü alırken de ilk adresiniz olacaktır.