SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Bezleri

Bebek Bezi

Bebeğiniz için gün içinde en çok kullandığınız malzemelerden biri de bebek bezleridir. Bu yüzden hem ekonomi açısından hem de bebeğinizin cildi açısından en optimum tercihi yapmak gerekir. Satın almadan önce beden seçiminize de yardımcı olacak bebek bezi çeşitleri ve markalarını burada bulabilirsiniz. Seçtiğiniz bezi ebebek’te uygun fiyatlarla online satın alabilirsiniz. 

Bebek Bezi Çeşitleri

Bebek bezi çeşitlerini numaralarına göre ve kullanım amacına göre ayırabiliriz. Burada bedenlerine göre bebek bezleri çeşitlerini bulabilirsiniz. Bebeğinizin kilosuna göre hangi bezi seçmeniz gerektiğini görebilirsiniz.  

0 Numara Bebek Bezi (Prematüre):

0 numara bebek bezi, prematüre (anne karnında ideal gelişim ve büyüme sürecini tamamlamadan) olarak erken doğan bebekler için üretilmiştir. 0kg ile 3kg arası bebeklerin kullanımı için uygundur.  

1 Numara Bebek Bezi (Yenidoğan): 

1 numara bebek bezi, yenidoğan bebekler için kullanılmaktadır. 2 ile 5 kilogram arası bebeklerin kullanımı için uygundur. İlk aylarda bebeklerin cildini kuru ve rahat tutmak için tasarlanmıştır. Bebeğinizin cildine pişik yapmayan çeşitler seçilmelidir. 

2 Numara Bebek Bezi (Mini Beden):

2 numara bebek bezi, 4-8 kg bebekler için kullanılmaktadır. Bebeklerin hızlı büyüme zamanlarında kullanıldığı için bebeğiniz 3 numaraya hızlı geçiş yapabilir.

3 Numara Bebek Bezi (Midi Beden):

3 numara bebek bezi, 7-12 kg bebekler arasında kullanılmaktadır. Bebekler büyüdükçe idrar miktarları arttığı için 2 numaraya göre daha yüksek emici özelliğe sahip olurlar. 

4 Numara Bebek Bezi (Maxi Beden):

4 numara bebek bezi, 9 ile 14 kg bebekler için kullanılmaktadır. Bebeğiniz artık daha hareketli olduğundan hareket halinde iken dışarı sızdırmayanlar tercih edilir. 

5 Numara Bebek Bezi (Junior Beden):

5 numara bebek bezi, 11-18 kg bebekler için kullanılmaktadır. Bebeğiniz daha hareketli olacağı için yan bantların önemi biraz daha artmakta.

6 Numara Bebek Bezi (XL Beden):

6 numara bebek bezi, 13-18 kg bebekler için kullanılmaktadır. Tuvalet eğitimi devam ederken, artık bezi bırakmak üzere olduğu numaradır. 

7 Numara Bebek Bezi (XXL Beden):

7 numara bebek bezi, 15 kg ve üzeri  bebekler için kullanılmaktadır. Biraz daha kilolu bebekler için tercih edilir. 

Külot Bebek Bezi:

Bebeklerin ilk aylardan sonra oldukça aktif bir şekilde hareket etmesi, bebeveynler açısından büyük bir sıkıntı halini alabilmektedir. Bu zorluklardan birisi de, aktif bir şekilde hareket eden bebeğin altının değiştirilmesidir. Özellikle yürüme evresine geçen çocuklarda bez değişimi işlemi pratikliğini kaybeder. Bu aşamada aileler daha pratik bir yol olan külot bezleri tercih etmektedirler. Külot bebek bezleri 1 beden ile 7 beden arasında bulunmaktadır. 

Mayo - Deniz İçin Bebek Bezi:

Bebeğinizin deniz ve havuzda sağlığı tehdit altında olmadan, konforlu şekilde eğlenebilmesi amacıyla üretilen mayo bebek bezleri; iç yüzeyi sıvıyı emen ve dış yüzeyi sıvı geçirmeyen özellikte tasarlanmışlardır. Dolayısıyla bebeğiniz denizde ya da havuzdayken standart bir bebek bezinin emicilik ve sızdırmazlık işlevini gerçekleştiren mayo bebek bezleri, bir diğer yandan da bebeğinizin deniz ya da havuzdaki bakterilere doğrudan maruz kalmasını engeller. 

