SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Emziren Anne İçecekleri

EMZİREN ANNE İÇECEĞİ

 

Bebekler için aksi bir durum söz konusu olmadıkça en iyi beslenme şekli anne sütü ile olandır. Doktorlar mümkünse en az 2 yıl anne sütünü önermektedir. Bu nedenle, genellikle annelerde “Acaba sütüm yetiyor mu?” ya da “Ya sütüm erken kesilirse?” gibi endişeler görülebilmektedir. Öncelikle, sütünüzün yeterli düzeyde gelmesinde stres düzeyinizin büyük pay sahibi olduğunu söylemekte fayda var. Bunun dışında elbette beslenmeyle anne sütünü arttırmak mümkün. Ancak beslenmeyle birlikte sütünüzü artırmaya yönelik en büyük desteği emziren anne içeceği verecektir. Bu içeceklerle anne sütünüzün hem kalitesini hem de miktarını artırabilirsiniz.

 

Malt İçeceklerle Hem Sütünüzdeki Antioksidan Kapasitesini Hem de Miktarını Artırın

 

Emziren anneler arasında pek yaygın olan malt içecekler; esasen çimlendirilip kurutularak hazırlanmış arpanın, birtakım aşamalardan geçerek mayalanması ve alkolden arındırılmasıyla oluşmaktadır. Bebeğinizin sağlıklı bir gelişim göstermesi açısından beslenmesi oldukça önemlidir. İyi ve zengin beslenen bebek, bağışıklık sistemi gelişeceğinden hem bebekliğinde hem de ileriki hayatında daha sağlıklı bir birey olacaktır. Bebekler ilk 6 ay, aksi bir durum söz konusu olmadıkça sadece anne sütü ile beslenirler. Dolayısıyla bebeklerin gelişimi için gerekli olan vitamin ve protein gibi birçok madde direkt anne sütünden karşılanır. Bu nedenle, sütünüzün çok olması ve daha uzun süre emzirmeniz bebeğiniz için önemlidir.

 

Yapılan bazı araştırmalar, malt içeceklerin süt arttırıcı etkisi olduğunu kanıtlamıştır. Bunu daha da detaylı açıklamak gerekirse malt içecekler, annenin süt salgılamasına yardımcı olan prolaktin hormonunu tetikleyerek süt üretimini artırmaktadır. Ayrıca içerdiği besin maddeleriyle süt kalitenizi de destekler. Ebebek’te bulacağınız malt içeceklerin içeriğindeki niasin, pantotenik asit, vitamin B6, vitamin B2, folik asit, biotin ve vitamin B12 gibi önemli besinler sütünüzün kalitesini ve miktarını artırırken bebeğinizin kan dolaşımını düzenler, deri dokusunu geliştirir ve merkezi sinir sisteminin güçlenmesini sağlar.

 

Emziren Anne Çayları Mucizesi

 

Bitki çaylarının insan vücudu üzerindeki etkisi yadsınamayacak kadar büyüktür. Ancak dozunu iyi ayarlamak önemlidir. Anne sütünüzü artırmak istiyorsanız, tamamen doğal olan bitki çaylarını muhakkak denemelisiniz. Ebebek’te bulunan emziren anne çayı, günlük C vitamini ihtiyacınızın neredeyse yarısını karşılar. C vitamini önemli bir aktioksidandır ve vücudu enfeksiyona karşı korur. C vitamini vücutta depolanmadığı için de özellikle hamile ve emziren anneler için sürekli alımı oldukça önemlidir. Bebeklerin organ ve kemik gelişimi için oldukça önemli olan C vitamini ihtiyacınızı bu anne çayı ile karşılayarak hem kendi hem de bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirirsiniz. Ancak, oldukça lezzetli olan ve tamamen doğal ürünlerden oluşan bu çayı düzenli kullanmanız önerilmektedir.

 

Anne sütünü artırmak için özel olarak üretilen emziren anne çayları, içerdiği C vitaminin yanı sıra; bamya çiçeği, ahududu yaprağı, limon otu, rezene, çemen otu ve keçi sedefotu gibi bitkilerin ekstrelerini içermektedir. Doğumdan sonra kullanıma uygun olan bu çay, düzenli kullanımında hem sütünüzün kalitesini ve miktarını artırır hem de gaz oluşumunu azaltır ve uterusunuzun eski haline dönmesini kolaylaştırır. Gluten içermemesi ise herkesin rahatlıkla içebilmesine olanak tanır. Keza melisa, limon otu, ısırgan otu, frenk kimyonu, keçi sedef otu, rezene ve anason ekstratıyla hem sütünüzü artırmaya hem de doğum sonrası kilolarınızı vermeye yarayan çayları da burada bulmak mümkün.

Uyku Problemlerine İyi Geceler Çayı İle Elveda Deyin

 

Yorgunluktan uyuyamadığınız uzun geceler ve sürekli ağlayan, uyumayan bir bebek size yabancı gelmiyorsa ebebek’teki çaylara mutlaka göz atın. İçerisinde melisa, ebegümeci, ıhlamur ve kekik bulunduran çaylar, sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi ile sizin ve bebeğinizin hem stresini alır hem de rahat bir şekilde uyumanıza yardımcı olur.

 

Rezene Çayı İle Bebeğiniz Gaz Sancısı Çekmesin

 

Rezenenin daha çok bebeklerdeki gaz sancısına iyi geldiği biliniyor. Rezene, bebeklerde sıklıkla rastlanan kolik sancılarını büyük ölçüde gideren mucizevi bir çaydır. Anne sütünü artıran içeceklerin başında gelen rezene çayı, annedeki östrojen ve prolaktin hormonlarını tetikleyerek sütün miktarını ve kalitesini artırmaktadır. Günde 2-3 fincanı aşmamak koşuluyla düzenli kullandığınız rezene çayının faydasını hemen hissedeceksiniz. Üstelik rahatlatıcı etkisiyle hem sizin hem de bebeğinizin uyku düzenine olumlu etki sağlar. Ayrıca sindirim sistemini düzenlemesi de cabası!

 

Çeşitli Malt İçecekler, Anne Çayları ve Meyve Suları İle Emziren Annelere Tam Destek

 

Geçmiş yıllardan günümüze kadar uzanan lohusa şerbeti, ebebek aracılığıyla ve Ali Ünyazıcı markası ile hazır olarak kapınıza geliyor. Hem yakınlarınıza ikram edin hem de sütünüzün kalitesini ve miktarını artırmak için kullanın. İster portakal-mangolu isterseniz de muz-elma-çilekli emziren anne içeceğine ulaşmak da yine bir tık kadar kolay. Büyük markaların ürünlerinin de olduğu emziren anne içecekleri ebebek’te! İndirimli fiyatlarla, üstelik çoklu alımlarda daha yüksek indirimlerle bu ürünleri satın almak için bizi takip edin.