Bebek Bezi Markaları Nelerdir? 

Bebek bezi markaları şunlardır:  

 • Sleepy 
 • baby me 
 • Prima 
 • Molfix 
 • Baby Turco 
 • Canbebe
 • Goo.n
 • Bebem Natural 
 • Evy Baby 
 • Önlem 
 • Jenny Willy 
 • Pure Baby 
 • Paddlers 
 • Minies 
 • Soffio 
 • Agu Baby 
 • Confy 
 • Bebeland 
 • Pamucco

Sleepy Bebek Bezi 

%100 yerli Sleepy bebek bezi, kökleri 1966 yılına dayanan yerli sermayeli Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından üretilmektedir. Sleepy, bebek bezlerini bio natural, natural ve extra şeklinde 3 kalitede üretmektedir. Klasik cırtlı veya bantlı bez, külot bezi ve mayo bezi çeşitleri vardır.  

Prima Bebek Bezi

Prima bebek bezleri, 1961 yılında Amerika’da kurulan bebek hijyeni markasıdır. Prima markası Amerika Birleşik Devletleri menşeli P&G (Procter & Gamble) adlı şirketin bebek bezi markasıdır. Prima, Türkiye'de gebze organize sanayi bölgesinde üretilmektedir. Prima, aktif bebek, premium care, külot bez, mayo bez olarak 4 model olarak bezlerini üretmektedir.  

baby me Bebek Bezi

Baby me bebek bezi ebebek ürünüdür ve Türk markasıdır. Türkiye’de, Gebze organize sanayide üretilmektedir. baby me bebek bezlerinde aloe vera, klasik bez ve külot bez olarak 3 model bulunmaktadır. baby me’de koşulsuz şartsız 14 gün içinde iade imkanı bulunmaktadır. 

Molfix Bebek Bezi

Molfix bebek bezi, 100’den fazla ülkede tam 25 yıldır annelerin yanında. Molfix, dünyanın en büyük 4.bebek bezi üreticisidir. Farklı kıtalarda 8 fabrikası bulunmaktadır. Molfix’in külot bez, bantlı bez ve mayo bez olarak 3 modeli bulunmaktadır. 

Baby Turco Bebek Bezi

Baby Turco, 2012 yılında puretex firmasının alt markası olarak kurulmuştur ve Türk markasıdır. Ürünlerini geliştirirken hayvanlar üzerinde test yapmayan baby turco, bebek bezi kategorisine getirdiği yenilikçi bakış açısı ile hem anne ve babaların hem de bebeklerin beğenisini kazanmaktadır. Baby Turco bezlerinde doğadan cırtlı bez ve doğadan külot bez olarak 2 model bulunmaktadır.

Canbebe Bebek Bezi

Canbebe bebek bezi, uluslararası lider kişisel hijyen üreticisi olan Ontex Group’un bir markasıdır. Bebek bezlerini İstanbul Selimpaşa fabrikasında üretilmektedir. Canbebe bebek bezleri, bitkisel içerikli üst yüzeyi ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Canbebe cırtlı bez, külot bez, mayo bez olarak 3 modeli bulunmaktadır.

Goo.n Bebek Bezi

GOO.N; İngilizce’de “iyi bebek bezi” anlamına gelen “Good Nappy” kelimelerinin kısaltılmasıyla ortaya çıkmıştır. Okunuş olarak da Japonca’da “iyi yetişmek ve büyümek” anlamına gelen (gun-gun) kelimesine karşılık gelen GOO.N; hijyen ve kağıt kategorisinde dünyanın ilk 10 firması arasında yer alan Daio Paper Corporation ailesinin bir üyesidir. Goon bebek bezi, Japon markasıdır.

Goo.n premium soft ve mutlu bebekler şeklinde bantlı bez ve külot bez üretmektedir. Aynı zamanda friend adında farklı külot bezleri vardır. 

Bebem Natural

Bebem Natural Bebek Bezleri 20’den fazla ülkede sergilenmektedir. Bebem Natural, bambu lifleri, organik pamuk özü ve eşsiz formülüyle bebeklerin doğal koruyucusu. Kalitesi uluslararası onaylıdır. 

Dermatolojik ve hipoalerjenik sertifikalarıyla Bebem Natural’in kalitesi, ITA Lab tarafından da onaylanmıştır. Bebem Naturel Türkiye menşeli olup 2012 yılında kurulmuştur. Bebem naturel bebek bezi tek çeşit cırtlı bez olarak üretilmektedir. 

Evy Baby

%100 yerli üretim Evy Baby bebek bezleri 2004 yılından itibaren üretilmektedir. 50’yi aşkın ülkede güvenle kullanılmaya devam etmektedir. Türkiye’de ilk defa bebeklerin cildine değen üst yüzeyde %100 doğal pamuk kullanılıyor. Tek cırtlı bez seçeneği bulunmaktadır. 

Önlem Bebek Bezleri 

Önlem bebek bezi 2000 yılların başında Gaziantep 2. Organize Sanayi bölgesinde faaliyetine başlandı. Önlem Botanika Bebek Bezi, Türkiye'de ilk ve tek bitkisel kökenli 5 botanik özü (Papatya, Aloe Vera, İpek Proteini, Zeytinyağı, E Vitamini) içerir. Oeko-Tex'in ilk ve tek bebek bezidir. Cırtlı olarak tek modeli bulunmaktadır. 

Jenny Willy

Jenny & Willy bebek bezi Bim adına çeşitli üreticilerde üretilmektedir. Bimin bebek bezi markasıdır. Turkuvaz Plastik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından Türkiye’de üretiliyor. Cırtlı olarak tek model bulunmaktadır. 

Pure Baby

Saf ve doğal içeriğiyle bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinde güvenle kullanılan Pure Baby Organic, şimdi Türkiye’deki ebeveynlerin de yeni tercihi haline geliyor. 

Bebeğinizin hassas teni için özel bakım sağlayan Pure Baby Organic; farklı tercihler için hem pamuklu cırtlı bez hem de bambulu külot bez seçenekleri ile sunuluyor. 

Pure Baby Organic ürün serisinde, bebeklere hassas bakım ve hijyen sağlayan doğal içerikli ıslak bebek havlusu çeşitleri de yer alıyor. Türkiye'de üretilmektedir. 

Paddlers

Enka Hijyen, 1928’den günümüze otomotiv, tekstil, inşaat, mobilya, sigorta gibi ticaret ve sanayinin farklı alanlarında faaliyet gösteren İmam Kayalı Holding’in bir iştiraki olarak 2016 yılında Türkiye’nin en önemli imalat sanayi merkezlerinden Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde, 53.000 m2’lik alan üzerinde kurulmuş ilk üretim tesisi ile hijyenik ürünler imalatına başlamıştır. Paddlers bebek bezleri elastik kulaklar, yüksek emme ve tutma kapasitesi, pişik önleyici krem ile ıslaklık göstergesi ile donatılmıştır. Cırtlı bez olarak üretilmektedir. 

Minies

Migros markasının ürettiği bezdir. Külot ve Cırtlı olarak 2 çeşit bez bulunmaktadır. 

Soffio

A101 Market zincirinin kendi markası olarak piyasaya sunulan bir bebek bezi markasıdır. Cırtlı bez olarak üretilmektedir. 

Confy

Hijyen sektöründe Dünya’nın önde gelen şirketleri arasında yer alan Lidersan, Bebek Bezi, Hijyenik Ped, Yetişkin Bezi, Islak Mendil ve Biosidal kategorilerinde üretim yapmaktadır. Bebek Bezi sektöründe son teknoloji makine ve ekipmanlarla donatılmış 100.000m2 entegre üretim tesisleri ve sürekli yenilenen yatırımları ile Lidersan, kapasite ve teknolojik olarak Türkiye’nin en büyük ilk üç üretim tesisi arasında yer almaktadır. Cırtlı bez ve Külot bez olarak 2 model bulunmaktadır. 

Bebeland

Bebeland bebek bezi yerli üretimdir. Cırtlı bebek bezi tek çeşit üretilmektedir. 

Pamucco

Pamucco, yerli üretimdir. Yıkanabilir bebek bezidir.